Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti hamar megszoktátok az...

Ti hamar megszoktátok az automataváltós autót? Már akinek ilyen van, azoktól kérdezem. Milyen nehézségeitek adódtak?

Figyelt kérdés
2017. jún. 27. 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
A jót nem nehéz megszokni.
2017. jún. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 vatafak ***** válasza:
100%
lesz egy pár satufék féklábbal de amúgy tényleg hamar bejáratódik az ember. húzd magad alá a bal lábadat amíg megszokod.
2017. jún. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Néha kénytelen vagyok anyám automata váltós kisautóját vezetni. Nehéz megszokni hogy nem akkor vált amikor te szeretnéd, pörgeti, rángat. Bal lábadat tedd ki oldalra, csak a jobbat használd, mert akaratlanul is tövig nyomod vele kuplung helyett a féket az utasaid meg kifejelik a szélvédőt.
2017. jún. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

reggel beülök az automata kocsimba, aztán a munkahelyemen átülök a kéziváltós szolgálatiba, majd délután újból az automatámba. Soha nem származott ebből probléma.


Ezt elismerem, hogy az első szolgálati kocsim egy marhanagy automata amerikai (oldsmobile)autó volt..az első sarkon mindjárt a kuplung helyett a féket satuztam.


ez húsz éve történt, azóta nem fordult elő.


a bal láb használaton kívül..ez a lényeg. Az automata nagy előnye a dögunalmas kényelem.


Ha még nem széthajtott az autó, akkor a hagyományos bolygóműves váltó is észrevétlenül vált..akár ezres, akár ötliteres a motor.

Az első T fordok, még kéziváltósak voltak.

Aztán megjelent egy Makói mérnök Ford irodájában, felvételre jelentkezett. Nyelvtudás hiánya miatt nem vette fel. De tíz perc múlva meggondolta magát, mert Galamb József megmutatta neki az automata váltó rajzát.


Ford értette a szakrajzot, átlátta a találmány jelentőségét. Szerencsénkre.

2017. jún. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 crudy ***** válasza:
Forditva szokott gond lenni, egy automatat nagyon konnyu megszokni, mivel nem tobb hanem kevesebb dologra kell figyelni.
2017. jún. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Csak kézi váltós manuál autót vezettem egész idáig, míg beültem egy automata váltós Porsche-ba, de annyira értelemszerű volt, hogy nem kell kuplungolni, hamar meg lehet szokni. Viszont egy vészfékezésnél tutira a bal lábammal is "légfékelnék" :)
2017. jún. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nagyon hamar meg lehet szokni, utána vissza sem akarsz ülni kéziváltósba. Semmi nehézség nincs, csak a bal lábad felejtsd el az elején.
2017. jún. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Hovarju ***** válasza:

Rendes váltós autón tanultam vezetni kb.1,5 éve. A jogosítvány megszerzése után automata váltós autóm lett. Egy kicsit sem hiányzik a kuplung.

Most már akkor lennék bajban, ha kézi váltós autót kellene vezetni.

2017. jún. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Én kérdeznék. Nem veszít az ember a vezetési élményből azzal, hogy nem kell váltogatni?
2017. jún. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Embere válogatja, nyilván van olyan, aki nem mondana le a kézi váltásról, annak nem kell automatát venni.

Nekem kb. akkora élményvesztés, mintha az elektromos ablakemelő, vagy a szervókormány. Ellennék nélküle is de nem szívesen.

Arra viszont hülyeség hivatkozni, hogy én jobban tudom, mikor kell váltani, mint az automata, mert nem.

2017. jún. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!