Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Városban miért villogtatnak...

Városban miért villogtatnak ha ködlámpát használok ködben?

Figyelt kérdés
Semmi nem tiltja hogy használjam lakott területen ködben. Az meg hogy kicsit zavarja nem érdekel, inkább bántsa a lelki világát minthogy belém jöjjön. Engem is csak minimálisan zavar egy ködlámpa.
2020. jan. 27. 12:35
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

:D

Szó sincs ilyenről, hogy nem szabad. Indokolt esetben lehet. Sajnos te az indokolt esetet nem bírod megérteni.

Te az az igazi kalapos, öreguras, vasárnapi vezető lehetsz.

Neked bármit mondhatunk, akkor is kapcsolsz ködlámpát. Ez valami karácsonyfa fétis?

2020. jan. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen makacs vagy, akkor meg viszont ne legyél kiakadva, hogy villognak, amikor te szabálytalanul használsz ködlámpákat.
2020. jan. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
Szerintem troll kérdés :)
2020. jan. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
4%
#10-nek mondom hogy nem létezik olyan hogy ködzárófény ez csak a te fejedben létezik és nem csak ködben kell/lehet használni, sőt semmi nem kötelez arra hogy kikapcsolja bárki is ha indokolt a használat úgyhogy nem kellene itt baromságokat beszélni...
2020. jan. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
7%
Van ebben az országban egy ún. ködlámpa fétis, mindenki ugrik rá, lásd csak az itteni válaszokat, de számtalan kérdés volt már ezzel.
2020. jan. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
37%
Inkább kapcsold fel a ködlámpát is, minthogy semmi se égjen. Ma nálunk is nagy köd volt, és az autók 1/3-ának semmilyen világítása nem volt felkapcsolva, azért ez jóval veszélyesebb. Engem amúgy nem zavarnak az ilyenek, hogy valaki ködlámpával jár, vagy 5 percig a féken áll piros lámpánál, vagy reflektorral jön szembe, nyilván kellemetlen az utóbbi, de azt a pár másodpercet simán ki lehet bírni, amíg elmegy mellettem.
2020. jan. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

városban teljesen értelmetlen használni, észrevesznek anélkül is. Városon kívül használd, de ha utolér valaki kapcsold le. Főleg az újabb autóké nagyon vakító tud lenni. Én is villantok az ilyeneknek, hátha csak figyelmetlen, ha nincs reakció akkor meg mehet a refi folyamatosan. 1-1 :D

Az pedig H 30 éve balesetmentesen vezetsz abszolút nem releváns, nagyanyám is legalább ennyi ideje vezet balesetmentesen, mégse érzem jól magam, ha néha mellette kell utaznom.

2020. jan. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
77%
Én a jelenlegi párommal így ismerkedtem össze,álltam a pirosnák, láttam,hogy világít a ködlámpája és kérdeztem,hogy aktív vagy passzív, szerencsére passzív. Szóval a ködlámpa fontos számunkra melegeknek.
2020. jan. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
70%
Ködlámpát nem azért használják hogy meglássanak vele, hanem azért hogy TE lásd az út szélét vele azzal hogy bevilágít a köd alá amennyire lehet. Nem beszélve arról hogy eleve idióta mód van bekötve a ködlámpa az autókon előírás szerint. Mert úgy lenne a leghatékonyabb ha a normál fényt lekapcsolod, mert annak a fénye visszaverődik a vízcseppeken és rontja az alul lévő ködlámpák hatékonyságát.
2020. jan. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
27%

A ködlámpákat én úgy használom, hogy csak a velem egy irányba közlekedők szerint kapcsolgatom. Utólérek valakit, első ködlámpát lekapcsolom. Ha engem érnek utól, a ködzárót kapcsolom le. Ha előttem, mögöttem is mennek, mindkettő lekapcs.

Velem szembe jövő, aki ködben a ködlámpa miatt villogtat még nem volt.

2020. jan. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!