Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mi csipked össze horgászás...

Mi csipked össze horgászás közben? Nem szúnyog.

Figyelt kérdés
Velence, Kápolnásnyék környékén. Hiába vagyunk felöltözve,zokniba tűrt nadrágban. Valami felmászik a lágy részekhez és több csípéd lesz,ami nagyon viszket és csak lassan múlik el. Térdhajlatban, ágyéknál és hónaljban.

2019. aug. 3. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tuti nem rovar - illetve nem horgaszas kozben. Honaljba nem maszik plane semmi. Nem a ruhaban van valami eloskodo?
2019. aug. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg hangya, vagy vöröshangya? Bár ezeknek nem viszkető, hanem inkább égető érzést kelt a marásuk, viszont esetenként egy órán keresztül, vagy tovább is tart.

Különösen az apró vöröshangyák tudnak észrevétlenül bemászni a ruha legkisebb nyílásán is és ha mászkálás közben beszorul valahova azonnal mar.

Én horgászat előtt mindig ellenőrzöm a talajt, hogy ne üljek az útvonalukba vagy a fészkük közelébe, mert párszor már megjártam velük.

2019. aug. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Biztos nem a ruhában van,mert aki otthon marad annak nincs semmi baja,csak annak aki kimegy a partra és beszéltem más horgásszal is. Vilt aki azt mondta nem tapasztalt semmit,de volt akit megcsipkedtek. Egy fizetős horgásztóra is szoktunk menni és ott a tulaj mondta,hogy sajnos ők is tapasztalták,de nem tudják mi at.
2019. aug. 4. 10:29
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Valami atka vagy tetűféle nem lehet?
2019. aug. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Biztos valami nagyin mini,de nem marad rajtunk szerencsére nem visszük haza. Sajnos védekezni se tudunk ellene. A szúnyogirtó hatástalan.
2019. aug. 4. 21:58
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem viszitek haza és nem is találtok semmit akkor szerintem nem élőlény lesz, hanem valami ott helyben lehet a levegőben, vízben, ilyesmi. A rovarokat hazavinnétek a ruhával.
2019. aug. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tegnap találtam valamit a lábamon. Egy 1mm pici hosszúkás fekete valami sietett felfele a lábamon. Már a térdemnél járt 5 perc alatt. Megfogtam és nem tudott elrepülni és nem is ugrott. Csak felvett valami védekező állást,mert felemelte a hátsó felét.
2019. aug. 11. 20:04
 8/8 A kérdező kommentje:

Akit érdekel! Kiderült mi az. A nád fertőzött valamilyen atkával. Régebben még tábla is volt kint,hogy ne tartózkodjanak az emberek azon a partszakaszon.

A NÉBIH is volt kint és ígértek mindenfélét,de nem történt semmi azóta.

A nádat kellene felégetni az öregek szerint.

2019. aug. 23. 14:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!