Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lehet-e a körforgalom közepén...

Lehet-e a körforgalom közepén állni?

Figyelt kérdés
Gyalog állhatok-e a körforgalom közepén? Nem büntetnek meg érte? Nem találtam semmit ez ügyben szóval ezért írom ezt ki ide.

2020. okt. 19. 17:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Még dolgozni is lehet, például virágoskertet gondozni.
2020. okt. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%

A körforgalom általában, egy, vagy többsávos önmagába visszatérő út, mint a neve is mutatja legtöbbször szabályos kör alakú, így értelemszerűen a közepe üres. Ahogy előttem írták pl. lehet benne virág, szobor, fa, szökőkút, vagy bármi más. Vagyis a ácsoroghatsz kedvedre.

(mondjuk egy nagy forgalmú helyen az oda és a visszajutás lehet hogy veszélyes, de ha ez a mániád, csak rajta)

2020. okt. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

Gyalogosként nem, mivel nem vezet zebra a körforgalom közepére.

A munkavégzés, egy másik kategória.

2020. okt. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%
3-as, és akkor mi van? A járda leghosszabbított vonalában attól még átkelhetsz, sőt, a körforgalomba épp ott behajtó járművekkel szemben még elsőbbséged is lesz. Megadni persze nem fogják, mert igen ritka szituáció.
2020. okt. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
18%

Végül is igazat kell adni #4-nek, miután nincs gyalogátkelő, így körforgalom esetében minden ki/behajtónál értelemszerűen életbe lép a "járda meghosszabbított vonala..." elv.

Ez az elképzelt körforgalom -tegyük föl- 5 bekötő úttal bír. Ha mindegyiknek az oldalán járdák vannak, az annyit tesz, hogy 10(!) ponton legálisan át lehet kelni a körforgalom közepe felé.

Persze, ez csak elméleti okoskodás, de ha ilyen a szabály, akkor ilyen.

2020. okt. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%
Mit szeretnél csinálni a körforgalom...., ....helyett annak körszigetének közepén?
2020. okt. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

#4. Ugye nincs jogsid?

Ha van akkor add vissza.

A járda meghosszabbított vonala, nem vezet a körforgalom közepére.

És én még nem láttam olyan körforgalmat, ahol nincsen gyalogátkelöhely a ki és bejáratoknál.

2020. okt. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
44%

Heteske!

Te még nem láttál körforgalmat, amiből sugárút-szerűen ágaznak ki az utak? Pedig nagyon sok van. És ha van járda is a két oldalán akkor ......


(#5 voltam)

2020. okt. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
33%
Csakis gyalogosként állhatsz a körforgalom közepében de csak akkor ha a menetiránnyal egy irányba körbe pisiled magad vagy ha guggolsz és egy kakaós csigát tolsz magad alá.
2020. okt. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
49%

A körforgalom nem egyenlő egy kerek valamivel.

Nagy kiterjedésű, négyszögletes téren is lehet körforgalom.

Ilyn pl. Pesten a Kós Károly tér. Ennek belsejében parkolóhelyek, park is található.

Oda szabályosan el tudsz jutni.

Van olyan varázslatos körforgalom is, ami geometriájában nem téd el egy sima kereszteződéstől.

Középre festenek egy fehér pöttyöt, és monden irányban körforgalom tábla.

Pl. Szombathelyen látni ilyent.

Ott nem acsiroghatsz, de a legelterjedtem, legismertebb firmájának belsejébe szabályosan nem kerülhetsz.

A munkavégzést ne keverjük ide.

2020. okt. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!