Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 2 nap múlva megyek ki Ausztriá...

2 nap múlva megyek ki Ausztriába most előszőr, mit kell tudnom?

Figyelt kérdés

Előszőr fogok igazából autóval egyáltalán átkelni a határon autóval. Szóval általánosan érdekelnének ott a szabályok, a rendőrök hozzáállása, mi az amire különösen oda kell figyelni, vezetési kultúra mennyiben eltérő?

Ami kifejezetten érdekel:

- Az autóban van elől hátúl fedélzeti kamera, úgy tudom az ott törvényellenes. Ha letakarom egy szigetelőszalaggal az elég? Semmilyen mód nincs arra, hogy használhassam?

- Az autóban belül van a szélvédőn egy akkumulátor feszültség visszajelző, telefontartó, jegyzettömbtartó meg persze a fedélzeti kamera illetve a középső visszapillantó tükör is át van alakítva egy nagyobbra. Ezek mind lefednek valamennyi teret a kilátásban ami még magyar jogszabályok is szabálytalan lehet akár egy telefon/gps tartó elhelyezése is. Ezért ott mennyire büntethetnek?

- Az autón van egyedi tanulómatrica hátúl illetve a motorháztetőn illetve egy BKK-s taxiszabadjelző, ami át van matricázva elől TANULÓ felirattal hátúl pedig TANULÓ VEZETŐ felirattal, ez be is van kötve tehát világít is. A matrica illetve a szabadjelző lehet eléggé megtévesztő ahhoz, hogy büntessenek érte? Mert itthon már találkoztam pár rendőrrel és igazoltattak is Budapesten és vidéken is körzeti megbízott és senki nem szólt a matricázásért se a szabadjelzőért, inkább csak lefotózták meg jót nevettek rajta. De úgy tudom Ausztriában sokkal komolyabban betartattják a szabályokat?

- A fényszóró új (1 hónapos) viszont egy gyártó által jóváhagyott tuning fényszóró (E jóváhagyási jellel rendelkezik, nem itthon összerakott) viszont a problémák:

- Van rajta egy átlátszó fólia pont azért, mert új és szeretném ilyen állapotban megőriznie.

- A ködlámpán sárga fólia van illetve belül sárga színezett izzó.

- A fényszóróban nem gyárilag de előre kialakított hely volt a nappali menetfényes rész bekötéséhez amihez a fényszóró mellé adtak is kábelösszecsatolót illetve útmutatót valamint utólagos xenon-hoz volt kijelölve hely amit körben ki kellett vágni és ott kellett bevezetni a vezetékét az izzónak, a ballaszt pedig a fényszóró alá lett felfogatva. A fényszóró mivel projektoros így nem vakít és olyan szögben szórja a fényt, hogy azzal műszakin is átmenne.

Viszont így már nem minösül átalakítottnak még ha a gyártó is biztosította hozzá az átalakításhoz szükséges eszközöket és útmutatót? Ezért elvehetik a forgalmit?

- A rendszámtábla világítás és a belső világítások ki vannak cserélve LED-re.


Őszintén félek kimenni mert én olyanokat hallok csak, hogy minden külföldi rendszámos autót nagyon komolyan ellenőriznek és kifejezetten azzal a szándékkal, hogy találjanak bármit amiért megbüntethetik, de ez még a jobbik eset mert elveszik a forgalmit, a rendszámot és nem engednek haza amíg ki nem fizeted az akár több százezres vagy milliós bírságot olyan dolgokért amit itthon elmondok a rendőrnek és nem szól érte egy rossz szót se. Sőt ahogy mondtam, egyszer nem szólt a rendőr még igazoltatásnál sem. Sőt még a rendőrségi matricához hasonló matricára is annyit mondott csak ezt is a körzeti megbízott, hogy ahhoz engedélyt kell kérni a helyi önkormányzattól, de nem akart érte megbüntetni végül meg egyébként is kiegyeztünk abba, hogy ez nem immitál hatóságot, hanem egyszerűen csak hasonlít viszont nem megegyező se színkódban se formára teljesen pontosan se semmire.


Esetleg méltányolnák azt, ha én bemegyek egy rendőrőrse és elmondom nekik korrekten, hogy most vagyok itt előszőr, lássák rajtam hogy megvan a szándékom a szabályok betartására csak nem ismerem őket, megnéznék az autót hogy szerintük van e rajta valami szabálytalan ami náluk már nem elfogadott?

Vagy ne is induljak inkább útnak?


Mellékelek képet az autóról:

[link]


Kérem csak a kérdésre válaszoljatok, nem kioktatást kérek meg hogy hülye vagyok meg nem tudok ilyen dolgokat meg olyan válaszokat amiknek közük nincs a kérdéshez. Köszönöm!


21/F



2020. máj. 8. 19:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Hát ne haragudj, én szerettem volna normálisan válaszolni, de ezt már nem bírom elolvasni.


