Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Városban miért villogtatnak...

Városban miért villogtatnak ha ködlámpát használok ködben?

Figyelt kérdés
Semmi nem tiltja hogy használjam lakott területen ködben. Az meg hogy kicsit zavarja nem érdekel, inkább bántsa a lelki világát minthogy belém jöjjön. Engem is csak minimálisan zavar egy ködlámpa.
2020. jan. 27. 12:35
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
96%

Valószínűleg rosszul van a szöge beállítva, és vakít. Erre magadtól is rájöhettél volna.


Annyi hülye autós van, aki másoknak a szemét kiéget, csak mert "semmi nem tiltja".

2020. jan. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
4%

Jól tetted. Én a helyedben még a reflektort is felcsaptam volna grátiszba🙂

Hát a f**zért villogtat a baromja, há nem?

2020. jan. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
83%
Ha nincs köd és világít a ködlámpád az ügye egy egyezményes jel, mivel a homoszexuálisoknak nehéz a párkereses ezért felkapcsolt ködlámpával jeleznek egymásnak.
2020. jan. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 D. Brasco ***** válasza:
75%

Ugyan valoban nem tiltja semmi hogy felkapcsold,viszont:

KRESZ úgy fogalmaz: A ködlámpa akkor használható, ha a látási viszonyok ezt indokolják.Azért maradjunk annyiban hogy főleg városban,főleg magyarországon,nehezen tudok olyan időjárási anomáliát elképzelni,hogy a ködlámpa használata indokolt.legyen!

2020. jan. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
92%

"Tompított vagy távolsági fényszóró helyett vagy mellett ködfényszórót, továbbá hátsó helyzetjelző ködlámpát abban az esetben szabad használni, ha a látási viszonyok ezt indokolják."


Városban jellemzően lassan, és meglehetősen közel vannak egymáshoz a járművek. A ködlámpa használata teljesen indokolatlan. Akkor van értelme, ha senki nem jön mögötted, és fennál a veszélye, hogy aki majd jön, későn vesz észre. Például autópályán vagy lakott területen kívül bármilyen úton. Ha ilyenkor valaki utólér, illik lekapcsolni a hátsó ködlámpát.


Kivétel az extrém sűrű tejfel köd. De az ritkán van. Jártam már úgy hogy első-hátsó ködlámpa, elakadásjelző is kellett, de akkor a kocsi elejét alig láttam, a mögöttem pár méterrel szintén lépésben guruló másik kocsi fényszórói alig látszottak. De ilyen ritkán van. Kifejezetten tahóság rajtahagyni a ködlámpát, ha valaki utolért, és biztos vagy benne, hogy észlelt is.

2020. jan. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
71%

D.Brasco, hát akkor eddig lehet dobozban éltél.

Azért láttam én már durva ködöt.

Napokban is volt olyan ami olyan félkemémény köd volt.

De esőben a csodás magyar aszfalton az út szélét se látni sok helyen rendesen ergo a látási viszonyok akkor is indokolják. + a kátyúvadászat üzemmód.

A hátsó ködlámpára városon belül na arra tényleg nem nagyon lehet indok.

2020. jan. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
92%

Azért, mert valószínűleg indokolatlanul használtad.

Sokan az első ködpamacsra bekapcsolják, aztán fél évig ki sem kapcsolják. Ha te az előtted haladót messze féktávon kívül is látod, ahogy a szembejövőt meg pláne, akkor semmi értelme használni.

2020. jan. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
91%
Ja és van egy olyan téves szájhagyomány, hogy lakott területen belül tilos használni. Ez mondjuk nem igaz, de szinte soha nem indokolt 50-es tempónál városban a ködlámpa
2020. jan. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha látási viszonyok nem indokolják, tényleg nem szabad ködlámpát kapcsolni. Szavaidból úgy veszem ki, hogy te már enyhe ködben, városban is felkapcsolod. Felesleges, illetve szabálytalan, ha nagyon kötözködni akarna valaki. Első ködlámpa nem azért kell, hogy téged lássanak, hanem fordítva, durva köd esetén. Városban nincs olyan köd, hogy valaki ne tudja tartani a sávját, illetve ne vegyen észre sima tompítottal szemből. Hátsó ködlámpa kell azért, hogy téged lássanak, viszont városban, 50-nel, nappal, de akár sötétedés után esetek nagy többségében felesleges a ködlámpa. Városban én még soha nem tapasztaltam olyan ködöt, hogy tényleg indokolt lett volna ködlámpa használata. Ha meg indokolt, akkor nem villognak rád :) Indokolt mondjuk akkor, ha 60 méternél tovább semmit sem látsz. Már az is 4 másodpercnyi belátható szakaszt jelent, kb 50-nel haladva (15 m/sec). Ha ellátsz 100-200 méterre, bőven elég sima hátsó lámpa meg sima tompított. Hacsak nem jön valaki 200-zal, észre fog venni. Ha meg már egyszer lát, nem fog beléd menni, csak azért, mert nincs felkapcsolva a ködlámpád.
2020. jan. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

"A ködlámpa akkor használható, ha a látási viszonyok ezt indokolják.Azért maradjunk annyiban hogy főleg városban,főleg magyarországon,nehezen tudok olyan időjárási anomáliát elképzelni,hogy a ködlámpa használata indokolt.legyen!"


Pont ma láttam Győrben egy halálos balesetet! Pedig csak mérsékelt köd van. Inkább legyek karácsonyfa mint egy fekete fóliával letakart halott!

2020. jan. 27. 14:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!