Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Most tanulok vezetni Ha...

Most tanulok vezetni Ha kereszteződéshez érek meg kell állni és csak körülnézés után mehetek tovább vagy néha elég lassítani? Lennt

Figyelt kérdés

1.Körforgalomhoz érsz ott meg kell állni vagy csak lassítani?És hogyan zajlik ez?


2.Ha megállsz milyen sorrendben kell eljárni?

Jobbra index,Útszélére húzodsz,fék,kuplung és milyen sorrend jön(kézi fék,0 ba teszed a váltót,fékről levesze a lábad)



Ha az oktatóval nem jövök ki de befizettem már több alkalmat a suliba akkor visszaigényelhetem a pénzt amilyen órákon nem vettem részt és átmehetek másik autós suliba?


2016. jan. 21. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Most ezt nem igazán értem. Ha már vezetsz akkor elvileg túl vagy az elméleti oktatáson, ahol választ kaptál az első kérdésedre. A másodikra is de azt az oktató is elmagyarázza érhetően. Amúgy szerintem jó sorrendben írtad. Kereszteződésnél ha "elsőbbségadás kötelező" tábla van (tudod, a csúcsára állított háromszög), akkor nem kell megállni, ha nem jön semmi, elég lassítani (körforgalmaknál mindig ilyen van). Ha "állj, elsőbbségadás kötelező" tábla van (STOP tábla), akkor mindig meg kell állni, függetlenül attól, hogy jön e valaki vagy sem.
2016. jan. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Stop" táblánál, a megfelelő helyen szigorúan meg kell állni, a "majdnem megállt" a vizsgán bukta, ott nem elég a totális lelassítás.

Az elsőbbségadás táblánál nem kötelező megállni, ha nincs keresztező forgalom, akinek elsőbbséget kell adni, lassítás után, megállás nélkül lehet tovább haladni.

A tanulók számára viszont az utóbbi a nehezebb feladvány, hisz a Stop táblánál előre tudható, hogy ott meg kell majd állni, az elsőbbségadás táblánál, az autót mozgásban tartva kell eldönteni mi a helyes.

Alapvetően azt kell begyakorolni, hogy az elsőbbségadás táblához nagyon lassan, szinte lépésben ér az autó, így van idő körülnézni, meghozni a jó döntést.

Rutinnal rendelkező vezető már nagyobb sebességgel haladva is időben fel tudja mérni, kell-e elsőbbséget adnia, de a tanulónak még kell az a plusz néhány másodperc, amit a lépésre lelassítással nyer (lelassít, nem 100 méteren keresztül cammog).


Az oktatók alkalmasságát kívülálló nem igen tudja megítélni, ahhoz ismerni kell az illetőt.

Egy szigorú oktató nem feltétlenül rossz oktató, a járművezetés felelősséggel is jár.

Lehet szigorú az oktató, de kötelező segíteni is a tanulót, elmagyarázni az alapokat, hisz csak azt követelheti vissza, mit előbb el tanított is.

A tanulónak joga van az oktató váltáshoz, sőt iskolaváltáshoz is.

A már befizetett összeggel viszont csapdába is kerülhet, ezért sem kellene előre sok órát kifizetni.

5-10 órákat kifizetve valahogy nagyobb az oktatók munkakedve, mit, amikor ki van fizetve a 30 óra (olyankor sokkal ráérősebben dolgoznak)

2016. jan. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Még csak pár órát vettem és siettet,meg arcokat vág,nagyon frusztrál,alíg tudok koncentrálni,feszült,ideges vagyok tőle így mindig utólag gondolom végig mi volt,jól gondolom hogy így kell lennie és megerősítést itt kérek hogy jól gondolom a menetét.


Én több órát befizettem de nagyon gondolkodok az iskola,oktató váltáson.

Szerintettek vissza lehet a le nem vezetett pénzt igénylni?



Indulásnál van a sikk és megállásnál is van valamilyen sorrend?

2016. jan. 23. 18:58
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja,én az elején vagyok 4 órám volt és így sem ér rá.
2016. jan. 23. 19:01
 5/6 anonim ***** válasza:

4 óra gyakorlás, szinte semmi, legfeljebb a szabályok betartása nélküli elindulás - megállás, haladás az úton a lecke.

Ezt nagyon sok oktató alkalmazza, 6-10 óra "követelmény mentes" ráhangolódást engednek annak a tanulónak, ha az szükséges.

Ebben az időszakban valóban nem szokták terhelni még a gyakorlatokat a szabályos végrehajtással, a tanulónak ez az autóval ismerkedés időszaka, érezzen rá a kuplung , sebességváltó, fék, kormány kezelésére.

A "ráérzés" nagyon fontos, alap, amit nem lehet megtanítani, azt mindenki maga tanulja, tapasztalja...


Meglehet az oktatód rosszul tanít, ismeretlenül ezt nehéz megítélni, de neked sem lehet sok viszonyítási alapod.

Váltani akkor érdemes, ha a másik biztosan jobb lesz "vakon" csapódni ide-oda nincs sok értelme, legalább is lutri.


Mióta a rutinvizsgát eltörölték, sok oktató közúton kezdi a tanítást, de akkor is "rutin" feladatokkal kezdenek, ha közúton zajlik az oktatás.

sok tanulótól nem lehet elvárni, hogy azonnal minden szabályt betartva meg tudjon állni, le tudjon parkolni.

Nem gondolod, hogy 4 óra gyakorlás után a többi tanulónak sem megy jobban a vezetés?

Természetesen van helyes cselekvési sorrend megállásnál is, először a szándékot kell jelezni (index)... de ehhez alapvetően az is szükséges, hogy a messze előtted lévő dolgokra is tudj figyelni, előre tudd, hogy "ott" fogok megállni.

2016. jan. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Gondolom másnak sem megy jobban,de úgy néz rám mint valami fogyatékosra,ezt érezteti velem és mivel végig kell a váltast is gondolnom és lassan megy van hogy vakon a 4-5 nem is sikerül ideges lesz,sóhajtozik.


Nagyon rossz a közérzetem mellette,ideges vagyok mellette.

Azt érezteti mintha csak én lennék ilyen béna.


Gyorsan elhadarja aminek idegességemből a felét sem jegyzem meg.


Múltkor meg kellett állnom,mert ideges lett,nem ment jól a váltás.Jeleztem jobbra,lassítottam,lehúzodtam és belekötött utána mit csinálok,előbb akartam 0-ba tenni az autót és utána kézifék,nem tetszett neki.

Denolyan ideges lettem nem tudom jól jegyeztem meg a sorrendet:

-index

-lehúzodás,megállás

-kézifék

-O ba a kuplung

-fékről leveszi a lábát


Ez így jó?Ebben sem vagyok biztos.

2016. jan. 24. 16:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!