Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Városban miért villogtatnak...

Városban miért villogtatnak ha ködlámpát használok ködben?

Figyelt kérdés
Semmi nem tiltja hogy használjam lakott területen ködben. Az meg hogy kicsit zavarja nem érdekel, inkább bántsa a lelki világát minthogy belém jöjjön. Engem is csak minimálisan zavar egy ködlámpa.
2020. jan. 27. 12:35
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
0%
jah és az előző válaszomhoz annyit, hogy ahhoz, hogy városban ködlámpákat kapcsoljak, ahhoz iszonyat átláthatatlan köd kell mely kb. 5 évente van. 50 km/h-nél teljességgel szükségtelen. Max ha a gyerekem is benn ül, akkor használom a hátsót, nehogy rámfusson valaki.
2020. jan. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

na és még annyit tették hozzá, hogy az éves szerviz alkalmával az első fényszórókat és a ködlámpák állását is ellenőriztetem (remélem nem vagyok vele egyedül). Ez a hozzáállás remélem nincs kihalófélben...

Már nem írok többet, peace, és közlekedjetek figyelmesen, türelmesen. :)

2020. jan. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
83%
Én is így kezelem a ködlámpákat. Ha valaki közelemben van, lekapcsolom, hogy ne zavarjam. Szerintem ez alap.
2020. jan. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%

#24-nek

A köznyelv hívja a hátsó ködlámpát ködzárófénynek. De bocsi, te biztos nem hallottad még sosem :D

A 6/1990 köhém rendelet tényleg nem fogalmaz kötelezően a ködlámpák használatáról, csak tudod az autós társadalom normálisabb fele tudja használni azokat.

Persze, te itt is kivételt képezel.

Világíts csak minden lámpáddal, minden időben, ne is törődj a többiekkel. Mind csak azért vagyunk, hogy téged összezavarjunk az úton.

Ahogy nézem, téged nem nehéz :D

2020. jan. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%
Csak szólok, hogy a kanyarban bevilágító autók jó részénél egyszerűen csak annyit csinál, hogy azt az oldali első ködlámpát felkapcsolja.
2020. jan. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!