Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Romániában miért jelzik a...

Romániában miért jelzik a körforgalomból való kihajtási szándékot balra indexeléssel?

Figyelt kérdés
Ez igy van benne a román kreszben? Vagy csak egy elterjedt szokás? Sokan már a körforgalomba behajtáskor is indexelnek balra. De kihajtáskor tuti. Nekem ez nem logikus. Valaki elmagyarázná?

#kihajtás #körforgalom #Románia kresz #Balra indexel
2020. nov. 15. 14:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Nem csinálnak ilyet...
2020. nov. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem összekeverted a jobb és bal fogalmát
2020. nov. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Balra indexeléssel azt jelzik, hogy bentaradnak (legalábbis a franciáknál így megy), jobbra, amikor ki.
2020. nov. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%

3-as válaszolónak igaza van.

Én Romániában élek és aktívan vezetek is. Balra indexelést akkor használunk, ha a körforgalom belső sávjára sorolunk be, vagy ha nem az első kijáraton fogunk kihajtani. Ezzel jelezve a behajtani vágyóknak.Amikor kihajtunk a körforgalomból, ugyanúgy jelzünk jobbra..

2020. nov. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Valóban keversz valamit. A bal index a körforgalomba való behajtási illetve az abban való továbbhaladást szándékot jelzi , ne csak Romániában, hanem bárhol a világon ahol a körforgalomban az óramutató járásával ellentétes a forgalom iránya. Más kérdés, hogy hol kötelező , hol szokás és hol nem szokás.


Magyarországon pl. behajtaskor sokáig kötelező volt, bent maradáskor nem. Ez úgy változott, hogy ma már egyik sem kötelező és nen is szokás.


Romániában nem tudom, hogy kötelező-e , de hogy szokás , az biztos.

2020. nov. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én hiszek neked 4es. De nem mindenki ilyen következetes,mint te. Engem megzavart, hogy 10 autóból 8 indexel balra,majd kihajt a körforgalomból. Jobbra. A maradék 2 nem indexel. Nekem tökre zavaró, hogy indexelnek balra, mert nem tudom, hogy mit fog csinálni. Kihajt jobbra, vagy marad bent a körforgalomban. De szerencsére ritkán jarok Romániában,majd röhögök rajta,és óvatosan közlekedem. Nekem kiszámíthatatlan ez a balra indexelek,majd jobbra kihajtok.
2020. nov. 15. 16:51
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem érted a logikát. Akkor indexelünk balra, mikor balra fogunk kanyarodni. Majd ha kimegyünk valamelyik kijáraton, akkor indexelünk jobbra. Igen, számtalan magyarországitól hallottam már én is, hogy fasság, hidd el, baromi hasznos, ha megszokod, és jól használják a többiek is. Üdv Erdélyből.
2020. nov. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy kocsi a körforgalom bejáratánál áll elsőként, akkor pontosan nem látja jól az érkezőnél azt, hogy jobbra indexel, mivel rossz szögben áll. Vagyis eleget tesz egy szabálynak, aminek a valóságban nem veszi hasznát. A második meg a harmadik már jól látja, csak semmit sem tud vele kezdeni. Ellenben ha azt látja az első, hogy az érkező bent fog maradni, akkor nem fog kimenni elé.


Én alapból indexelek balra a körforgalomban ha az nem turbó körforgalom. Sokkal több értelme van befelé indexelni, mint kifelé.


Egyébként az olaszoknál, franciáknál is kell befelé. A románok ezt tőlük vették át.

2020. nov. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
7es:valoban nem értem a logikát. Azt nem tapasztaltam, hogy szoktak jobbra indexelni, amikor kihajtanak jobbra a körforgalomból. Azt viszont tapasztaltam, hogy szinte folyamatosan indexelnek balra, van, aki már behajtás előtt kirakja a bal indexet, aztán a körforgalomban folyamatosan megy a bal imdex, aztán egyszer csak kihajtanak. Jobbra, indexelés nélkül. De akkor ez így biztos logikus balakinek. Nekem nem. De én nő vagyok, nekem a logikám máshogy működik. De mindegy.
2020. nov. 17. 07:24
 10/13 anonim ***** válasza:
Rosszul tapasztaltad, mert a legtöbben indexelnek jobbra a kijáratnál.
2020. nov. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!