Figyelj! Indulj el aztán max visszafordítanak. Engem 1,5 hónapja Passaunál fordították vissza. Aztán Borsod megyéből indultam. Kib**zott jó érzés volt, elhiheted.

2020. máj. 9. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

A legjobb eset, ha visszafordítanának. Én attól félek csak, hogy ott belefutok egy ilyen rémtörténetbe ami elég valósnak tűnik ahogy most utánanéztem, kiviszik a kocsit műszakira és addig fogják ki-be gurítgatni amíg nem találnak valami hibát és biztosan találnak.

Tehát ahogy mondtam, a magyar rendőr is de még én személy szerint is ha most kimennék az utcára és megállítanék 100 autót abból 95-nek biztosan adhatnék büntetést vagy akár le is vehetném a rendszámát mert vagy találnék valami szabálytalanságot vagy közlekedésre alkalmatlannak ítélhetném akármi miatt.

Itt nem arról van szó, hogy szigorúan betartattnák a szabályokat, mert azzal nem lenne gond ahhoz csak be kell tartani a szabályokat és ennyi. Itt arról van szó, hogy nem tudsz olyan autóval kimenni amit ne büntetnének meg ha akarnak amikor frissen műszakiztatott autókat is megbüntetnek és ez ellen tenni se tudsz mert minden amit csinálnak az teljesen szabályos.

Kimenni is csak úgy mernék, hogy autópályára nem hajtok fel végig csak országúton. De már egy úttól is félek, viszont én ezt az utat hetente tenném meg oda-vissza.

Nekem meg annyit nem ér ez a munka, hogy elbúcsúzzak az autómtól.

Szóval igazából nem is érdekel már amit eredetileg kérdeztem, mert mindegy mennyire szabályos vagy szabálytalan az autómon bármi, ők megbüntethetnek így is úgy is ha akarnak.

Valakinek van valami tapasztalata esetleg? Tényleg ennyit számít az, ha magyar rendszám van fent? Esetleg nem tudok intézni valamilyen módon osztrák rendszámot az autóra elektronikusan még mielőtt kimegyek? Vagy bérautóval nekiindulni biztonságosabb lehet? Csak hát azon is magyar rendszám van.

2020. máj. 9. 02:56
 13/19 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Olvasgass.

2020. máj. 9. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ha van kinn állásod, akkor szabadon utazhatsz, nem kerülsz karanténba se kifelé, se hazafelé. És teszt sem kell hozzá. Mindenki kijár már dolgozni a határ mellett, ők naponta ingáznak. De azt továbbra is fenntartom, hogy ilyen autóval szívás lesz kimenni, kb. azonnal kiszednek majd, ha egyáltalán átengednek a határon.
2020. máj. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
65%
#14-re: én rendszeresen járok ki Ausztriába, Németországba bevásárolni, nyaralni. Magyar rendszámos az autóm, sosem állítottak még meg és nem is büntettek meg. Persze minden gyári rajta és nincs lepusztulva. Plusz betartom a szabályokat (mondjuk azt itthon is).
2020. máj. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

A szabályok betartásával ahogy mondtam nincs gond hiszen idegen környezetben fogok mozogni, nyilván minden szabályt be fogok tartani maximálisan és még 50-es táblánál is 49-el megyek majd.

Viszont amitől félek és ami ellen nem tudok tenni, ha valóban utaznak a magyar rendszámos autókra, beviszik egy ellenőrzőpontra aztán addig basztatják amíg nem találnak valamit amiért büntethetnek és találnak bármilyen autón ha akarnak, az ellen nem tudok tenni.

Egyébként most jutott eszembe még, hogy az autómon a jobb hátsó ajtón van egy kisebb horpadás meghúzásból eredően amit én csináltam egy betontömbös napernyő álványra kanyarodással, illetve egy kisebb kőfelverődés a szélvédőn amivel együtt vettem az autót és bár javítva lett és már alig látszik de bele lehet kötni akár abba is. Meg persze a magyar szövegű tanulóvezető felirat is szembetűnő lenne.

2020. máj. 9. 10:07
 17/19 anonim ***** válasza:
Te jobb, hogyha a házból se mozdulsz ki, nemhogy külfölfön vállalj munkával ilyen mentalitással. De amúgy is, írtam már korábban, nem mész te most sehova, ha mégis átjutsz a határon a megfelelő dokumentumok felmutatásával, akkor meg leszarja mindenki a gáz autódat.
2020. máj. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

#17 "ha mégis átjutsz a határon a megfelelő dokumentumok felmutatásával, akkor meg leszarja mindenki a gáz autódat."

Ha láttad volna, milyen képet linkelt be, akkor megváltozna a véleményed... Miután magadhoz tértél a röhögésből. :)

2020. máj. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Láttam, én voltam a 4es válaszoló is. Csak olyan regényt lenyomott itt, hogy még bűntudatom lett, amiért megsértettem, ezért írtam, amit írtam. De én is nagyon nevettem tegnap azon az autón :D
2020. máj. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!