Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a legdurvább dolog amit...

Mi a legdurvább dolog amit láttatok közúton?

Figyelt kérdés
Ami absolute szabálytalan, és pislogtatok mint hal a vízben, hogy egyáltalán valaki gondolt egy ilyen sz.r ötletre.... illetve mi lett a végeredménye....
2020. aug. 7. 17:50
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
92%

Amúgy nem tudom mi számít manapság durvának, mert tulajdonképpen minden nap látok vad dolgokat.


Elmúlt napokban a gyalogosok vannak megőrülve, tegnap is, ma is simán átszaladtak előttem, meg több autó előtt a totál piroson 2x3 sávos és 2x2 sávos út kereszteződésén totál keresztbe, meg hasonlók.


Régeb buszozós (utasként) korszakomban volt, hogy részeg motoros tekergett a busz előtt, egyszer csak úgy belassított, elől ültem az első ülésen de eltűnt a busz orra előtt azt hittem neki mentünk, de ment végül tovább.


Meg biciklivel tekertem főúton este, Csepel környéke. Ott a fekete sereg népei rendszeresen kerékpároznak kivilágítatlanul. Tekerek, mögöttem jön kocsi. Egyszer csak a semmiből szembe jön velem egy kivilágítatlan biciklis, ki kellett rántsam az autó elé ami majdnem elütött, de ha nem teszem akkor meg mindketten elé esünk.


Autósoknál a piroson áthajtást látom minden nap. Mikor látom, hogy nagyon sárgában megyek át, de még átjön utánam 5-6 autó a csutka piroson.


Személy szerint sárgával is vigyázok, egyszer volt egy "még átférek" eset. Nekem még sárga volt, de gyalogos már látta, hogy sárga ezért elindult előre. Szerencse, hogy belső sávban mentem, mert majdnem odaért. Ha külsőben vagyok akkor elütöm. Azóta fokozottan vigyázok.


De például legutóbbi eset is. "Türelmetlen" vezető simán kielőzte a buszt záróvonalon úgy, hogy zebrán kezdte az előzést és a kövezkező zebrán fejezte be. HA ott éppen jön valaki, akkor azt elüti.


Meg olyan is volt, hogy M3-ason este lelakot BMW-t láttam, tolta neki világítás (se helyzetjelzők, se fék, se semmi) nélkül éjszaka.

2020. aug. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
93%

Főúton balra akartam kanyarodni, de jöttek szemből, ezért megálltam. Majd mögöttem a sorban valaki nem tudott megállni, átrántotta a szembesávba, ott koccolt egy autót, majd engem, végül frontálisan nekicsúszott egy harmadik autónak.

Szerencsére senki nem sérült meg komolyabban.

2020. aug. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

nekem tegnap volt egy. zebra àll a gyalogos. àtengedem, megàllok.elő veszem a cigit. gyujtok rà, elfordulok balra ès pont meglàttam hogy kielőz a zàrovonalon egy gyökèr, a gyalogos a zebràn takaràsban. dudàltam egy nagyot a gyalogos megilyed visszaugrig ès èpphogy nem sodorja el.... hàl istennek semmi nem törtènt.

màsik:

fõùt kereszteződès előtt villog a redőr igazoltatàs. kereszteződèsen túl parkoló ott majd megàllok. kersztezősbe oldalról rommà tört egy audi, nekem jött,ìgy helynìnelès lett a vège. 2 fog 1 borda jobb alkar ès jobb làbb törès. az audis sèrtetlen....

2020. aug. 7. 21:17
 14/25 anonim ***** válasza:
91%
Minden autós megállt a pirosnál, gyalogosként elindulok, de hallom, hogy valaki a másik sávban 1000-el közeledik (neki piros volt): épp, hogy átértünk.
2020. aug. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 Alex Fly ***** válasza:
93%

Nem láttam, elszenvedtem...

Délutános műszak után kerékpárral megyek haza, egyenes kis utca, jobbról egy mellékutca. Szemből valamilyen nagy fekete szgk. jön, lassítás nélkül bekanyarodik. Én egyenesen szándékoztam továbbhaladni, mégis kénytelen voltam vele együtt kanyarodni, különben egész egyszerűen átmegy rajtam... Ezután több mint 100 méteren keresztül jött üvöltő motorral mögöttem egy méteren belül, folyamatosan gyorsítva - végül egy garázssor előtt sikerült az útról letérni a fűbe, ahova már nem tudott követni...

2020. aug. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Egy balfa$z buszsofőr index és tükörbe nézés nélkül durrantott ki elém a megállóból. Ugyan az a sofőr, ugyanott eljátszotta ezt velem kétszer.


Nagyon közel volt, megállni esélyem se volt. Átmentem a másik sávba, de ha jönnek szembe akkor nagyon beszopjuk. Kérdés, hogy bizonyítom, hogy nem én voltam hülye?

2020. aug. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
egy baràtom azt mondta ilyenkor èrdemesebb belemenni... ha elràntod te vagy a hibàs.... am meg a bkk n van kamera azt felhasznàlhatjàk.... de nem 100%
2020. aug. 8. 19:18
 18/25 anonim ***** válasza:
69%

Ha indexet, neki van elsőbbsége.

Indexelt-e mivel bizonyítod.

Feleségemet meghúzta egy ilyen buszsofőr. A busz elment. Feleségem remegett, mert ez volt az első balesete. Kihivta a rendőrt. 2 nap múlva kapta a jelentést, hogy nincs meg a tettes és nem azonosítható a menetrendszerinti járat sofőrje és a busz sem.


Good luck!

Inkább kerüld el a balesetet.

2020. aug. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Ez a gond. Nem tudom bizonyítani, hogy nem indexelt.


Akkor inkább megpróbálom kikerülni, hátha nem törik szét a kocsim.

2020. aug. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Ha indexel, akkor lakott területen belül ki kell engedned, de akkor sincs elsőbbsége. Tehát, ha pl. féktávon belül kijön eléd, ő lesz a hibás indextől függetlenül.
2020. aug. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!