Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit tegyek, hogy érezzem az...

Mit tegyek, hogy érezzem az autót?

Figyelt kérdés
Levezettem már vagy 1000 km-t, de az a bajom hogy még mindig nem érzem az autó méreteit. Kanyarokban nem merem kirakni a jobb szélére ahogyan kellene, mert mindig attól félek hogy lemegy az útról a jobb kerék és az árokban kötök ki. Így viszont mindig a sáv közepén kanyargok. Ez ellen mit tudnék tenni? Nézzem mindig a jobb tükröt, hogy nem megy-e le az autó vagy van erre valami más praktika?

2017. okt. 2. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Én is a jobb tükörben néztem, hogy mennyi van még a padkáig az első párezer kilóméteren, nem szégyen :D

Amúgy: gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás.

2017. okt. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1000km nagyon kevés. Ahogy az oktatóm mondta anno: nem érezni, mérni kell. Pl: leparkolsz szorosan az útpadka mellett és megnézed, hogy a volán mögött ülve hol "érintkezik" a motorháztető az út szélével. Nálam ez az egyik ablaktörlőlapátnál van, így utána már forgalomban haladva tudom meddig engedhetem biztonságosan jobbra. Érdemes ezt még lassú tempónál (5-10km/h) tesztelni. Autó elejét és hátulját hasonlóan tudod felmérni (pl.: falhoz parkolsz).


Érezni, majd ha mentél egy autóval 100000km-t és akkor is csak arra az autóra, mert mindegyik más méretű.

2017. okt. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tudom hogy 1000 km még kevés, de mégis úgy érzem, hogy ennyi idő után már kellene éreznem az autót. Oktatómnak egy kis Fordja volt, annál nem féltem ennyire hogy lemegy az útról, mert jobban beláttam. A méréses módszert kipróbálom az tényleg jó ötletnek tűnik!
2017. okt. 3. 15:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 7-8000km nél se érzem. Nagyon nincs tehetségem hozzá, és gyűlölöm is.
2017. okt. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!