Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mitől őrültek meg manapság az...

Mitől őrültek meg manapság az autósok?

Figyelt kérdés

Rendszeresen mindenki (!) túllepi a sebességhatárt. Nekem jobbnak mondott autóm van, de ha 50-el megyek ahol annyi van, akkor mennek el mellettem 60-70-el a Suzukik, teherautók. Ha van egy 50-ről 40 vagy 30 tábla akkor a külső sávban ha finoman lefékezek, akkor is majd nekem jönnek, hogy merészeltem betartani a kreszt.

Az elmúlt hónapban 4x(!) akartak megverni az úton amiatt mert betartottam a szabályokat.

- külső sávban mentem pont 50-el ami a megengedett volt. Honda villog mögöttem majd ahogy tud megelőz, bevág elém és a lámpánál kiugrott üvöltözni.

- Suzuki kikanyarodáskor index nélkül egyszerre 3 sávot váltott keresztbe átvágva. Majdnem nekem jött oldalról, aki szabályosan közlekedett és az ember utána mellém jött folyamatosan és rámhúzogatta a kormányt.

- autópálya, 130-al megyek, külső sáv és engem leszorítva akarta kikerülni a belső sávban 130-140-el menő autót. Majd rámfékezett. Kb azt várta volna hogy kimenjek a leállósávba mert neki sietős.

- elsőbbségem volt (utólag visszamentem mégegyszer megnézni és igazam volt) szinte belémjött egy autó, alig tudott megállni. Utána őrült módjára utánam jött, kiugrott és csapkodta, leköpte az autómat.


Mi ütött az emberekbe? És ezek egyszerű mindennapi emberek voltak, nem német rendszámú BMW-Mercedes kigyúrt sofőrrel. Az én autóm is ilyen modell, fekete. Régen azt hitte az ember hogy egy ilyen autót békén hagynak az utakon szabályosan közlekedni. De már semmi nem tart vissza senkit, azt látják a Híradóban hogy mindent meg lehet tenni büntetlenül. És még szídják a rendőrséget, hogy csinálják ezt az álcázott videózást, büntetést. Ami szerintem az egyik legjobb kezdeményezés.

Ti is tapasztaljátok ezt?


2020. márc. 9. 09:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
73%
A mo.-i kultúrában logikát keresni kb. olyan, mint a Bermuda-háromszög igazi rejtélyét keresni...
2020. márc. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
15%

ma 17:34


nem, nem mindegy. utalom ha valaki alszik az uton. menjen akkor gyalog. tipikus nyuggerek az ilyenek. az út haladásra van, nem ásitozasra. nem azt mondom, hogy menjen 200zal, de ahol lehet legyünk mar rugalmasak.

2020. márc. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
77%

12:

Ha az idegesít, hogy előtted 70 helyett 65-el mennek, akkor te a személyiségedből fakadóan alkalmatlan vagy a vezetésre. Ugyanis ez teljesen átlagos közlekedési szituáció, nem kötelezhetsz senkit, hogy 70-es táblánál elérje azt a sebességet, simán lehet, hogy sokáig kell menned mögötte, mert nincs előzésre lehetőséged, ilyenkor kénytelen vagy türelmes lenni, ha ideges vagy miatta, az nagyon nem jó, rossz döntésekhez vezethet. Jobb lenne, ha elgondolkodnál ezen, és legközelebb próbálsz türelmesebb lenni, vagy végleg felhagyni a vezetéssel, mert így veszélyezteted mások életét.

2020. márc. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
67%

Sajnos olyan az autózási kultúra, mint a társadalom általánosságban. Ha elmész bevásárolni ott is löködik egymást az emberek idegesen.

Én is minden nap szembesülök Budapesten hasonló szituációkkal. Hiába van pl. 60-as tábla ahol megyek 70-el, simán idegbetegen megelőznek.

Ugyanakkor engem is idegesít aki 60-nál csak 40-el megy, de kevésbé bosszantó mint aki vadul túllépi a sebességhatárt és átszáguld mindenen. Ma előttem az autópályán a követési távolságomba tört be egy 15-20 éves roncs, átcikázott 2 sávon majd onnan rögtön a lehajtóra. Betegek egyesek.

2020. márc. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
72%

#9


Légy szíves linkeld már be ide azt a jogszabályi helyet, ami előírja azt, hogy gps szerint kell a sebességet megválasztani.


Tudtommal még nem kötelező tartozéka az autónak a gps.

2020. márc. 10. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

"Ha tolnak, azzal nem kell foglalkozni, mert a mögöttedjövő látja, hogy nem fogsz értelmetlenül satuzni, tehát közel megy, mindenféle agresszív szándék nélkül. Sokszor én is ezt teszem...aztán megúnom, előzöm, és látom, hogy sms-t ír..."


6-os! Hallottál már olyanról, hogy követési távolság? Igen is kell azzal foglalkozni, ha tolnak. Persze nem arra értem, ha valaki indokolatlanul lassan halad, hanem amikor pl megengedett 90 helyett megyek 100-zal és a BMW-s tol lefelé, az már mindennek a teteje.


"Az baj hogy ha 50-nel méssz az akkor csak 45 mert csal az órád, és 60-ig nyugodtan lehet menni nem büntetnek meg."


8-as! Az írásod részben jogos, viszont óra szerint 55-tel megyek, akkor is némelyik autós tol lefelé. Sőt, még 60-nál is képesek tolni egyesek lefelé.


Viszont egy dolgot aláírok és az valóban zavaró. Amikor a véda előtt hirtelen belassítanak a megengedettnél is sokkal lassabbra, hogy biztos ne fotózzák le őket :D

2020. márc. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

16-os vagyok. Annyit még kiegészítésként, hogy lakott területen belül szerintem sokkal szigorúbban kellene ellenőrizni a gyorshajtásokat, illetve a zebrák környékét.


A gyorshajtáshoz meg még annyit, hogy sokan mondják, hogy nyugodtan rá lehet számolni a megengedett legnagyobb sebességre 15km/h-t, mert addig nem fotóz a traffipax. Ez hatalmas tévedés. A védára igaz, mert arra hagynak rá egy kicsit, viszont helyszíni bírság esetén ez a dolog már nem játszik.

2020. márc. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!