Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyen esetben melyik járműnek...

Ilyen esetben melyik járműnek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés
[link]
2020. jún. 12. 06:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
50%

Nem létezik ilyen kereszteződés, de egyébként a személyautónak lenne.

Ha működik a lámpa, akkor az elsőbbséget szabályozó táblák nem érvényesek.

2020. jún. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
38%

Főútra nem kanyarodik fel a szgj és a busz a főúton halad tovább egyenesen.


A lámpa ilyen kereszteződésben nem életszerű!


Ráadásul az útkezelő ebben az elméleti ábrán több hibát is elkövetett, így maga a kialakítás szabálytalan! Ilyen kereszteződésben alapból kéne főútat jelző felfestés is.

2020. jún. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
29%
Itt gyakorlatilag egyszerre kap zöld jelzést a főútvonalon és alárendelt úton haladó jármű. Ez maximum a lámpák hibás működése esetén fordulhatna elő.
2020. jún. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%
Lámpa irányítja a forgalmat, tehát személyautó!
2020. jún. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

Mi az alapvető szabály sorrend?

Mi az, ami felül írja a másikat?


Rendőr? Felfestés? Tábla? Lámpa? Táblával kiegészített lámpa?


Ugye ez a példa azért jó, mert ezt próbálja meg bemutatni.


Egy válasz csak akkor elfogadható jelen esetben, ha van hozzá magyarázat.


Én már nem emlékszem, mi a sorrend. De még sosem volt balesetem 15 éve, ahol én lettem volna a hibás. Mégis ez a feladat nehezen értelemezhető számomra.


Szóval kérlek, írjatok magyarázatot, hogy érteni lehessen.

2020. jún. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem egyértelmű, ha működik a lámpa, akkor először megy a személyautó és utána a balra kanyarodó busz, mert a lámpa határozza meg az elsőbbségi viszonyokat.

Viszont, ha ki van kapcsolva a lámpa, akkor a táblák határozzák meg a viszonyokat, így a kanyarodó főútvonalon haladó busz megy először.


Érdemes elolvasni, elméletben ilyen telezöldes lámpát nem szerelnek fel:

[link]

2020. jún. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%

Rendőr, lámpa, tábla, útburkolati jel, szabály - ez az erő sorrend.

Tehát a működő lámpa esetében az elsőbbséget szabályozó táblákat figyelmen kívül kell hagyni, telezöld jelzés esetében a szemből érkezők is szabad utat kapnak, a kanyarodási szabályt kell alkamazni...

Nem tudom, hogy a gyakorlatban létezik-e ilyen kereszteződés, de nem kizárható, csak ugye az útkezelőnek illik arra is gondolni, hogy lehetőleg azoknak is egyértelmű legyen az utasítás, akik bizonytalanul ismerik fel a helyzeteket, tehát, ha mód van rá, telezöld helyett haladási irányt is jelző lámpákat, kanyarodó sávokat építenek ki.

Ezzel együtt ez egy értelmezhető keredzteződés, de tény, hogy sokakat elbizonytalaníthat (mint amikor működő lámpáknál rendőri forgalom irányítás van - ott aztán látványosan nem tudják egyesek, hogy miért sürgeti a rendőr, amikor piros a lámpa)

2020. jún. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Mindenkinek ment a piros. :)

Elvégre ez egy értelmes fórum... Jah nem.

2020. jún. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
21%

Itt a busznak eleve értelmetlen a lámpát odatenni, mert a kanyarodó fűútvonal technikailag egyenes útnak felel meg (ezért a busznak irányjeleznie sem kell; második elvi hiba a képen), tehát olyan, mintha egy út kellős közepére vágnák be azt a lámpát. Ugyanezen okból a személyautótól jobbra lévőnek sincs értelme a lámpát betenni.


Ennyit az elvi oldaláról. Ha mégis ott vannak a lámpák, akkor értelemszerűen a táblákat nem kell figyelembe venni, mert a lámpák irányítják a forgalmat. Tehát a képen a személyautó mehet először, utána a busz. Ha nem működnek a lámpák, akkor viszont a táblák érvényesek és a busz mehet először.

2020. jún. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
21%
Ui.: Még annyit hozzátennék, hogy lámpa esetén nyilván az elsőbbséget szabályozó táblákat nem kell csak figyelembe venni (a képen: főútvonal, macisajt), mert előre tudom, hogy ebbe bele fognak kötni.
2020. jún. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!