Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Emelkedőn beválhat ez az...

Emelkedőn beválhat ez az elindulás?

Figyelt kérdés
Friss jogsis vagyok, tanuloautoba volt visszagurulas gátló. A mi autónkat kétszer vezettem, úgy érzem jól megy, a kuplung más amit szokni kell; sík terepen gyakoroltam hol fog. Úgy csináltam h féken álltam, engedtem fogaspontig a kuplungot és kis gaz. Emelkedőn is működhet ez a módszer? Nyilván ott nagyobb gazzal. Kézifékest nem tanítják már, de felénk nincs is rá igazán szükség
2020. szept. 16. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Kisebb emelkedőn oké.

Nagy emelkedőn viszont nem fog működni. Alapjáraton nem lesz akkora nyomaték, hogy megtartsa az autót és amíg átrakod a fékről a gázra a lábadat, megindul hátrafelé az autó.

Szóval tanuld csak meg a kézifékes indulást, jól jöhet még.

2020. szept. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Na, pontosan ezért nem szabadna automatikát használni az oktatáson.


A módszer Mo. területén működni fog, felénk a hegyvidékek kivételével ritka az olyan meredek emelkedő, aminél kéziféket is kell használni. Mondjuk láttam már cifrán kivitelezett helyeket, de most tekintsünk el ettől.


Arra figyelj, hogy emelkedőnél nem elég gázt adni és lelépni a kuplungról, csúsztatni kell az elindulásnál. Gondolom az oktatáson tapasztaltad ezt, de leírom itt is: Érdemes meghúzatni is az autót váltás előtt, mert a szokottnál jobban fog leesni a fordulatszám.


A kézifékes gyakorlatilag ugyanez, csak ott karral még a fékerőt is tudod szabályozni, emiatt szerintem könnyebb is, mint fékpedálról gázra átugrani, aztán nézni mint a hülyegyerek, mert fékkel nem tudsz ellentartani, ha mégis gurulni akarna.

2020. szept. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen miután ralepek a gázra meg csusztatom, nem ugrok le róla
2020. szept. 16. 22:07
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Nekem augusztus végén lett meg a jogsi. Az oktatóm eleve a kézifékeset tanította, a kézifék nélkülit csak éppen próbálgattuk, meg ugye ha a forgalomban úgy adódott, hogy kellett. A kézifékes szerintem sokkal biztosabb, könnyebb is megcsinálni.


Nekem azt mondta, hogy kézifék behúzva, kis gáz, kuplungot fogáspontig fel és amikor már érzed, hogy na, itt indul az autó (egyébként az autó orra ilyenkor megemelkedik kicsit,szóval biztosra tudod), akkor lehet a kuplungot lassan engedni fel, együttesen pedig a kéziféket kiengedni.


Valahol gyakorlod be, egyáltalán nem nehéz. Nekem pl elsőre is sikerült, pedig kicsit tartottam tőle.

2020. szept. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%

Nekem mélygarázsból felállásnál meg kellett állnom az emelkedőn mert jöttek a járdán gyalogosok.

El3g volt annyi, hogy tövig nyomtam a gázt majd felengedtem finoman a kuplungot, de például egy másik autóval ugyanez nem sikerült. Akkor meg az történt, hogy mikor tolattam lefelé, elnéztem a szöget és nem egyenesen jöttem de vissza már nem bírt felmenni az autó így levertem a tükröt.

Nagyon autófüggő is.

2020. szept. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Snapette ***** válasza:
61%
Igen, emelkedőn is lehet indulni kézifék nélkül, csak ki kell tapasztalni, hogy mennyire kell kiengedni a kuplungot. Ugyanakkor nem kell padlógáz, csak meg kell tanulni, hogy hol kezd fogni a kuplung, és akkor kis gázzal lehet szépen, finoman indulni. Meg is lehet fogni az autót emelkedőn a kuplung és a gáz segítségével, a fékpedál érintése nélkül is.
2020. szept. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

#6: Akkor te még nem jártál tisztességes emelkedőn...

"Meg is lehet fogni az autót emelkedőn a kuplung és a gáz segítségével, a fékpedál érintése nélkül is."

Ez pedig a létező legrosszabb tanács. Nem erre való a kuplung, ezzel nagyon durván gyilkolod.

2020. szept. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
18%

AZért azon a kézi fékes elinduláson mi a jó istent lehetne tanitani?

No meg ezt írod : "Kézifékest nem tanítják már, de felénk nincs is rá igazán szükség"

2020. szept. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Snapette ***** válasza:

#7 Hahahahaha. Nem jártam tisztességes emelkedőn. Hahahahaha. A hegyekben lakom Erdélyben. Egyéb sincs nálunk, csak emelkedő.

És tudom, hogy nem arra való a kuplung, csak leírtam, hogy meg lehet csinálni, tehát egyáltalán nem kötelező kézifékkel csinálni a hegyreindulást. Ha azzal csinálnám, kéthavonta cseréltethetném, mert tulajdonképpen minden indulás hegyreindulás nálunk. Na jó, enyhe túlzás, de valóban sok.

2020. okt. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!