Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Körforgalmi koccanás elsőbbség...

Körforgalmi koccanás elsőbbség meg nem adása miatt, ki az igazi felelős?

Figyelt kérdés
Székesfehérvár, Jancsár megálló környéke (Balatoni u. Bakony u. körforgalom, délután 16:30 csúcsforgalom. Képen: [link] megyek be a belváros felől, már javában bent vagyok a körforgalomban, mikor a Balatoni út felől egy VW Passat teljes svunggal bevágott elém, teljes satu, hátulról egy bácsi belém kocc. A Passat meg majdnem az orrom vitte, kb 30 centin múlt. Szerencsére nem lett különösebb kár, csak egy pici horpadás hátul. A bácsi ott frissiben adott 30 ezer forintot, ezzel kezet fogtunk és lezártuk a dolgot. Kérdés, hogy ha tetemesebb károm lett volna, ki lenne az igazi felelős? Az aki bevág elém, vagy a bácsi, aki a s***mben jött?

2020. szept. 10. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő. Aki bevág eléd, az azért felelős, mert a körforgalomban neked van elsőbbséged, a bácsi meg azért, mert nem tartotta a távolságot. Mindig akkora távolságot kell tartani, hogy satufékezésnél meg tudj állni biztonságosan. Ha 2 méterre jött mögötted, akkor nyilván túl közel volt... A Passat-os meg egy türelmetlen f#sz volt.
2020. szept. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A Passatos elment? Sejtésem szerint igen. ha megtette, akkor az már bűncselekmény. Remélhetőleg tényleg nem lett több károd, de nekem volt olyan, hogy kis semmiségnek tartottam a hátsó lökösömön esett kárt, a tényleges számla meg közel 400 ezer lett.
2020. szept. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy az ilyen "kezembe nyomott 30 ezer forintot" dolgok nagyon veszélyesek... Mi van, ha a javítás 200ezer? Ott állsz a 30ezer forintoddal, és nézel mint hal a szatyorban.

Haveromba szaladtak bele hátulról 2 éve (Skoda Fabiája volt), kb. 25-tel. Kívül pár karc a lökösön, egy apró repedés, a vétkes ugyanígy 30-at akart a kezébe nyomni, haverom nem fogadta el, szerencsére ott volt két rendőr éppen, kitöltöttek egy baleseti bejelentőt, tök egyértelmű volt, hogy aki belerohant az a vétkes, el is ismerte. Haver elvitte szerelőhöz a kocsit, és 120ezres javítás lett a vége. Ugyanis oké, hogy a lökösön egy minirepedés volt, de alatta ami tartotta szarrá tört. Szóval okosan ezekkel a pénzelfogadásokkal...

2020. szept. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Hasonlóan jártam, oldalról belémjöttek, csak két horpadás és három karcolás a hátsó sárvédőn... aztán a lakatos mondta, hogy séta vissza a "tessék, itt egy huszas fényeztetni" vétkeshez a kárbejelentőért. Mivel nem fiatal autó volt, a végén alig tudta beszuszakolni a javítást a GTK alá. Azért nem tört a kasztni, mert a kerék megfogta a másikat, cserébe elhajlott a híd, megmozdultak a bekötési pontok, a hidat és a fél hátuljét cserélni kellett.

Sosem szabad a helyszínen megegyezni, csak ha valami tutibiztos kárösszeg van (letörte a tükröt, berepedt a lámpabúra). Ha van menetrögzítő kamerád, a Passatost fel kell jelenteni.

2020. szept. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor lehet ballagni a kamera felvétellel a rendőrségre.

A suttyó Passatost fel kellett volna jelenteni.

2020. szept. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sajnos a kamerám nem működött, megmakkant a tépegysége. 15 éves Skoda Fabia-ról van szó, és a bal hátsó részén lett a kis horpadás (amúgy alig látható), ismerősnek még ott elküldtem a képet, Ő mondta, hogy 30 ezer körül lesz max. Még tegnap este elvittem hozzá, mára kész is lett. Ki kellett horpasztani+egy kis polír. Nem lett nagyobb baja, szerencsére.


Tudom, vannak olyan (főleg sportkocsik) ahol egy ilyen kis kocc már több százezres téma.

2020. szept. 10. 11:17
 7/7 anonim ***** válasza:
56%
A Passatos felelős azért, mert hirtelen fékezésre kényszerített. Ha rendőr látja, kap egy 15k-s csekket. De a koccanáshoz nincs köze, azért csak a mögötted jövő a felelős, mert nem tartott követési távolságot. Vele kell intézni a kárrendezést.
2020. szept. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!