Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben az esetben melyik...

Ebben az esetben melyik döntés lenne helyesebb, ha lehet ezt a szót használni?

Figyelt kérdés

Adott egy lakott területen kívüli főútvonal ahol nagyjából 70km/h sebességgel haladsz. Forgalom nagy azonban dinamikusan halad. Egyszercsak azonban arra kapod fel a fejed, hogy egy gyalogos lép le eléd féktávolságon belül, így megállni már nem tudsz, azonban ha félre rántod a kormányt akkor frontálisan ütközöl a szembejövővel, ha pedig a másik irányba rántod akkor egy fára csavarodsz fel. Ebben az esetben ti melyik opciót választanátok? Azért fogalmazódott meg ez a kérdés bennem, mert esetleg ha egyszer ilyen helyzetbe kerülök nem tudom melyik megoldással járnék jobban.

Én most jelenleg ebben a pillanatban amellett vagyok, hogy myomnék egy hatalmas satut és inkább elütném azt aki felelőtlenül kiugrott elém, mintsem ártatlanokban vagy magamba tegyek kárt. Van az a mondás, hogy "aki hlye az haljon is meg"

Ti mit gondoltok?



2020. jan. 31. 01:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
64%

10es

Nagymértékben egyetértek, a sok frontális baleset a szembejövő részéről is elkerülhető lenne kis lassítással, ehhez nem kell rutin. De sokan azért se veszik el, hadd szívjon a másik. Aztán ezzel sokszor magukat ölik meg.

2020. febr. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
64%

A sok frontálisból le kellene vonni a direkt öngyilkiket.

De nem kell messzire menni. Vannak ezek az újkori telekjárók, tudjátok azok a semmire se jó böhöm nagy ótvarságok (a környezetvédelem meg le van xarva) Ezeknek a kedves tulajai előszeretettel NEM húzódnak le egy keskenyebb külvárosi utcában. Nem, nem, csakazért sem. Ő a nagyarcú paraszt aki most mindenkit eltapos!

2020. febr. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
64%

# 10

Szerencséd volt, de nem jól döntöttél. Mivel nem tudhattad, a két kamion közül melyik lesz segítőkész, ezért alapból azt kellett volna választani, amelyik hozzád hasonló sebességgel halad. Még ha nem is jön össze, legrosszabb esetben egy álló járműnek lök neki. Így viszont a legrosszabb eset egy szembejövő kamion volt, ilyenkor a két jármű sebessége összeadódik, és te leszel a pingponglabda, a kamion meg az ütő. De mindegy, nem történt baj, váljék egészségedre.


Én egyszer keveredtem balesetbe, jobbról kijött elém az, aki előzőleg már megállt. Láttam, hogy nagyrészt át tud menni előttem, és a nagy fékcsikorgatás közben (ABS nem volt) volt időm végiggondolni, hogy a kereszteződésben az én utam balra kanyarodik, jobb oldalt van egy mély betonozott árok, tehát egyenesen nem mehetek, hanem nyomom a féket erősen, és megpróbálok az út jobb széle meg az autó közt elmenni, hátha elférek. Ezt mind végiggondoltam, még ma is emlékszem rá. Hát nem jött össze (nem sok hiányzott pedig), de csak úgy 30-cal húztam végig az oldalát. Ha megijedek, és nem húzom enyhén balra a kormányt (az út vonalvezetése miatt), a kikanyarodó kocsi felé, akkor 20-szal álltam volna fejre a betonárokban, vagyis, nem csak az ijedség lett volna a bajom, mint így, tehát jól döntöttem.

Ha egy gyalogos lépne elém, akkor is ezt tenném, ha nem reakcióidőn belül történne. Padlófék, aztán megpróbálom úgy az úton tartani a kocsit, hogy minél kisebb eséllyel csapjam el a gyalogost. Ha nem sikerül, hát így járt, én azért nem akarnék meghalni, hogy ő életben maradjon. (Gyalogosból sok van, belőlem meg csak egy...)

2020. febr. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!