Bemértek engem?

Figyelt kérdés
Még az 50-es táblánál traffiztak a rendőrök a Szentmihályi úton. A kocsi órája szerint 70-el mentem, a waze-n pedig a sebesség 66-67 km/h között ugrált. Ilyenkor kell számítanom, hogy jönni fog a csekk?
2020. nov. 1. 13:52
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Ja hogy helyszíni volt neked. Az igen az más sajnos.:/
2020. nov. 1. 22:30
 12/20 anonim ***** válasza:
37%
Neten találtam kalkulátorokat, azok szerint 50-es táblánál 66-nál már büntetnek, szóval vagy-vagy, senki sem fogja tudni biztosan. Ha igen, max 1-2 héten belül küldik a csekket.
2020. nov. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
De akkor így miért nem bűntettek a 90-esnél 110-re?
2020. nov. 1. 23:27
 14/20 anonim ***** válasza:
86%

▬ 2-es kérdezői kommenthez. Megjelent: 2020. nov. 1. 14:29

Nem jó tájékoztatót találtál, logikailag hibás.


Jogszabály határozza meg, hogy milyen megengedett legnagyobb sebességű útszakaszon legalább mekkora sebességtúllépés esik a közigazgatási bírság hatálya alá.

A mérőeszközökön azért állítják ettől magasabbra a működést kiváltó alsó határt, mert adott tűréshatárú mérőeszköz még hiteles, ugyanakkor a jogszabályi értékre állított, de a tűréshatáron belüli mértékkel többet mérő eszköz a közigazgatási bírságba nem tartozó sebességet is odatartozónak mérné. Viszont, az hogy a bizonyos mértékű pontatlanság miatt magasabbra állítják az ilyen eszköz mérési határát, nem jelenti, hogy attól kezdve hiperszuper pontos lesz. Az 50-nél 68 km/h feletti alsó határ ilyen hibás gondolkodáson alapul.

Konkrétan: ha a mérőeszköz még hiteles, amennyiben ±3 km/h a pontossága, akkor a ténylegesen 64 km/h sebességgel haladó járművet, attól függően, hogy az eszköz a pontossági tartományon belül hol van, 61 km/h – 67 km/h tartományban fogja valamennyinek mérni.

66 km/h-tól már közigazgatási bírság jár (jogszabály szerint a több mint 15 km/h-s sebességtúllépés már a közigazgatási bírság körébe tartozik, és rendőrségi tájékoztató szerint a dokumentáció egész számú km/h-t tartalmaz; márpedig a több mint 50+15 egész szám a 66), 64 km/h esetén jogosulatlan. Pedig mérhetik 66-nak is, 67-nek is. Persze, kivonható belőle 3 km/h, de minek gyártsanak megsemmisítendő, ki nem küldött bírságkezdeményezéseket.

Emiatt állítják a tűréshatárnyival magasabbra az érzékelési határt.

Ha legalább 69 km/h-t mérve dokumentál az eszköz, akkor ténylegesen milyen sebességgel haladhatott a jármű? Nem legalább 69 km/h-val, ugyanis a beállítás meggondolásakor még ±3 km/h pontosságú eszköz nem válik méréskor pontossá. A 66 km/h–72 km/h sebességtartományban levő járműveket mérhetik 69 km/h sebességűnek, és a beállítás szerint a 69 km/h már felizgatja az eszközt.


▬ „De akkor így miért nem bűntettek a 90-esnél 110-re?” 13-as kérdezői komment 2020. nov. 1. 23:27

Magad írtad, hogy mikor a járműved sebességmérője 70 km/h-t mutatott, a Waze 66-67 km/h-t.

Feltételezve, hogy a gumiabroncsaid gyári méretűek és az ajánlott nyomásúak, a járműterhelés is normális volt; tehát a haladás közbeni átmérőjük olyan volt, amihez a sebességmérő kalkulálva van, akkor a sebességmérő többet mutat, mint a tényleges sebesség.

Ennek az az EU-s előírás az oka, hogy a jármű sebességmérője nem mutathat kevesebbet, mint a tényleges sebesség. (Ez ugyanis megtévesztő lenne a vezető számára, jóhiszeműen többel haladna.) Namármost, az abszolút pontosság nem valósítható meg, ezért úgy alakítják ki, hogy inkább többet mutasson, az biztosan nem kevesebb.

Úgyhogy, ha az autód sebességmérője 110 km/h-t mutatott, akkor kevesebb volt a tényleges sebességed. (GPS méri pontosan.).

