Ha többek számára lennének elérhetők a vezetéstechnikai tréningek, az nem csökkentené a halálos kimenetelű balesetek számát?
Ha olcsóbbak lennének az ilyen tréningek, sokkal többen megengedhetnék maguknak és sokkal gyakrabban. És lehetne alaposabb rajtuk az oktatás, sokkal több gyakorlással, esetleg szimulátoros gyakorlási lehetőséggel is.
Ezek nagyon utópisztikus gondolatok?
Sajnos nem számít.
A halálos baleseteket többnyire jogsi nélkül, vagy részegen/bedrogozva okozzák.
Vagy annyira buta emberek, akik sosem mennének el tréningre, hiszem ők a legjobb sofőrök.
Én alapból a jogsi megszerzéséhez kötném egy ilyen tanfolyamon való részvételt. Utána 2-3 évente frissítő képzéssel.
Motoros vezetéstechnikai tréning engem többször megmentett, nagyon értékes.
3. az ilyen vezetéstechnikai trainingnek az is az értelme, hogy más hibájából adódó veszélyhelyzetet könnyebben, gyorsabban, nyugodtabban tudsz elhárítani, vagyis amit leírtál, azon pont segít
teszem azt ha pl. friss jogsival állsz a 2x2 sávos pirosnál késő este és szemből százharmiccal jön a bedrogozott cigó a szétesőfélben lévő hármas golfjával egyenesen feléd, tréninggel jól felkészülten nagyobb esélyed lesz időben reagálni valamilyen módon, mint nélküle
nyilván nem fog minden esetben segíteni, de sokszor jól jöhet
Egyrészt természetesen igen, csökkenne valamelyest a súlyos kimenetelű balesetek száma, hiszen több autós bírna tapasztalattal arról, hogyan viselkedik vészhelyzetben a járműve.
Kérdés azonban, hogy mekkora volna a hatása, mivel megítélésem szerint ezerszer fontosabb eleve elkerülni azokat a vészhelyzeteket, amelyeket e tanfolyamok többsége a fókuszba helyez.
És ez az, ami inkább évtizedes , módszeres, a társadalom széles rétegeit célzó szemléletformálással oldható meg, a tréningezés ennek inkább egy jó kiegészítője.
#8: Azért például a csúszós, vizes utakon akkor tudja az ember hatékonyan elkerülni a vészhelyzeteket, ha már megtapasztalta, hol vannak a járműve meg a saját képességeinek a határai. A közlekedési szituációkban a defenzív vezetéshez valóban nem ad semmit egy ilyen tréning. De ahhoz sokat ad, hogy magabiztosabban kezeljük a járművünket, ezáltal pedig még könnyebben tudjunk figyelni a forgalomra, jobb megoldásokat tudjunk alkalmazni bizonyos helyzetekben.
Egyébként nagyon igazad van az utolsó mondatoddal.
#6: Igen, erre is gondoltam a kérdés feltevésekor, csak végül nem írtam bele. Köszi, hogy te leírtad.
És szerintetek valaha ezen a téren lesz pozitív változás a vezetés oktatásban, vagy reménytelen a helyzet? Miért nem érdeke senkinek, hogy ügyesebb sofőrök legyenek az utakon?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!