Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Azok akik körülnézés nélkül...

Azok akik körülnézés nélkül mennek át a piroson vagy az úton vagy a zebrán azok nem félnek?

Figyelt kérdés

Ez egyszerűen hihetetlen. nem félnek? Ennyi eszük azért csak van.

3 hónapja van meg a jogsim és amikor először a volán mögé ültem akkor vettem észre, hogy mennyire retardáltak az emberek.

Nem tudok végigmenni a belvárosban anélkül, hogy ne lépnének le elém.

De úgy, hogy megyek vagy 20-al egyrészt azért, mert belváros, kicsi a hely, és biztonságosabb sokkal, másrészt pedig a többi autós tempójában haladok. És mit csinálnak? jobbról a járdáról nekem háttal lelép körülnézés nélkül, hogy na majd ő átmegy.

Mi van, ha 20 helyett 30-35-el megyek?


Én a 13. ker.ben tanultam vezetni, az oktatóm minden egyes alkalommal elmondta, hogy Atti defenzív vezetés!!! Ez az amit sose felejts el! Elsőbbséged csak akkor van, ha meg is adják!

Ezzel teljesen tisztában vagyok. De akkor is. Látom, hogy ott mennek a járdán, mégse mehetek gyök kettővel csak azért, mert "defenzív vezetés".


Ilyenkor 99%-ban észrevesznek és azonnal visszalépnek, de egy százalékban meg el kell rántanom a kormányt. Ilyen egyszer fordult elő, de mivel figyelek ezért el tudtam kerülni. Természetesen a mobilt nyomogatta és úgy lépett le. Ez vácon történt a főútnál. Mindenhol lámpa. forgalmi okok miatt 30-al mentem.



A másik az ami nagyon idegesít az a zebra. Nekem zöld, a gyalogosnak pedig piros. Ott van egy álló piros emberalak. Még a hülye is észreveszi.

Körül se néz és úgy megy át!

Első ilyen után én leszarom, hogy mögöttem anyáznak, de akkro is lassan megyek át. Mert a debil zombi nem néz körül és lelép amikor neki piros.

Én meg ugye mehetnék, mert hát nekem van elsőbbségem.



És akkor most a kérdés. Ezek nem félnek? Hogy lehet ennyi eszük, hogy tiltó jelzés elelnére KÖRÜLNÉZÉS nélkül mennek?

Aki meg a járdáról lép le: Hát nem látja, hogy itt autók mennek?

Kérdem én... Mi van, ha valaki 50-el jön és úgy lép le elé? El se tudja rántani a kormányt.


2020. nov. 7. 19:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én sem értem ezeket az embereket. Az egy dolog, hogy nekik van elsőbbsége, de hány balesetet lehetne megúszni, ha a gyalogos (is) figyelne.
2020. nov. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nincs elsőbbségük. Pirosnál meg főleg :D Az utcán is csak akkor van velem szemben ha én épp rákanyarodok arra az utcára. :)

De így van, még akkor is figyelmetlenek amikor nekik van elsőbbségük.

2020. nov. 7. 19:15
 3/14 A kérdező kommentje:
Zebrára is csak akkor szabad lelépni miután meggyőződtünk annak veszélytelenségéről. Ennyi erővel zebrán leugrok a kocsi elé, aki elb*sz engem és akkro nekem volt elsőbbségem? dehogyis :)
2020. nov. 7. 19:15
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Velem volt egy olyan eset, hogy négysávos út, a dagadt c*ember meg két, 100-100 méterre lévő zebra között ment át egyik feléről a másikra, de teljes nyugalomban a legnagyobb forgalom közepette. Én mikor ledudáltam, hogy miért nem tud elgurulni a zebráig még neki állt feljebb. Én sem értem ezeket az embereket, némelyikből a tudatlanság, másikból meg a nagyképűség beszél.
2020. nov. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
Sokan azt sem tudják, hol vannak.
2020. nov. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%

"3 hónapja van meg a jogsim ... Zebrára is csak akkor szabad lelépni miután meggyőződtünk annak veszélytelenségéről."


Kérdező, e két kijelentésed egymással nem korrelál. A jogsid nagyon régi lehet, mert módosították a KRESZ-t. Ma ez érvényes:

43.§ (2) bek. Azt a helyet, ahol az (1) bekezdés értelmében a gyalogosnak elsőbbsége van, a jármű vezetőjének csak olyan sebességgel szabad megközelítenie, hogy a jármű vezetője az elsőbbségadási kötelezettségének eleget tudjon tenni. A jármű vezetőjének a kijelölt gyalogos-átkelőhelyet csak fokozott óvatossággal és olyan sebességgel szabad megközelítenie, hogy a járművel, amennyiben szükséges, a gyalogos átkelőhely előtt meg is tudjon állni. (2010. január 01-től ez az új szöveg)


Ez azt jelenti, ha a járdán egy gyalogos a zebrához közelít, már csökkenteni kell a sebességed, hogy ha a gyalogos valóban át akar menni, akkor meg tudj állni!

2020. nov. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A gyalogosnak elsőbbsége van! Mindazonáltal én sem értek egyet azzal, hogy ezt minden esetben meg is lehet adni. Gyakran találkozom lézengő gyalogosokkal, akikről nem rí le, hogy át szeretnének kelni, azonban a legutolsó másodpercben ráfordulnak az útra és kimennek körülnézés nélkül. Az ilyennek ha akarnám sem tudnám megadni az elsőbbséget, mert nem kiszámíthatóan viselkedik, fékezni meg már késő mikor lelép.
2020. nov. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
#7: pedig de, nem késő. Megengedett sebesség mellett, időben észlelhető a "kijelölt gyalogos átkelőhely" tábla, ha az előtted haladó autó takarja a zebrát, és a szemből érkező is. A tábla rúdja a járdán, tehát a gyalogosokat is látni kell. Ha látod őket, már lassítanod kell, függetlenül attól, hogy az észleléskor még egyik sem mutat hajlandóságot a zebrára lépni. Ezt jelenti a 2010-es módosítás.
2020. nov. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#8 Tegye fel a kezét az, aki ténylegesen lassít is (fékkel) gyalogost látva, nem csak leveszi a gázról a pedált.
2020. nov. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül írtam, amit: ez a gyakorlatom. Ti. vidéken kiszámíthatatlanul és váratlanul, leszegett fejjel lépnek rá a zebrára. És nemcsak én cselekszek így, hanem nagyon sok autóstársam. Többségében a fővárosiak nem lassítanak.
2020. nov. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!