Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egyesek miért fékezik állóra/s...

Egyesek miért fékezik állóra/szinte állóra az autót kanyarodás előtt?

Figyelt kérdés

Rendszeresen tapasztalom,hogy néhányan, ahhoz képest elég sokan szinte állóra fékezik az autót egy kanyarodás előtt, olyan utakon is ahol 3-asban simán lehetne kanyarodni.


Persze vannak esetek mikor kell, egy szűkebb utcába azért mégsem illik az esetlegesen szemből jövő elé befordulni, mert balesetveszélyes, de most nem ezekről beszélek.

Azt is értem,hogy van aki nem tudja olyan jól felmérni a szemből jövőt, nem tud olyan gyorsan tájékozódni,hogy biztonságosan kanyarodjon, ezért inkább lassít, de megint csak nem róluk beszélek.

Hanem mikor főúton megy, és ha nem is fékez állóra, de olyan komótosan, gyök kettővel fordul be.

Ez miért jó?


Nem, nem ez a legnagyobb problémám, és nem volt jobb dolgom mint megkérdezni.


2017. júl. 21. 13:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én ugyan inkább a lendületesebben kanyarodók közé tartozom, legalábbis jól belátható helyeken, de abszolút megértem, ha valaki kicsit több időt akar hagyni magának a helyzet feltérképezésére. Végülis meg egy jobban belátható helyen jobbra kanyarodva is megbújhat egy kátyú vagy egy kis sóder, aztán máris korrigálnia kell.
2017. júl. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%

Ezt amit leírtál nem szoktam tapasztalni,talán nagyon ritkán.

Nem ár az igénybe vett útra vonatkozó táblákat is megolvasni,nem elég csupán azt nézni vannak e az úton. Stb. Ha ezekre figyelsz talán nwm is vehető be hármasban.

2017. júl. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
Nekem az oktatóm anno azt tanította, hogy kanyarodni kettesben kell. És ezt is kérte számon. Kellett pár év önálló tapasztalat, hogy rájöjjek, ez inkább óvintézkedés volt a részéről :) Azóta lendületesebb vagyok.
2017. júl. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Nem szeretik a nagy erőhatásokat ,félnek hogy lerepülnek az útról ,rutintalanok, vagy olyan személyt vagy árút visznek aminek nem tesz jót a jobbra balra való lötyögtetés.
2017. júl. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Én dinamikusan vezetek, sőt néha állat módjára, beismerem, de az elsőbbségadásokat, meg ilyesmiket nagyon komolyan veszem. Szűkebb utcákban macisajtnál is teljesen megállok. Errefel a múltkor a nagyszájú haverom beszólt, hogy minek állok meg, elég ha lelassítok kicsit. A kereszteződés alig volt belátható. Ahogy ezt elmondta, elhúzott előttünk egy autó, mint a villám. Na, mondom neki, ezért. Azóta hallgat :)
2017. júl. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Például amikor a gyerek is a kocsiban ül, akkor én is 10-20-szal veszem a nagyobb kanyarokat, körforgalmakat, mert különben rosszul lesz és hányni kezd. Ha törékeny cuccokat viszek, akkor is lassan megyek.

Egyedül viszont lendületesen veszem a kanyarokat.

2017. júl. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem téged akarnak szivatni, elhiheted!
2017. júl. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem inkabb legyen valaki lassú es óvatos mint bátor es gyors mer abból baj nem lehet.

Én is sokszor kettesbe kanyarodok de utána be gyorsítok, tartom altalaba az 50et

Engem inkabb az zavar hogy a seggembe jonnek pedig van hogy direkt felgyorsitok 55-60ra de még akkor is a seggembe jon ahelyett meg merne előzni a hülye !! Legszívesebben ilyenkor besatulék.. ja meg persze szidom ezerrel :D

2017. júl. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%
#3: Óvintézkedés?? Ha hármasban kanyarodsz be és ott pont van egy zebra, akkor esélytelen hogy megállj. Egyszerűen hármasban túl gyorsan mész ahhoz, hogy ha hirtelen mégis meg kellene állni, akkor meg tudj állni.
2017. júl. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
31%

Utolsó: nem mondtam, hogy 100-zal veszek be minden kanyart. Úgy gondolom, hogy az oktató félthette az autót, vagy félt a helyzettől (megijedek, elkapom a kormányt vészhelyzetben, stb). Tény, hogy azóta rájöttem, nem minden kanyart kell kettesben bevenni.

De van olyan, amit abban kell, ez tény.

Kár, hogy hamarabb pontozzátok le az embert, mint hogy értő olvasást alkalmaznátok.

2017. júl. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!