90 km/h megengedett legnagyobb sebességű helyen a jogszabály szerint >(90+15) km/h-tól jár közigazgatási bírság. 100 km/h feletti mérésnél ±3% a megengedett mérőeszköz tűréshatár. Ha 109 km/h-s aló határt állítanak, akkor – a tényleges eszköz pontosságától függően – a 105,73 km/h-112,27 km/h tényleges sebességű járműveket méri 109 km/h sebességűnek. Ez jó, mert 105,73>90+15.

Ha az autód sebességmérője 110 km/-t mutatott, akkor lehet, hogy a tényleges sebességed még a 105,73 km/h-t sem érte el. De, haladhattál akár valóban 110-zel is, ha olyan pontatlanságú műszert fogtál ki, amelyik kevesebbet mér, 112,27 km/h-ig volt rá lehetőség.

És van banális lehetőség is: nem mértek.

2020. nov. 2. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
27%
sztem igen.... de a wazze irja ha trafiznak....
2020. nov. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
27%

Van táblázatom.

Pontosan 65-75 ig 30000 ft a büntetés.

2020. nov. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%
Mégis miért lett lepontozva a 16. válaszom?????????????
2020. nov. 3. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Mert gondolom a helyszini bírságra írtad. De objektív felelossegnél biztos magamasabb, 68-75 között lehet a 30.000 Ft. Október elején is volt hogy 90 helyett 110-el mentem ami GPS szerint lehet csak 106-107 km/h volt... Mert nem jött arról nekem semmi.
2020. nov. 3. 15:37
 19/20 anonim ***** válasza:
88%

┌─ „Van táblázatom. Pontosan 65-75 ig 30000 ft a büntetés.” 16 / 2020. november 2.

Ha pontosan 65-től, akkor nem a jogszabályi előírás szerinti táblázatod van.

[link]

Az 50 km/h + 15 km/h FELETT az nem pontosan 65. A gyakorlatban nem csak töredék km/h-val több, hanem 1 km/h-val több, azaz, 66 km/h. Ugyanis, a felvételről készült rendőrségi tájékoztató szerint: a járműsebesség-mérő berendezés által mért haladási sebesség EGÉSZ SZÁMOKBAN, kilométer per óra mértékegységben feltüntetve.

[link]


Én nem értékeltem ugyan a válaszod, de például a kérdező 18-as kommentjéből kiderül, hogy el sem olvassa a válaszokat, vagy nem hajlandó elfogadni azokat, így tévesnek ítélte a te válaszod is. Helyette kitalál szabályt: „Mert gondolom a helyszini bírságra írtad. De objektív felelossegnél biztos magamasabb, 68-75 között lehet a 30.000 Ft.” Ragaszkodik ahhoz az a fejre állt logikához, hogy a 68 km/h alsó határra állított, +3 km/h-ás többletet mérő (egyébként hitelesítési határ szerinti) eszköz, nem a tényleges 65 km/h-t méri 68 km/h-nak, hanem pontossá válik és csak a 68 km/h-t méri 68 km/h-nak. Ráadásul, az 50+>15 egész számú értéke 66 és 66+3=69, nem pedig 68. ─┘


┌─ „Október elején is volt hogy 90 helyett 110-el mentem ami GPS szerint lehet csak 106-107 km/h volt... Mert nem jött arról nekem semmi.” 18 / 2020. nov. 3. 15:37

Számodra teljesen felesleges volt a 14-es választ megírni (2020. nov. 2. 03:36)

Ha egy szakaszon 90 km/h a megengedett legnagyobb sebesség, akkor a – a megengedett mérési tűréshatárokat, azaz, a pontatlanságokat figyelembe véve – mérőeszköztől függően a tényleges 105,73 – 112,27 km/h sebességű járművek eshetnek már bele a KÖZIGAZGATÁSI BÍRSÁGOLÁSBA.

Ha – nem tudom mi alapján, de biztos vagy abban, hogy – mértek, akkor olyan eszköz estén ami mínuszos pontatlanságú (kevesebbet mér), haladhattál 110 km/h-val is, ha az eszköz például csak 111 km/h-tól kezd el dokumentálni, pláne, ha 112-től.

Ott van a 18-as válaszban. De már az 5-ös válaszban is szerepel tűréshatár. (2020. nov. 1. 17:21) ─┘

2020. nov. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Nem pontoztam le senkit. Ilyen kisregényeket felesleges írnod, főleg egy anonim oldalon. Mindegy igazából, jön jön, nem nem.
2020. nov. 5. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!