Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 2 nap múlva megyek ki Ausztriá...

2 nap múlva megyek ki Ausztriába most előszőr, mit kell tudnom?

Figyelt kérdés

Előszőr fogok igazából autóval egyáltalán átkelni a határon autóval. Szóval általánosan érdekelnének ott a szabályok, a rendőrök hozzáállása, mi az amire különösen oda kell figyelni, vezetési kultúra mennyiben eltérő?

Ami kifejezetten érdekel:

- Az autóban van elől hátúl fedélzeti kamera, úgy tudom az ott törvényellenes. Ha letakarom egy szigetelőszalaggal az elég? Semmilyen mód nincs arra, hogy használhassam?

- Az autóban belül van a szélvédőn egy akkumulátor feszültség visszajelző, telefontartó, jegyzettömbtartó meg persze a fedélzeti kamera illetve a középső visszapillantó tükör is át van alakítva egy nagyobbra. Ezek mind lefednek valamennyi teret a kilátásban ami még magyar jogszabályok is szabálytalan lehet akár egy telefon/gps tartó elhelyezése is. Ezért ott mennyire büntethetnek?

- Az autón van egyedi tanulómatrica hátúl illetve a motorháztetőn illetve egy BKK-s taxiszabadjelző, ami át van matricázva elől TANULÓ felirattal hátúl pedig TANULÓ VEZETŐ felirattal, ez be is van kötve tehát világít is. A matrica illetve a szabadjelző lehet eléggé megtévesztő ahhoz, hogy büntessenek érte? Mert itthon már találkoztam pár rendőrrel és igazoltattak is Budapesten és vidéken is körzeti megbízott és senki nem szólt a matricázásért se a szabadjelzőért, inkább csak lefotózták meg jót nevettek rajta. De úgy tudom Ausztriában sokkal komolyabban betartattják a szabályokat?

- A fényszóró új (1 hónapos) viszont egy gyártó által jóváhagyott tuning fényszóró (E jóváhagyási jellel rendelkezik, nem itthon összerakott) viszont a problémák:

- Van rajta egy átlátszó fólia pont azért, mert új és szeretném ilyen állapotban megőriznie.

- A ködlámpán sárga fólia van illetve belül sárga színezett izzó.

- A fényszóróban nem gyárilag de előre kialakított hely volt a nappali menetfényes rész bekötéséhez amihez a fényszóró mellé adtak is kábelösszecsatolót illetve útmutatót valamint utólagos xenon-hoz volt kijelölve hely amit körben ki kellett vágni és ott kellett bevezetni a vezetékét az izzónak, a ballaszt pedig a fényszóró alá lett felfogatva. A fényszóró mivel projektoros így nem vakít és olyan szögben szórja a fényt, hogy azzal műszakin is átmenne.

Viszont így már nem minösül átalakítottnak még ha a gyártó is biztosította hozzá az átalakításhoz szükséges eszközöket és útmutatót? Ezért elvehetik a forgalmit?

- A rendszámtábla világítás és a belső világítások ki vannak cserélve LED-re.


Őszintén félek kimenni mert én olyanokat hallok csak, hogy minden külföldi rendszámos autót nagyon komolyan ellenőriznek és kifejezetten azzal a szándékkal, hogy találjanak bármit amiért megbüntethetik, de ez még a jobbik eset mert elveszik a forgalmit, a rendszámot és nem engednek haza amíg ki nem fizeted az akár több százezres vagy milliós bírságot olyan dolgokért amit itthon elmondok a rendőrnek és nem szól érte egy rossz szót se. Sőt ahogy mondtam, egyszer nem szólt a rendőr még igazoltatásnál sem. Sőt még a rendőrségi matricához hasonló matricára is annyit mondott csak ezt is a körzeti megbízott, hogy ahhoz engedélyt kell kérni a helyi önkormányzattól, de nem akart érte megbüntetni végül meg egyébként is kiegyeztünk abba, hogy ez nem immitál hatóságot, hanem egyszerűen csak hasonlít viszont nem megegyező se színkódban se formára teljesen pontosan se semmire.


Esetleg méltányolnák azt, ha én bemegyek egy rendőrőrse és elmondom nekik korrekten, hogy most vagyok itt előszőr, lássák rajtam hogy megvan a szándékom a szabályok betartására csak nem ismerem őket, megnéznék az autót hogy szerintük van e rajta valami szabálytalan ami náluk már nem elfogadott?

Vagy ne is induljak inkább útnak?


