Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mitől őrültek meg manapság az...

Mitől őrültek meg manapság az autósok?

Figyelt kérdés

Rendszeresen mindenki (!) túllepi a sebességhatárt. Nekem jobbnak mondott autóm van, de ha 50-el megyek ahol annyi van, akkor mennek el mellettem 60-70-el a Suzukik, teherautók. Ha van egy 50-ről 40 vagy 30 tábla akkor a külső sávban ha finoman lefékezek, akkor is majd nekem jönnek, hogy merészeltem betartani a kreszt.

Az elmúlt hónapban 4x(!) akartak megverni az úton amiatt mert betartottam a szabályokat.

- külső sávban mentem pont 50-el ami a megengedett volt. Honda villog mögöttem majd ahogy tud megelőz, bevág elém és a lámpánál kiugrott üvöltözni.

- Suzuki kikanyarodáskor index nélkül egyszerre 3 sávot váltott keresztbe átvágva. Majdnem nekem jött oldalról, aki szabályosan közlekedett és az ember utána mellém jött folyamatosan és rámhúzogatta a kormányt.

- autópálya, 130-al megyek, külső sáv és engem leszorítva akarta kikerülni a belső sávban 130-140-el menő autót. Majd rámfékezett. Kb azt várta volna hogy kimenjek a leállósávba mert neki sietős.

- elsőbbségem volt (utólag visszamentem mégegyszer megnézni és igazam volt) szinte belémjött egy autó, alig tudott megállni. Utána őrült módjára utánam jött, kiugrott és csapkodta, leköpte az autómat.


Mi ütött az emberekbe? És ezek egyszerű mindennapi emberek voltak, nem német rendszámú BMW-Mercedes kigyúrt sofőrrel. Az én autóm is ilyen modell, fekete. Régen azt hitte az ember hogy egy ilyen autót békén hagynak az utakon szabályosan közlekedni. De már semmi nem tart vissza senkit, azt látják a Híradóban hogy mindent meg lehet tenni büntetlenül. És még szídják a rendőrséget, hogy csinálják ezt az álcázott videózást, büntetést. Ami szerintem az egyik legjobb kezdeményezés.

Ti is tapasztaljátok ezt?


2020. márc. 9. 09:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
42%

A jelenlegi magyar üzleti életben megszokott viselkedésmódot átviszik a közlekedésbe is.

Például áthajt a piroson? Hát mert az üzleti életben is azt szokta meg hogy neki van jogtalanul elsőbbsége.

Nemrég a főnököm teherautóval 80-al száguldott lakott területen, majd kint a határban gödrös földúton is száguldott 60-70-el, s közben SMS-t írt. Pedig a bal lába még szabad volt, tehát azzal közben még simán megreggelizhetett volna egy szendvicset.

2020. márc. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos ez nem csak az utakra igaz, hanem úgy általában a társadalomra.
2020. márc. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
26%

Nem mindenki lépi át a megengedett legnagyobb sebességhatárokat. Főleg vidéken, az azonos járásban lakók. De előfordul, átmész egy másik járásba, és ott már akad egy-egy gyorshajtó.

2022-től az új gyári autókba kötelező alapfelszereltség lesz a KRESZ-táblákat felismerő rendszer és a sebesség túllépését blokkoló. Ezt ugyan kikapcsolhatja a pilóta, de csak időlegesen, aztán újra élesedik a sebességhatároló rendszer. Ha ez valóban bekövetkezik, semmi értelme nem lesz vásárolni 200 km/h végsebességű autókat.

2020. márc. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%

Az elnyomott kisember itt akarja kiélni magát!


25 éve vezetek, de nekem Audissal, BMW-sel még semmi összetűzésem nem volt, buzukis öreg papákkal annál inkább. Régen meg a szamarások volt ilyenek.

Nem tudom mi baja van a nyugdíjasoknak az Audimmal, állandóan dudálgatnak, meg mutogatnak. :-)


Ha villog rám este, miután megelőz picit előretolom a fényváltó kart.


Múltkor megtapsoltam egy pözsós nyanyát, mert nem értett egyet a haladási sebességemmel.


Ha kiabál, meg mutogat, egyet tudsz csinálni, KIRÖHÖGNI, mert a mutogatáson kívűl úgy sem merne csinálni semmit! Ezek nem czibók laci testalkatú emberkék, hanem ilyen 40 kilósok.


A zsúfolt boltban sem toljuk bele a másik vevő seggébe a bevásárló kocsit, meg nem kacsingatunk az előttünk sétáló emberre a járdán. :-)

2020. márc. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%

Őszintén szólva én is tapasztalok nèmi frusztrációt az utakon, de a büntetőfékezős, kiszállós parasztokat már jó 2 éve sikerült elkerülnöm eddig. Pedig én bizony kinyitom a pofámat, ha valaki közvetlenül veszélyezteti a testi épsègemet, de valahogy ilyen esetekben a hibázó fél legfeljebb elküld anyámba, aztán nagy gázt ad.


Jó példából viszont többel is találkoztam: múltkor egy rolleres akart átrobogni rajtam, utánakiabáltam, megbeszéltük, hogy mi a szabály és mi nem, kezet fogtunk, ment mindenki a dolgára. Autós elkent majdnem a zebrán , rácsaptam a kocsijàra, kiszállt és elnézést kért a figyelmetlenségéért, egyúttal emlékeztetett, hogy mások nem elnèzést kérnek, hanem pofont adnak az ilyenért :) Igaza volt.


Szóval a helyzet vegyes. Autósként igazából a legjobb, ha mielőbb szabadulsz az ilyen alakoktól. Nem ciki behúzódni egy kamion mögé, félreállni egy buszmegalloba , indexszel jelezni, hogy ugyan húzzál már el mögülem a pîcsába. Illetve ha már álltok egy elsőbbség meg nem adása miatt, intsd tovább, kerüljön ő előre. Okos enged!

2020. márc. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
20%

fura az ilyen észrevétel. Minden nap közlekedem, főleg Budán. Ha lehet, én is átveszem a forgalom ritmusát, ahol tudom, hogy ott áll a traffipax, ott éppenhogy ötven felett megyek(nem vettem észre egy 30-as táblát, be is buktam)


Nem őrültek meg az autósok, csak pont úgy viselkednek, ahogy korunk megengedi. Felesleges ekézni azautóstársainkat, amikor nem tudni, te milyen vagy mondjuk itt Budán, délután, szakadó esőben.


Ha tolnak, azzal nem kell foglalkozni, mert a mögöttedjövő látja, hogy nem fogsz értelmetlenül satuzni, tehát közel megy, mindenféle agresszív szándék nélkül. Sokszor én is ezt teszem...aztán megúnom, előzöm, és látom, hogy sms-t ír...

2020. márc. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

"Ha tolnak, azzal nem kell foglalkozni"


Persze, aztán fékezned kell, ő pedig felnyom a falra.

2020. márc. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
18%
Az baj hogy ha 50-nel méssz az akkor csak 45 mert csal az órád, és 60-ig nyugodtan lehet menni nem büntetnek meg.
2020. márc. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
18%

#8


igy van. en is utalom, ha raallnak egy 70es tablanal a 70re, mert az pl a gps szerint csak 65...

2020. márc. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
68%
Oh, és nem teljesen mindegy, hogy 65 vagy 70 a tempó? Olyan minimális a különbség menetidőben, különösen kis hazánkban, ahol relatíve nagy távolságra vagy autópályán vagy kevés helyesebb országrészünktől eltekintve meglehetősen egyenes országutakon megy az ember.
2020. márc. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!