Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha nem lehet bringázni,...

Ha nem lehet bringázni, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Gyakran túrázom kerékpárral. Vannak helyek az országban, ahol sok-sok kilométer után Kerékpározni tilos táblába ütközöm. Mit lehet ilyenkor tenni? És mit tesznek a közlekedésszervezők?

Szabályosan nyilván nem mehetek tovább, legfeljebb a padkán. Ha van, s ha az alkalmas a kerekezésre.

A tervezett útvonal A>B>C>D>E

Már eljutottam C-be. Itt fogad a tábla. E-be más Úton eljutok innen így: C>B>A>F>G>H>I>D>E.

A-tól C-ig volt 60 km, D lenne 2, E még 3.

A visszaút, majd más úton ismét E felé 100.

E-ben foglalt szállás.

A rendőr nyilván 1 méter szabálytalanul megtett út miatt is büntethet. Ilyenkor bízzunk a szerencsében vagy jóindulatában?

C és D között én csak alkalmi turista vagyok. De aki C-ben lakik, D-ben dolgozik, kocsija nincs, tömegközlekedés is kiesik, az forduljon fel?



2012. ápr. 28. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem nagyon büntetnek ezért bringásokat. (jó, ha kempinggel mész, részegen lámpa nélkül akkor igen)

De ha látszik rajtad, hogy túrista vagy, megfelelően mész, akkor nem fognak basztatni.

Ha esetleg mégis, el kell mondani, hogy nem fogsz visszamenni, és még 100km-t feleslegesen bringázni, mikor 10km-re van a szállás.

2012. ápr. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kerékpározni tilos táblát általában autóút vagy forgalmasabb főutak mentén találhatsz, ezért érdemes lenne beszerezni egy (vagy több) átfogó térképet hogy ne ess az ilyen tiltótáblák csapdájába. GPS-ben ne nagyon bízz, esetleg még kerékpárostérképek jöhetnek szóba.

Ha ennek ellenére is ilyen táblával találkozol akkor érdemes alsóbbrendű földutakon kerülni (általában az aszfalttal párhuzamosan futnak).

S hogy az utolsó kérdésre is válaszoljak: Magyarországon a kerékpárral életvitelszerűen közledők száma borzasztó alacsony. Ha Japánban, Hollandiában, Belgiumban vagy Franciaországban esetleg két település között nem lenne megoldott a kerékpárosok számára a közlekedés valószínűleg hamar pótolnák a hiányosságot. De Magyarországon a kerékpárosok vannak "kissebbségben", így nekik kell alkalmazkodniuk a többséghez - az autósokhoz, a tömegközlekedéshez.

2012. ápr. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen.Aki ilyen helyen lakik,az forduljon fel,ahogy mondod.Én egy főút mellett lakok,biciklivel járok,mert buszjárat napi 2 van,egy reggel és egy délután vissza.

Munkahelyem 10 kilométer,oda egyáltalán nincs járat,de ezen a tiltott úton csak 2 kilométert megyek.Földút nincs,ami van az meg messzire van,és a traktorok gondoskodnak róla,hogy ne lehessen rajta biciklivel (se) járni.(honokos területen lakom)

Autóm nincs,megoldom így.

De nem kötöttek eddig belém:világítás,láthatósági mellény mindig van rajtam,próbálok az út szélén menni és amikor kisebb a forgalom: mondjuk ez nem nehéz,mert általában kora hajnalban indulok és este érek haza.

Felénk nem nagy a forgalom tényleg,széles az út is,simán megelőznek minden baj nélkül.2 kilométeren kb 3 autó jön szemben és talán 3 előz meg még a forgalmasabb időszakokban is.

2012. ápr. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Brain Storming ***** válasza:

Ha szabályosan közlekedsz, mindennel fel vagy szerelve, és "igazolni tudod", h nem tudsz más felé menni, akkor legfeljebb szóban figyelmeztetnek. Én országútizom, éveken keresztül egyetlen egyszer állított meg rendőr kétszámjegyű főúton, azóta itt átépítették 4-sávosra már, de errefelé nemigen büntetnek meg sportolókat iesmiért - valószínűleg azért, mert tudják, h az ilyen közlekedők tudnak magukra és másokra is vigyázni (nem is tudom mikor hallottam olyat, h biciklis sportolót ért volna baleset szabálytalanság miatt).


Persze az utóbbi pár évben csökkent a bizalmam a rendőrség iránt - nem azért, mert a fentiekkel kapcs változott volna vmi, hanem azért, mert ha pénzbeszedéséről van szó, akkor akárkibe belekötnek. Inkább elkerülöm az ilyen utakat, és csak munkaszüneti meg szabadnapokon tekerek rajtuk, amikor javarészt a rendőrök is nyugszanak.


Olvastam persze olyat is, h egy (asszem) Európa-bajnok versenyzővel szívóskodta a gyökér közútisok, igaz nem büntették sokra, de szegény csajjal mocsok módon szívóztak: nem azért, de akinek a formás, izmos feneke alatt egy többszázezres kétkerekű van, az nem fog szabálytalankodni, vigyázni fog rá, és nem tudja máshol használni, csakis a tükörsima betonon.


Persze, ez alapvetően mind kerékpáros sportoló sirám, amit előadok, de basszus, miért szívóznak azzal, aki a testi épsége kockáztatásával is karban akarja tartani az egészségét, és uram bocsá: szeret biciklizni?????????

2012. ápr. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!