Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ködlámpa. Miért nyomatja...

Ködlámpa. Miért nyomatja némelyik, mintha muszáj lenne?

Figyelt kérdés
Rendkívül bosszantó, mikor teljesen tiszta időben, teljesen mind1 hogy nappal vagy éjszaka, abszolut indokolatlanul használják a ködlámpákat. MIÉRT??? Azt hiszi a sok idiot, hogy ettől menőbb? És ha csinál egy balesetet? A másik "igénytelenség", mikor az indexek folyamatosan világítanak. Szabályos ez? Mire jó? Ettől szebb lesz az autó? Vagy jobban megy?
2019. dec. 14. 19:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
26%
A folyamatosan világító index usa modul, az nem villog, csak ha irányt jelez, nem hittem hogy bárkit zavar. A ködlámpát én se értem, lehet nem tudják hogy kell lekapcsolni.
2019. dec. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
a folyamatosan világító index lehet zavaró, és ezzel együtt balesetveszélyes. Ha annyira szabályos lenne, akkor gyárilag miért nem olyan? Ha valamelyik kocsiba gyárilag olyan, akkor természetesen elfogadható, de mikor 30 éves roncsokba így átalakítják, na az bicskanyitogató...
2019. dec. 14. 19:11
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

Teljesen egyet értek... az elsőt nappal nappali menetfényként használják, éjszaka pedig csak úgy. A hátsót pedig a többség nem ismeri, vagy nem meri bekapcsolni.

Bezzeg amikor indokolt lenne, különösképpen a hátsó szakadó esőben, a ködről meg nem is beszélve, akkor nappali menetfénnyel mennek, miközben tök sötét a szarja a 90%-nak.

2019. dec. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
28%
Az usa index akkor se szabályos, ha az usa-ból származó autóban van, át kell alakítani eu-szabvány szerintire. Ott az első helyzetjelző szerepét tölti be a halványabban világító index (a hátsó index meg piros). Szóval nem szabályos, de engem nem zavar. Ahogy a helyesen beállított ködlámpa sem, mert közelebbre világít,mint a tompított. Az indokolatlanul használt hátsó ködlámpa annál inkább.
2019. dec. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
73%
Nem vagyok agresszív , de az összes feleslegesen ködlámppázó ködlámpajàt kicsúzliznàm...
2019. dec. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
24%
Engem nem zavar a ködlámpa... Szerintem a te szemed túl érzékeny.
2019. dec. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
63%

Nekem az első ködlámpa általában nem zavaró.

Engem a hátsó ködlámpával készítenek ki, amikor sor van és mögötte megyek kilométerekig, de ő csak azért is égeti ki vele a szememet.

2019. dec. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Tomcatters. ***** válasza:
20%
Lehet nem is ködlámpa. Nekem is sokszor villognak, h kapcsoljam már le a ködlámpát (gondolom azért villognak) Pedig nekem az első ködlámpa mellett van szinte egy búra alatt a nappali menetfény, ami tompítottal együtt kapcsol fel,erőssége a nullához közelít, vagy alatta , csak látványos, de nem erős
2019. dec. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
De ezért az indokolatlan ködlámpázásért, meg usa indexért miért nem büntetik rommá a rendőrök a delikvenset??? Egy párat brutálisan megbírságolni + forgalmit-rendszámot bevonni + kötelező kpm vizsga. Híre menne, előbb-utóbb leszoknának róla az emberek. A brutális bírság alatt minimum 1 millát értek, amit 8 napon belül kellene befizetni.
2019. dec. 14. 22:17
 10/17 anonim ***** válasza:
68%

A román halálkaravánokat nem büntetik meg ennyire, szerintem attól még hogy téged zavar, nem veszélyesek annyira mint a traileren autómentőt szálító autómentőt szállító

szétrohadt autómentő

2019. dec. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!