Mellékelek képet az autóról:

[link]


Kérem csak a kérdésre válaszoljatok, nem kioktatást kérek meg hogy hülye vagyok meg nem tudok ilyen dolgokat meg olyan válaszokat amiknek közük nincs a kérdéshez. Köszönöm!


21/F



2020. máj. 8. 19:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

Először is Ausztriába jelenleg csak akkor mehetsz be, ha ott munkahelyed vagy földtulajdonod van és ezt a határon igazolni tudod.


Másodszor: ilyen kocsival nem indulnék neki. Ott sokkal keményebben betartatják a szabályokat és direkt utaznak az ilyen átalakításokra. És igen, ha nincs nálad annyi pénz, amennyi a büntetés, akkor téged és/vagy a kocsit ott fognak, amíg ki nem fizeti valaki.


Néhány KRESZ szabály különbözik, talán a legfontosabb, hogy Ausztriában a kereszteződés nem oldja fel a sebességkorlátozást. De ennek utána tudsz nézni neten.

2020. máj. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%
Kieg: megnéztem a képeket, ha xenon égőd van, azonnal bukta, mert nincs hozzá lámpamosó. Márpedig az Ausztriában és itthon is kötelező.
2020. máj. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
47%

Imádom az ilyen troll kérdéseket.

Látszik, hogy dolgoztál rajta, bár azért még nem teljesen hihető. Viszont határozottan jó úton haladsz, csak így tovább!

2020. máj. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
23%
Úristen, ez bizony jó kis trollkodás, egész jó csak túl sokat dolgoztál rajta. Ott bukik az egész, hogy kb az egész világ tudja, hogy semmilyen országból nem lehet semmilyen országba utazni kb 2 hónapja :D
2020. máj. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%

Ezt én nem fogom elolvasni, az biztos.


A linket megnéztem: "A fájl a tulajdonos kukájában van".


Na ennyit erről a kamukérdésről. Jelentettem!

2020. máj. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Rendben, a hasznos válaszokat köszönöm, a maradékot lepontoztam és én magam jelentem. Nem hiszem el, hogy ennyire használhatatlan ez az oldal és troll kérdésnek van bélyegezve az a kérdés, ahol egyszerűen részletesen van megfogalmazva a kérdés és kitérek mindenre ami érdekel.

Leginkább az, hogy mennyire igaz az, hogy az osztrákok szénné büntetik a magyar rendszámú autókat mert hallottam olyat, hogy a határon külön sorban haladhattak a magyar rendszámos autók és csak azokat ellenőrizték és beviszik vizsgaállomásra ahol kb egy rozsdapötty 75euró és kihoznak akár milliós bírságot is amit helyben kell kifizetned vagy nem mész sehova.

A kérdés kiírása óta jobban utánanéztem és már lehet neki se indulok az útnak.

Egyébként dolgozni mennék ki ideiglenesen, a bejelentést elintézik és adni fognak nekem papírt amivel majd átmehetek a határon illetve visszajöhetek. Csak ez eszébe se jutott senkinek gondolom.

Egyébként Leobendorf-hoz mennék, azon gondolkozok, hogy van autópálya elkerülésével csak országúton vagy pedig egyáltalán útnak se indulok mert lehet nem éri meg a kockázat, ugyanis szerintem nincs autó amit ne tudnának megbüntetni kint, ha még a friss műszakis autókat is kötelező alkatrészcserékre és helyszíni bírságra ítélik.

Szóval ennyit erről, remélem megérte a lepontozás és a jelentés ahelyett, hogy gondolkoztatok volna inkább mielőtt azonnal támadjátok a kérdést feltevőt.

A képet pedig azért töröltem mert most már nem érdekel az egész és hagyom is ezt az oldalt a francba, mert egyszerűen semmi értelme nincs már amennyiben ilyenek a felhasználói.

2020. máj. 8. 22:37
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Röviden a válasz:


Csak 4 napnál nem régebbi negatív teszteredmény felmutatásával utazhatsz be Ausztriába. Ha az nincs, akkor csak átutazhatsz rajta.


[link]


Jól tudod, hogy tele van szabálytalan átalakításokkal a kocsid, tehát eleve nem értem mi a kérdés. Vigyed traileren, ez az egyetlen opció rá.

