Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lehet elsőbbsége egy tolató...

Lehet elsőbbsége egy tolató járműnek?

Figyelt kérdés
Ma történt velem hogy megálltam a stop táblánál, és elengedtem egy balról érkező autót, ami a kereszteződés után megállt, én ekkor elindultam, viszont ő abban a pillanatban hátramenetbe kapcsolt és elindult felém, szerencsére egy kövérebb gázfröccsel és egy kis kormánymozdulattal elkerültem az ütközést, de kiváncsi vagyok hogy ebben az esetben ha baleset történt volna az kinek a felelőssége lett volna. (amúgy a másik autó rendőrautó volt, viszont nem használt megkülönböztető jelzést, de valószínüleg miattam tolatott vissza, mert megláthatták hogy nem voltam bekötve)
2020. febr. 23. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Ha a saját sávjában maradt, és forgalommal szemben tolatott akkor nem.
2020. febr. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
És mit mondtak?
2020. febr. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%

Nem, hacsak nem használ megkülönböztető jelzést.


Tolatni, megfordulni csak akkor szabad, ha a többi közlekedőt nem veszélyezteted és nem akadályozod.

2020. febr. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Tolató járműnek akkor sincs elsőbbsége, ha egyenes haladva az lenne!
2020. febr. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%

Viccesek. Nem tolathat hátra csak úgy ukmukkfukk, főleg nem kereszteződésben. Nyugi, nem miattad vágtak satuféket, hanem túlmentek az utcán ahova be akartak fordulni.


Te meg ne ugorj ki takarásból soha, mert úgy beléd fog szállni valaki, hogy sírás lesz a vége.

2020. febr. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Végülis nem állítottak meg, megvártam őket, de aztán annyit keveregtek ott hogy végül elhajtottam, szerintem ők se tudták mit akartak
2020. febr. 26. 13:23
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

KRESZ:

"33. § (1) Járművel megfordulni, illetőleg hátramenetet végezni csak úgy szabad, hogy az a többi jármű és az úttesten haladó gyalogosok közlekedését ne akadályozza. Az úttest széléhez, illetőleg a várakozóhelyre történő beálláshoz szükséges hátramenet azonban elvégezhető abban az esetben is, ha az a járműforgalmat - anélkül, hogy a járműveket veszélyeztetné - rövid ideig akadályozza."

Az első mondat alapján egyértelmű, hogy ha összementek, akkor nem te lettél volna a hibás. Nemigen tudták volna megmagyarázni, ha a te kocsid oldalán meg a rendőrautó hátulján van benyomódás.

2020. febr. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!