Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Azok akik körülnézés nélkül...

Azok akik körülnézés nélkül mennek át a piroson vagy az úton vagy a zebrán azok nem félnek?

Figyelt kérdés

Ez egyszerűen hihetetlen. nem félnek? Ennyi eszük azért csak van.

3 hónapja van meg a jogsim és amikor először a volán mögé ültem akkor vettem észre, hogy mennyire retardáltak az emberek.

Nem tudok végigmenni a belvárosban anélkül, hogy ne lépnének le elém.

De úgy, hogy megyek vagy 20-al egyrészt azért, mert belváros, kicsi a hely, és biztonságosabb sokkal, másrészt pedig a többi autós tempójában haladok. És mit csinálnak? jobbról a járdáról nekem háttal lelép körülnézés nélkül, hogy na majd ő átmegy.

Mi van, ha 20 helyett 30-35-el megyek?


Én a 13. ker.ben tanultam vezetni, az oktatóm minden egyes alkalommal elmondta, hogy Atti defenzív vezetés!!! Ez az amit sose felejts el! Elsőbbséged csak akkor van, ha meg is adják!

Ezzel teljesen tisztában vagyok. De akkor is. Látom, hogy ott mennek a járdán, mégse mehetek gyök kettővel csak azért, mert "defenzív vezetés".


Ilyenkor 99%-ban észrevesznek és azonnal visszalépnek, de egy százalékban meg el kell rántanom a kormányt. Ilyen egyszer fordult elő, de mivel figyelek ezért el tudtam kerülni. Természetesen a mobilt nyomogatta és úgy lépett le. Ez vácon történt a főútnál. Mindenhol lámpa. forgalmi okok miatt 30-al mentem.



A másik az ami nagyon idegesít az a zebra. Nekem zöld, a gyalogosnak pedig piros. Ott van egy álló piros emberalak. Még a hülye is észreveszi.

Körül se néz és úgy megy át!

Első ilyen után én leszarom, hogy mögöttem anyáznak, de akkro is lassan megyek át. Mert a debil zombi nem néz körül és lelép amikor neki piros.

Én meg ugye mehetnék, mert hát nekem van elsőbbségem.



És akkor most a kérdés. Ezek nem félnek? Hogy lehet ennyi eszük, hogy tiltó jelzés elelnére KÖRÜLNÉZÉS nélkül mennek?

Aki meg a járdáról lép le: Hát nem látja, hogy itt autók mennek?

Kérdem én... Mi van, ha valaki 50-el jön és úgy lép le elé? El se tudja rántani a kormányt.


2020. nov. 7. 19:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
37%

En 2012-ben a hanyatló nyugatra költöztem és meglepően tapasztaltam, hogy gyalogosként mindenki megállt és elengedett minden szituációban. Senki nem vágott elém, senki nem ment át előttem a zebrán, csak mert "féktávolságon belül" volt.


2017-ben elkezdtem vezetni tanulni, ugyanígy a hanyatló nyugaton, és nagyon belém lett verve, hogy gyalogosnak mindig megállunk a zebrán. Nincs mentség. Nincs olyan, hogy "hirtelen lépett le" meg hasonlók. Elvárt, hogy messziről lásd a gyalogosokat, és készülj fel rá, hogy át akarnak menni.


Pont ezért a legtöbb ember nem is néz körbe, mikor a zebrán átkelnek, mert minden autó megáll nekik.


Na de, Magyarország úgy tűnik, még mindig Balkán. Ott az autós az úr.


Azóta még nyugatabbra költöztem, Kanadába, és még itt is több tiszteletet jár a gyalogosoknak, mint a vasfüggönytől keletre. Pedig itt igazán autós kultúra van, még sem lehet mozdulni autó nélkül. De mindenki megérti, hogy autóval sokkal több kárt tudsz okozni másokban, és óvatosnak kell lenni, nem menőkirálynak.

2020. nov. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#6

Az IS érvényes, amit idéztél, meg ez is:

21. § (6) A gyalogos az úttestre akkor léphet, ha meggyőződött annak veszélytelenségéről. Az úttestre váratlanul nem léphet, köteles az úttesten késedelem nélkül átmenni és tartózkodni minden olyan magatartástól, amely a járművek vezetőit megzavarhatja vagy megtévesztheti.

És ez már kb. 1975 óta érvényes egyfolytában, illene tudnod.


11

Más ország, más KRESZ.

Nálunk nem kell átengedni a járdán álldogáló gyalogost, mert a magyar KRESZ szerint csakis és kizárólag a gyalogosátkelőn van elsőbbsége, a járda pedig nem tartozik a gyalogosátkelő fogalmába. Ezt már legalább 3 rendőrségi szóvivőtől olvastam, keress rá a neten, biztos megtalálsz 1-2-t közülük. Plusz a Kúriának is volt már döntése egy ilyen gázolási ügyben (neten elérhető), és fel se merült, hogy a járdán álldogáló gyalogos előtt meg kellett volna állni.

Az más dolog, hogy én is megállok általában, mert ugye ha lelép, azonnal elsőbbsége lesz, hiszen nekem úgy kell megközelíteni az átkelőhelyet, hogy bármikor meg tudjak állni. Kicsit ellentmondásos helyzet, ezért jobb megállni, mint bíróságra mászkálni.

2020. nov. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Az más dolog, hogy én is megállok általában, mert ugye ha lelép, azonnal elsőbbsége lesz, hiszen nekem úgy kell megközelíteni az átkelőhelyet, hogy bármikor meg tudjak állni."


Na hat pont ez az. A magyar KRESZ sem masabb a "nyugatinal". Ha ralep, elsobbsege van, nem lehet kifogasokat keresni. Csak sajnos sok autos le sem szarja, hogy a gyalogos lelepne, csak fel, mert senki nem figyel ra.

2020. nov. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
ha piroson megy àt akkor mièrt lenne neki elsőbbsège? a jelző felülbíràlja a a tàblàt....
2020. nov. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!