Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megszoktatok szegni a kreszt?

Megszoktatok szegni a kreszt?

Figyelt kérdés

Pl: 90es tablanal tobbel mentek, zarovalon at, nincs index, biztonsagi ov nincs becsatolva, eloztok olyan helyen ahol nem nem lehet.. stb

Nekem a legtobb szabalytalansagom a sebes seghatar tullepese


2020. jún. 13. 12:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
74%
A sebességhatárt max 10-zel túl szoktam lépni. A záróvonalat akkor lépem át, ha valami lassú jármű megy előttem és teljesen biztonságosan meg tudom előzni.
2020. jún. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Na jo akkor nem csak en szabalytalankodok :DD
2020. jún. 13. 15:20
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
Igen. Faluban 90el, zártvonalon előzünk mindent, övet nem kötöm be, csak lakott területen kivül, telefonálok néha, ilyesmi. Hozzáteszem, ez Erdély, itt ez az alap.
2020. jún. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
63%

Övet kivétel nélkül bekötöm, akkor is ha csak egy utcát megyek. Számomra megdöbbentő, hogy ha nem én vezetek és rövid távra megyünk, a sofőr többször megdöbben, hogy nem bizok benne? De ez nem igazán szokott érdekelni, elütöm általában egy poénnal és bekötöm magam.

Index is ugyanez, sokszor kapom magam rajta, hogy a társasház udvarán is indexelek pl. Tehát mondhatni hogy felesleges helyeken.

Ez a kettő nálam inkább megszokás kérdése mintsem a szabályok betartására való túlzó törekvés.

Sebességhatárt annyival szoktam átlépni, amennyivel meg nem büntetnek, ahogy egy előbbi is írta.

Buszmegállóban szinten tettem már ki utast, vagy húzódtam le a navigáció miatt, persze akkor amikor nem állt bent busz.

Egyirányú utcába, valahogy soha nem jutna eszembe bemenni ellenkező irányba inkább kerülök.

Záró vonalat is volt, hogy már átléptem de nyilván törekszek rá, hogy ne csináljak ilyet ès ez 99%ban sikerül is.

2020. jún. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
62%
Igen. Gyakran sétálok át piros lámpánál - persze ilyenkor körülnézek és kizárólag akkor ha a keresztirányú forgalom már elment, illetve is forgalmú mellékutcák esetében. Bizonyos esetekben nincs türelmem kivárni, főleg ha sietek pl. buszt elérni.
2020. jún. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
91%

Megy a leszavazás, a trollkodás, igaz már a kérdés is gyerekesnek tűnik számomra.

Mi az, hogy "Megszoktatok szegni a kreszt?" - nincs nem létezik olyan ember, aki még soha nem sértett volna KRESZ szabályt, csak az a nem mindegy, hogy azt milyen gyakran, és milyen módon teszi meg.

Aki azt állítja, hogy ő bizony mindig betartja a szabályokat az vagy hazudik, vagy nem közlekedik.

Én is úgy közlekedem, hogy törekszem a szabályok betartására, mégis számtalanszor megszegem azt, olyankor, amikor a szabály megszegése a logikusabb megoldás.

Ezzel így van mindenki, aki közlekedik, egy szabály van, amit tilos megszegni: soha ne veszélyeztess másokat, de magadat sem!

Többszáz méteres záróvonalnál, ha utol érek egy kerékpárost, őt nem tudom szabályosan megelőzni... két lehetőség van, lassan követem, vagy, miután meggyőződtem annak veszélytelenségéről, megelőzöm, de közben szabályt sértek, mert rámegyek a záróvonalra.

Sok hasonló eset fordulhat elő a gyakorlatban, amikor mérlegelni kell, mi a rosszabb, pl a szabályt betartva haladni, vagy azt megsértve, de a biztonságra figyelve közlekedni.

Ez nem azt jelenti, hogy minden egyes alkalommal a szabály megsértésére törekedem, a biciklis példánál is megtörténik, hogy nyugodtan követem lassan a biciklist, ha a körülményekből az tűnik a jó alternatívának.

Nem megyek át piroson, megállok a kijelölt gyalogos átkelőhely előtt, ha ott gyalogos jön, de arra is volt már példa, hogy picit elbambultam, és nem álltam meg (nem lépett még az úttestre a gyalogos, de a szabály szerint meg kellett volna állnom)

Lehetne még sorolni, de a lényeg, nem hiszem el, hogy létezik olyan ember, aki az összes szabályt betartva közlekedik, soha nem sérti meg egyiket sem.

Teljesen más kategória az olyan szabálysértés, ami veszélyeztetésnek minősül - de a kérdés nem ezekre irányult.

2020. jún. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem, én nem...
2020. jún. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Részemről:


- Minimális, büntetési tételen belül lévő sebességtúllépés (50 helyett 60, 90 helyett 100), rendőr jelenlétében is megcsinálom

- Üres autópályán, ahol mindkét oldal belátható és nincs sem forgalom, sem felhajtó/lehajtó, néha nekimegy a 280 (ha összetöröm magam, itt csak magamat töröm össze, amint jön valaki azonnal visszalassítok)

- Nagyon hosszú gyalogátkelőnél (5-6 sáv) ha csak én jövök autóval, el szoktam menni akkor is ha 20 méterrel arrébb már elindult a gyalogos (de csak ha még nagyon az elején van, kb. csak fél lábbal az úton)

- All-weather-lights akkor is fel van kapcsolva, ha városban megyek de nincs eső/hó/köd (ez lényegében egy "oldalasan világító ködlámpa", jól be lehet látni vele a járdát és előbb észre lehet venni a gyalogost), rendőr jelenlétében is használom, nem zavarja

2020. jún. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!