Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha kerülök egy álló autót, a...

Ha kerülök egy álló autót, a szembejövő nem tart normálisan jobbra, emiatt ütközök vele, ki a hibás?

Figyelt kérdés
Ha mindkét sofőr észnél van, 3 autó is elfér az úton, tehát balesetmentesen megoldható a helyzet!
2019. dec. 18. 13:59
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
88%

A KRESZ-ben nincs olyan meghatározás, hogy ki hogyan fér el. Elsőbbsége annak van, aki akadálytalanul tovább tud haladni.

Nehogy már még neked álljon feljebb!

Szerintem is nyugodtan vissza adhatod a jogsidat! Már ha van.

2019. dec. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%
Még aműgy.. Kerülés él irányt válasz, tehát index alapból, mivel irányt válasz neked kell gondoskodni az oldaláról. Ebbe a szembe jövő vagy segít vagy nem... Ha 3 kocsi megvan biztonságosan akkor mehetsz, ha nincs elsőbséget KELL adni
2019. dec. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
0%
Jah és tudom... Kapcsoljam ki a T9 et XD
2019. dec. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
80%

#12! Mi van? Hol van ez leírva?

Nyugodtan kezet foghatsz a kérdezővel!

2019. dec. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
87%

#12! "Ha 3 kocsi megvan biztonságosan akkor mehetsz"

Miért is? Bemásolnád a linket?

Honnan tudod, hogy nem egy kátyút került ki? Vagy egy kismacskát?

Az hogy lehúzódik, nem azt jelenti, hogy lemond az elsőbbségéről.

2019. dec. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
40%

Ameddig a szembejövő nem érinti a felezővonalat, eleget tett a jobbra tartási kötelezettségének. És elsőbbsége van.


KRESZ 29. § (1) Aki járművel irányt változtat (terelővonalat, az úttest szélét vagy képzeletbeli felezővonalát átlépi, forgalmi sávot változtat, másik útra bekanyarodik, főútvonalról vagy szilárd burkolatú útról letér stb.) köteles az azonos irányban vagy szemben haladó, irányt nem változtató járműveknek elsőbbséget adni.

2019. dec. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%
Van egy szűk utca. Ahol nem férsz be... Ergo nem mész be. Ha van egy olyan ahol elfér és a szembe megközelíti a patkát és elérsz mellette akkor bemész.... 800 m parkoló kocsisor mellet nem mész be mikor kényelmesen elfértek mert akkora a két sáv hogy elfértek... Ne nevetés....
2019. dec. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%
Van egy szűk utca. Ahol nem férsz be a másiktól... Ergo nem mész be. Ha van egy olyan ahol elfér ha a szembe jövö megközelíti a patkát és elférsz mellette akkor bemész.... 800 m parkoló kocsisor mellet nem mész be mikor kényelmesen elfértek mert akkora a két sáv hogy elfértek... Ne nevetés.... Ha valaki szemből jön velem természetes hogy segítek neki annyival hogy kicsit arrébb megyek ha tudok. Ha nem akkor elbaszta.... Vagy albasztam... Elsőbséget kell adnia azzal nincs gond...
2019. dec. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%
Ha elfértek hárman is, akkor egy az, hogy nem kétsávos lenne az út, kettő, nem számolnál azzal, hogy összementek.
2019. dec. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
74%

Kedves Kérdező!

Képzeld, ha szemben motoros jön, akkor is meg kell álnod, és megvárni míg elmegy. Nincs ilyen hogy elférünk ha lehúzódik!

Tudod azt hittem hogy csak a motorosokkal ilyen parasztok, de pont ma láttam hogy majdnem balhé lett egy ilyen manővernek a vêge...és két autóról volt szó.

Én sajnos azt tapasztalom hogy ez nagyon gyakori, mint az hogy mindenki csak az előtte lévő autó seggét bámulja, és mennek mint a birkák egymás mögött. Ha az úton az egyik sávban akadály van, a másikban meg sokan jönnek, csak egyszer legyen egy szabad rész szemből, onnantól kezdve nincs megállás, aki eddig feltorlódott mind megy hiába jönnek szemből.

2019. dec. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!