Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyen esetben melyik járműnek...

Ilyen esetben melyik járműnek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés
[link]
2020. jún. 12. 06:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

#9: Már miért lenne elvi hiba?

Mi értelme lenne a másik oldalon lámpát tenni, ha a főútvonalon nincs?

2020. jún. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
30%

Miért lett a sárga földig lepontozva az első válaszom?

Itt a jogszabály gyökerek:

"(9) * Ha a forgalmat fényjelző készülék irányítja, a „Főútvonal” jelzőtábla, valamint az elsőbbséget szabályozó jelzőtáblák jelzései nem irányadók."

[link]

2020. jún. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
30%

#9#

Minden lámpás kereszteződésben vannak táblák, csak amikor a lámpa működik, a táblákat figyelmen kívül kell hagyni.

Nem működő, vagy sárgán villogó lámpák esetében a táblák szabályozzák az elsőbbséget, arra nem sok példa lehet (kb nulla), hogy lámpás kereszteződés "jobbkezes" legyen, amikor a lámpa nem működik.

A kanyarodó főútvonalon is irányíthat lámpa, olyankor a táblákat nem szabad oda kavarni (zöld jelzésnél megállsz a STOP táblánál?)

2020. jún. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

#12#

Talán azért, mert kijelentetted, hogy ilyen kereszteződés nem létezik..

Én nem pontozok, de miért ne létezhetne ilyen kereszteződés, ha egy forgalmas, de szűk helyen nem tudnak kanyarodó sávokat kialakítani, és "telezöldes" megoldás mellett döntenek

2020. jún. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
45%
Minden válasz le van pontozva. Ne hidd, hogy annyira különleges vagy, hogy csak téged pontoztak le :D
2020. jún. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
#11, #13: Ugyanezt írtam én is, miért nem olvassátok végig a kommentemet, mielőtt beleköttök?
2020. jún. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
30%

"Én nem pontozok, de miért ne létezhetne ilyen kereszteződés..."

Mert jogszabály tiltja:

"6.2.2. Tilos részlegesen védett irányítási módot //telezöldet// alkalmazni a kanyarodó főirány esetében, ha az útkereszteződésben a főútvonal vonalvezetése az egyenes iránytól eltér (a főútvonal kanyarodik)."

[link]

2020. jún. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
30%
itt a lámpa értelmetlen, kivétel ha lenne zebra... de ilyennel nem találkoztam csak lámpa nélkül....
2020. jún. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!