2020. máj. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Ezt nekem nem mondták. Én is megkérdeztem, hogy ez hogy lenne mert elméletileg hétvégente hazajöhetnék ha akarok viszont én úgy tudtam, hogy ha kintről hazajövök akkor 2 hét karantén. Szóval 1 hetet dolgoznék, 2 hetet itthon vagyok karanténban? De azt mondták, hogy ez a fuvarozókra nem vonatkozik.

Arról nem mondtak semmit, hogy kifele hogy, csak annyit mondtak, hogy küldjem el email-ben a személyit, lakcímet meg még valami volt de elküldtem nekik az összes okmányt, ők bejelentenek és adnak majd holnap egy papírt amivel átmehetek a határon és vissza. De semmit nem mondtak nekem ilyen tesztről.

Illetve még annyit mondtak, hogy kint majd érdemes lesz minnél hamarabb lecserélni a magyar rendszámot osztrákra mert nem nézik jó szemmel. Szóval ez már elég sokatmondó és félelemkeltő.

Nem keresnék horribilisan többet mint itthon, talán duplaannyit viszont kényelmes a munka és a környék is jó. Viszont ez eléggé megijesztett, a rengeteg riport meg beszámoló arról, hogy az autót megbüntették olyan összegre amit nem tudsz kifizetni és akkor náluk marad a rendszámod és a forgalmid, te meg vagy autómentővel hazahozatod az kocsidat, hogy itthon rohadjon szét, vagy ott hagyod a helyszínen és ott fog szétrohadni. Mert ennyi erővel eladhatom most a kocsimat és akkor legalább lesz belőle pénzem.

Itthon egy csöppet sem aggódok amiatt, hogy valaha is megbüntetnék majd az autómat, mert a viselkedésem, a közlekedésem és maga az autó kinézete is a szabálykövető magatartásra utal, nagyjából ismerem hogy állnak a rendőrök a kocsimhoz ha meglátják és ha időnként elkapna a hév és belemegyek valami vagánykodásba kisebb gyorshajtással tehát max 20-30 a sebességhatár fellett akkor se érdekel senkit. A rendőrök is 50-nél mennek 60-65-el és nem zavarja őket egyáltalán ha te is annyival mész, esetleg a bemérnek akkor szólnak érte de trafipax az egyértelmű dolog.


Szóval van igazság abban amit a magyarok büntetgetéséről írnak mindenhol vagy alaptalan mert ez kb csak 300 ember a 30ezerből. Ugyanis olyanokat írnak ugye, hogy friss műszakis autókat is megbüntetnek és lényegében a rendszámot büntetik nem az autókat, mert ha holland vagy német rendszámú autóval mész akkor lehet akármilyen állapotban, de ha magyar vagy szlovák akkor bármilyen apróságért agyon büntetnek.

Van ennek valóban valóságalapja? Jobb inkább ha nem indulok útnak? Mert ha tényleg igaz ez akkor nem érné meg elveszteni a kocsimat, több százezres bírságot meg nem fogok tudni kifizetni + a szervízköltséget az előírt javításokra, tehát ha ez igaz és velem is megtörténik akkor elbúcsúzhatok az autótól aztán jöhetek haza vonattal.

2020. máj. 8. 23:05
 9/19 A kérdező kommentje:

Azta elképesztő, nem hittem volna hogy ennyire buták lehetnek az emberek és a magyarok nem tudnak magyarul.

Mégegyszer. Ő csak ezt mondta, hogy a fuvarozókra nem vonatkozik. Ki mondta hogy én fuvarozó vagyok. Dolgozni mennék ki oda saját autóval de nem a saját autómmal dolgoznék, hanem azzal utaznék csak ki oda és azzal utaznék majd a telephely és a lakás között is ami egy önkormányzati lakás lenne amit a betanulás idejére ők fizetnek plusz a fizetés fele arra az időszakra.

Kint céges autóval fuvaroznék, csak ki illetve hétvégente haza saját autóval mennék. És nincs kedvem elbúcsuzni az autómtól csak azért mert az osztrák rendőr pikkel ránk.

De ennyi rosszindulatú embert még nem láttam mint amennyi most ez alatt a kérdés alatt előjött. Vagy úgy látszik kérdést felteni csak úgy szabad, hogy 20 szónál többet nem tartalmazhat, mert azt már lusta mindenki elolvasni vagy képtelen értelmezni.

2020. máj. 8. 23:24
 10/19 anonim ***** válasza:

off: Ne aggódj kérdező, csak kifogtál egy csomó negatív embert.

Remélhetőleg másnap kapsz értelmes választ is. :)

2020. máj. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!