Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennék a hegyekbe bringázni,...

Mennék a hegyekbe bringázni, de a szúnyog?

Figyelt kérdés

Ha szedem folyamatosan a B-vitamint, tényleg nem fognak megcsípni, hiába leng körül egy szúnyogfelhő? Vagy ez amolyan urban legend?


Nem igazán tudom elhinni, hogy bármi is visszatartaná őket a csípéstől.


2020. júl. 14. 07:43
 1/8 TR75 ***** válasza:
100%
Ha tekersz, nem támad. Ha megállsz, szúnyogriasztó.
2020. júl. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg nem tud megcsipni ha csapatsz.

Cigi a füst elriasztja őket ugyan úgy mint minden állatot...kivéve az orrszarvút de az nem csíp.

Amugy a co2-re mennek úgyhogy ne lihegj.

2020. júl. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz, hogy nem csíp, ha tekersz. Akkor is csípnek a kis rohadékok, csak talán nem annyian.

Pont most hétvégén tekertem erdőben, ösvényen tóparton, és éreztem, hogy csípi a bokámat, lenéztem, és láttam, hogy ott ül, és csíp, MIKÖZBEN tekerek, de mire meg tudtam állni, hogy lecsapjam, teleszívta magát és elrepült magától...

Kérdező: fújd be magad szúnyogriasztóval, és 2 óránként ismételd meg. Büdös, de hatásos :)

2020. júl. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
A 21. században élünk, feltalálták már a szúnyogriasztót. És illatosított is van, nem leszel büdös se.
2020. júl. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tapasztaltam, hogy 20 km-es tempónál még megragad a szúnyog :(


Deet alapú szúnyogriasztó a leghatásosabb, pl. ez sok helyen, gazdaboltokban is kapható:

[link]

Ha tartasz a méregtől, akkor öltözz fel ás a ruhára fújd :)


Második link:

[link]

2020. júl. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#3 nem kell megállni,lehet csapni menet közben is.
2020. júl. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Lehet csak akkor az élményfaktor rovására megy, hogy azzal telik az időd, hogy megesz. Bőven elég volt a múltkor kipróbálnom.
2020. júl. 15. 14:50
 8/8 A kérdező kommentje:
#5 lehet ruhára fújni, de nem marja meg? Persze megfelelő öltözékben megyek a hegyre, de akkor is ha "játszós" ruha, se szeretném idő előtt kifakítani vagy megmaratni.
2020. júl. 15. 14:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!