Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy lehet az, hogy bringázni...

Hogy lehet az, hogy bringázni jogsi nélkül is lehet?

Figyelt kérdés

Komolyan nem értem. Legszigorúbb szabályok vonatkoznak az autósokra, legszigorúbb, legszemetebb vizsgabiztosokkal a végén.

Erre a bringás nő meg sem áll a stoptáblánál, mert neki nem kell úgyse.


Na elmennek a jó büdös francba. (akinek nem inge...)

Mai nap is megyek a főútvonalon. Becsatlakozó mellékutakon szinte mindenhol stop tábla van, de azért van pár hely ahol csak elősbbségadás köt. tábla.


A bringás nő úgy megy át a főútvonalon keresztbe, mintha a balaton közepén menne vízibiciklivel.

Körül se néz.


A szabályokat nem tartja be. oké. De hogy öngyilkos akar lenni azt már tényleg nem hiszem el..

Anyám gyerekkoromban akkora pofont lekevert volna, ha nem nézek körül az utcán mikor átmegyek, hogy már csak azért is körülnéztem.


Egy másik világban élnek?



Ennyi a szélsőségekről.


Aztán. a szabályok. 99%-ban a szabályok nem ismeréséből lesz a baleset.

A bringás részéről, mert nem ismeri a szabályokat.


Most komolyan. Rómában tégy úgy, mint a rómaiak. Ha forgalomban közlekedsz, akkor legalább a saját épséged miatt tartsd be a szabályokat!


2020. aug. 20. 22:52
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Az oktatóm is megmondta. Ha a zebrán tekerve jön át, nem kell lassítani.

Megdöglik? ő baja. Ha én leugrok a vonat elé az a mozdonyvezető hibája? Nem, hanem az enyém. Ha a bringás a zebrán tekerve megy át? ő baja.

Első vizsgámon azért buktam meg, mert indokolatlanul lassítottam. Ugyanis 2 bringás ment át a zebrán tekerve.

2020. aug. 20. 22:54
 2/17 A kérdező kommentje:

Mégegy eset. Szentül meg vannak győződve róla, hogy nekik van igazuk.

Kib*szott nagy fehér nyilak mutatják a jobb szélső sávban, hogy abból csak JOBBRA lehet kanyarodni. Mit csinál a kicsivel mögöttem lévő bringás? Úgy bizony. egyenesen megy. szívbaj kerülgetett. kib*szott nagyot dudáltam, mivel már állt miatta vagy 3 autó én kihasználtam a lehetőséget és utána mentem. Nem értem utól, mert átment a piroson. és a stop táblán.


Hehe xdd.. Vicc.. Mit keres a bringás a jobbra kanyarodó sávban? -egyenesen megy vagy balra kanyarodik. érted vicces, mert igaz. :(

2020. aug. 20. 22:59
 3/17 A kérdező kommentje:
2-es kommenthez: a jobbra kanyarodó autómat jobbról kerülte ki.
2020. aug. 20. 23:00
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

A bécsi közúti közlekedési egyezmény kimondja, hogy a tagországok nem kérhetnek kerékpáros vezetői engedélyt.

Egyébként nem kell kihegyezni a kérdést a kerékpárosokra. Aki ilyen durva szabályszegést elkövet, az ugyanúgy megtenné autósként vagy gyalogosként is.


#1: Ez nem ilyen egyszerű. Köteles vagy elkerülni a balesetet. Ha bebizonyosodik, hogy elkerülhetted volna, akkor ellened fog büntetőeljárás indulni. Meg egyébként egy épelméjű embernek eszébe sem jutna szándékosan elgázolni egy másik embert. Akinél ez egyáltalán felmerül, az alkalmatlan az autóvezetésre.

Számomra egyébként eléggé elkeserítő, hogy egyes oktatók ilyen hülyeségre tanítják a tanulókat.

2020. aug. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%

Most megint egy kommentháborút akarsz, amiben senki nem ért egyet veled, és te pedig csak hajtod az igazad?


Ott is le lett írva, fogadd el, kész így van, egy biciklis nem fog 120-as száguldani, ahogy másfél tonna karosszéria sem száguld vele azonos sebességgel.

De majd szólj ha egy biciklis felborított egy autót akkor visszatérünk a jogsi kérdésre.

2020. aug. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
21%

"Hogy lehet az, hogy bringázni jogsi nélkül is lehet?"


Mindig lehetett.


"Erre a bringás nő meg sem áll a stoptáblánál, mert neki nem kell úgyse."


Én autóval sem szoktam. Na, erre varrj gombot!

2020. aug. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
34%
Jól van. Most hogy ventilláltál egyet, jobban érzed magad? Megnyugodott a lelked? :)
2020. aug. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
66%

Lassan már autózni is lehet jogsi nélkül, vagy legalábbis egyeseknek tök felesleges volt a vizsga, mert úgy vezetnek, hogy a szabályok nem vonatkoznak rájuk.

Láttam egy tc-s filmet a bp-i kerékpársávokról. Mélységesen ellenzem ezt a butaságot, ahol van kerékpárút, ott büntetni kéne az autóúton biciklizőket. A kerékpáros kresz akkor íródott, amikor Csepel Marathon, meg cseszkós Favorit voltak a leggyorsabb biciklik. A maiakkal 30-40-nel gond nélkül lehet tekerni, csak az autóval nem lehet mellettük normálisan közlekedni.

Városban minden kétsávos út mellé egy bicikliutat, vagy legalább 50centis biciklisávot kellene építeni, és a kerékpáros sebességet korlátozni. A kerékpárúton is megy a harc, csak arról nem sok videó kerül ki a face-re. nem is lehet normálisan biciklizni, ha váratlanul kamikazeként bevág eléd egy-egy "profi" 40-nel.

2020. aug. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
6%
Mert elméletben a biciklizés pofon egyszerű, még a leghülyébb is képes rá. Csak az élet ezt megcáfolta.
2020. aug. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
34%
Nekünk kell vigyázni rájuk.
2020. aug. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!