Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kinek mennyire adná fel a...

Kinek mennyire adná fel a leckét egy olyan körforgalom, ami többsávos és villamospálya is megy át rajta?

Figyelt kérdés

2020. szept. 14. 14:16
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Pláne, hogy az spirális körforgalom.
2020. szept. 14. 14:17
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Azért azt megnézném.
2020. szept. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Ilyen nem létezik szerintem, csak ötlet szintjén. Nyilván lámpákkal lehetne ezt csak biztonságosan megoldani, akkor meg nem olyan nagy lecke.
2020. szept. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Mivel a forgalmat nem tarthatom fel, ezért belehajtanék, és valahol ki, mivel GPS-szel mennék ismeretlen helyre, ő megmondaná, hogy merre kell menni, visszaterelne valószínűleg oda, max 2-3-adjára sikerülne eltalálni az útvonalat :D
2020. szept. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
87%
A "spirális körforgalom" aka "körgeometriájú csomópont" eleve lámpákkal van szabályozva, másképp - nagyobb forgalom mellett legalábbis - használhatatlan lenne. Mondjuk villamos sínek nélkül is eléggé fel szokta adni néhány sofőrnek a leckét a 11-M0 kereszteződésében található csomópont...
2020. szept. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%

Olyan körforgalom létezik amin villamos is áthalad de az tudtommal csak Szegeden van Magyarországon legalább is és amennyire tudom az csak 1 sávos. Élőben még nem láttam ilyet. Több sávos körforgalom egyre több helyen van, Győrbe például rengeteg a 2 sávos de van 3 sávos is. Igazából ez csak annak furcsa aki életében először kerül ilyen szituációba, de ha tisztában van a KRESZ szabályaival annak tudnia kell kezelni egy ilyen helyzetet. Táblák és útburkolati jelek egyértelműen jelzik hogy melyik sávban hogyan szabad közlekedni, nyilván a legbelső sávból nem megyünk ki rögtön az első kijáraton. Aki az első kijáraton akar kimenni a körforgalomba annak a legkülső sávot kell választania és kész. Ha nem tud a körforgalom előtt időbe sávot váltani akkor sincs semmi probléma, körforgalmon belül szépen át kell sorolni. A körforgalmat úgy kell felfogni mint egy egy irányú utcát, most az hogy az út nem egyenes az eléggé megzavarja az embereket. A villamosnak ugye minden esetben elsőbbsége van a körforgalomban is, tehát ha jön a villamos szépen meg kell állni, forgalmat igaz hogy feltartja ezzel az autós, de ez ilyen villamos szépen átmegy lehet haladni és ezt az összes autósnak látnia kellene.


De ismerjük el hogy sokan nem tudják a körforgalmat normálisan használni, még az egysávos sem megy mindenkinek. Napi szinten vezetek a munkám miatt és bizony látok olyan dolgokat amitől a hajam kitudnám tépni.

2020. szept. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

nemrég olvastam, a közlekedési szakemberek belátták,hogy a többsávos körforgalom több többsávos útra-útról ki-be hajtással(Érd) nagyon sok embernek kihívás..

...a legnagyobb baj, hogy a versenyző nem képes menni még egy kört, vagy kettőt, amíg felméri mi is a teendője, főleg, ha izgalmában sikerülne a táblákat is értelmezni, inkább kapkod, és átvág-bevág, lesz ami lesz.


A hír arról is szólt, hogy megszüntetik a nagy kihívást jelentő, bár praktikus többsávos körforgalmakat..

2020. szept. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
7-es, én ezt nem feltétlenül a kapkodó ember hibájának rónám fel, hanem a többi türelmetlen állatnak, akik ha nem tudnak azonnal menni, akkor dudálnak, letolnak, őrjöngenek. Nem csoda, hogy ha olyan az ember, akkor bepánikol és inkább szabadulna.
2020. szept. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 D. Brasco ***** válasza:
100%
Kérdező menj el olaszországba aztán megtudod mennyire adja fel a leckét.Azoknak nagy mániája a körforgalom.Cifrázni is szokták rendesen.Naluk lattam már olyan több sávos körforgalmat amiben stop tábla is volt,plusz jelzőlámpa,és még villamos is ment rajta keresztül.
2020. szept. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Bizony, az olaszok tudnak cifra körforgalmakat alkotni, de az oroszok ötsávos, félig lámpával, félig táblával szabályozott körforgalmai sem rosszak.


Én alapvetően el tudnék bánni egy , a kérdésben emlegetett (turbó)körforgalommal, de a többiek tudásában nem annyira bíznék.

2020. szept. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!