Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor van elsőbbsége a megkülö...

Mikor van elsőbbsége a megkülönböztető jelzéseit használó járműnek?

Figyelt kérdés
Most tanulom a kreszt és ha jól tudom pl. : autópályára felhajtáskor nincs elsőbbsége. Útszűkületben, telephelyről kihajtva igen. Pl. : Ha mellék útvonalon érkezik akkor ki megy elsőnek?

2015. júl. 15. 20:39
 1/8 anonim válasza:
100%
Ha szirénázik, és villog, akkor midig mindenhol neki van elsőbbsége. vagyis lenne, ha sok közlekedő figyelne rá.
2015. júl. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
2015. júl. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Megkülönböztető jelzést használó járműnekem mindig elsőbbsége van. Forgalmi vizsgán azonnal megbuktatnak, ha szirénát hallva nem reagálsz megfelelően (lassitás, megállás). Azt nem is tudom honnan vetted, hogy autópályán nem kell elengedni a megkülönböztető jelzéssel érkezőket...
2015. júl. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Amikor használja a megkülönböztető jelzést, MINDIG, MINDEN HELYZETBEN ELSŐBBSÉGE VAN. Megk. jelzéseit használó autót nem előzhetsz meg.

Vizsgán észlelned kell, és lassítással, lehúzódással elengedni, különben megbuksz.

Ha keresztben megy a pályán, akkor is bele kell lépned a fékbe, mindenhol elsőbbsége van.

2015. júl. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

[link]


nem én találtam ki

2015. júl. 15. 22:09
 6/8 anonim ***** válasza:

Van egy kivetel, de ez inkabb csak erdekes adat, a forgalmi vizsgan nem fog elofordulni ;)

A repteren a kifutopalyan halado repulogepnek elsobbsege van a megkulonbozteto jelzeseit hasznalo jarmuvel szemben!

2015. júl. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ajjaj, neked még sokat kell tanulnod az elméletet is.

Többek között azt sem árt kielemezned, hogy mi a különbség a megkülönbözető jelzés, és a figyelmeztető jelzés között... mentőt szemétszállítóval nem illik összekeverni

2015. júl. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A figyelmeztető jelzést használó a sárga szirénás. Neki nincs elsőbbsége. A megkülönböztető jelzést használók pedig a rendőrök, mentők stb. és ha ők használják a jelzést és a szirénát, akkor elsőbbségük van mindenkivel szemben.
2015. júl. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!