Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kresz, egyenrangú útkeresztező...

Kresz, egyenrangú útkereszteződésnél balról jövő, megkülönböztető jelzést használó járműnek kell elsőbbséget adni?

Figyelt kérdés
E-titan, e-learning szerint nem, ez lehetséges?
2016. júl. 3. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy min tanulsz! Annak bizony elsőbbsége van, még akkor is ha netán nem adnád meg. :)
2016. júl. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%

A megkülönböztető jelzést használónak - a vasúti átjárót kivéve - mindenütt elsőbbsége van. De csak ha szirénázik is, nem csak a kék lámpa villog.


Biztos, hogy nem kevered a megkülönböztető jelzést (sziréna, plusz villogó kék fény) a figyelmeztető jelzéssel (sárga villogó)?

2016. júl. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hú, de, ez lehetséges, hogy nem gondoltam át. Megcsinálom majd mégegyszer és leellenőrzöm magam.
2016. júl. 3. 20:04
 4/9 anonim válasza:
95%
Tuti,h össze kevered a megkülönböztetőt,a figyelmeztetővel. A megkülönböztető jelzésűek a rendőrök,tűzoltók,mentők. A figyelmeztetők pedig a kulás kocsi, vontató kocsi,ilyesmi. Az utobbinak nincs elsőbbsége, az elsőnek pedig mindig az van!
2016. júl. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

"A megkülönböztető jelzésűek a rendőrök,tűzoltók,mentők."

És még sokan mások. Ne mondjunk hülyeséget a fiataloknak, mert ezt tanulja meg aztán meg pislog mint pocok a lisztben ha megbukik.


A megkülönböztető jelzés a kék villogó plusz sziréna együttesen. Pont. Hogy ki használja, az a mezei sofőr szempontjából teljesen lényegtelen. A BKV, az ELMŰ és még sokan mások is rendelkeznek megkülönböztető jelzéssel ellátott járművekkel.

2016. júl. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

Figyelmeztető jelzés (sárga villogó fény) lehetett a kérdésben, ha a helyes válasz a "nem" volt.


A megkülönböztető jelzés a kék fény+sziréna, de a szirénát nem bömböltetik végig az úton, nyílt, egyenes szakaszon általában csak a fényjelzés megy, szükség esetén (időben) kapcsolja a vezető a szirénát.

2016. júl. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Aki szerint a #5 válasz nem hasznos, az ne csak lepontozza, hanem javítsa is ki.
2016. júl. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#5 & #7

Habár én hasznosnak véltem a mondanivalót és nagyobb részével egyet is értek és zöldet is nyomtam rá, van benne hiba. Annyiban nem hasznos, hogy hülyeség szerinted az, amit kibővitesz, amikor az a lista egy példa értékű felsorolás volt és nem egy teljes lista. Nyilván te sem soroltad fel az összeset. És nem is írtad le azokat az eseteket, amikor sziréna nélkül, csak villogóval megy és mégis félre kell húzódni, teret és elsőbbséget kell adni neki. Ha a másik hülyeséget mond, amikor nem teljes az információja és te ezt megtoldod egy másik hiányos információval arra hivatkozva, hogy a másik hibázott, akkor te is hibázol és te is hülyeséget írsz.


+++

A zárt csoportban haladó, csak MK fényjelzést használóknak is elsőbbségük van.


Az nekem nem világos mondjuk, hogy autópályán miért ne közlekedhetne MK fényjelzésű jm. amikor gyakran látni ezeket. Sőt konvojban is látni néha AP-n.


A kérdező nézze át a KRESZ-t. MKJ a kék villogó, FJ a sárga. Ez gyakorlatban egyértelműbb.

2016. júl. 4. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"az a lista egy példa értékű felsorolás volt és nem egy teljes lista. Nyilván te sem soroltad fel az összeset"


Az bizony egy lezárt felsorolás volt: ez, az és amaz. Ennyi. Én kiegészítettem, hogy és még ez, és még az, és még sokan mások - valamint, az előttem szólóval ellentétben kifejtettem, hogy nem a lista a lényeg, hanem hogy mi számít megkülönböztetőnek.


És ezzel valakik nem értenek egyet, tehát nyilván valakik szerint ez nem fedi a valóságot. Erre lennék kíváncsi, hogy ha nem így (kék villogó + hangjelzés) határozzuk meg a megkülönböztető jelzést, akkor szerintük hogyan.

2016. júl. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!