Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megszoktatok szegni a kreszt?

Megszoktatok szegni a kreszt?

Figyelt kérdés

Pl: 90es tablanal tobbel mentek, zarovalon at, nincs index, biztonsagi ov nincs becsatolva, eloztok olyan helyen ahol nem nem lehet.. stb

Nekem a legtobb szabalytalansagom a sebes seghatar tullepese


2020. jún. 13. 12:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Már nem.Mert legtöbbször zsebre megy a szabálytalankodás.
2020. jún. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%

Sebességkorlátozást kicsit (max. 10-15 km/h) túllépem, záróvonalat néha figyelmen kívül hagyom, STOP táblánál nem állok meg, ha nem indokolt. Egyirányúba néha bemegyek szemből, ha egyébként óriásit kéne kerülni. Buszmegállóban néha megállok utast kirakni/felvenni. A Kivéve célforgalom táblát is néha megszegem.

Még soha nem kaptam bírságot.

2020. jún. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
45%
Majd kapsz.:D
2020. jún. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
30%
Naponta.
2020. jún. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%

Igen. Általában traffihatár alatt megyek 2-3 km/h-al. 50-nél 60-62, 70-nél 80-85, országút 100, pálya 140-145.

Egy időben napi záróvonal átlépés, ameddig el nem kopott, mert a festés felújításánál elfelejtettek "átlépőt" festeni az ingatlanok autókijáróihoz. Az meg nonszensz, hogy menjek 400 métert ellentétes irányba naponta, hogy meg tudjak fordulni a háztömb megkerülésével csak azért, mert egy egybites festőgép-kezelő nem figyelt oda.

Féktáv határon (csikorgó vészfékkel megállhattam volna) tilosra váltó vasúti átjárón áthajtás is volt már.

2020. jún. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

A sebesség trafi határ alatt, de ezt tartom, gyorsabban nem közlekedek.

A szabálysértések inkább csak figyelmetlenségből adódnak, szándékosan nagyon ritka. Ha mégis az szinte mindig előzés miatt keletkezik, amikor pl egy fő út vonalon szép időben 40-60 al tötyörögnek indokolatlanul... na ilyenkor a záróvonalat át szoktam lépni. Nem veszélyeztetek senkit, úgyhogy csak akkor csinálom ha megfelelően hosszan belátom az utat. A lehetséges 10-15 perccel gyorsabb haza út esélye nem ér meg egy karambolt!

2020. jún. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
0%

#2

Vagyis soha nem tartasz be semmilyen szabályt. Ez előbb-utóbb mások vagy a saját életedbe fog kerülni.

2020. jún. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
47%
Sebességhatár-átlépése mindennapos nálam, de csak lakott területen kívül. Záróvonalon sosem megyek át, illetve de, ha pl. egy traktor halad előttem 10-zel, és tudom, hogy még 10 percig mögötte kéne haladnom. Ezen kívül az övet nem kötöm be, ha nagyon rövid távra megyek (1 km talán, ennél hosszabb útra természetesen már bekapcsolom). STOP táblánál nem állok meg, ha amúgy teljesen jól belátható az út, és nem jön ki, ellenkező esetben mindig megállok.
2020. jún. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
51%

#7:

[link]

2020. jún. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
51%
Ha lehet, nem.
2020. jún. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!