Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért hívtak be tanúnak?

Miért hívtak be tanúnak?

Figyelt kérdés
A rendőrség behivott tanúnak, közlekedési szabályzat megértésére hivatkozva. 2 hete vezetek. Csak a lakóhelyemen, nem észleltem, h szabálytalanságot követtem volna el. Mi lehet ez?
2019. okt. 11. 13:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Nem bonyolult. Ha tanúnak hívtak be, akkor nem te követted el a szabálysértést, csak valószínűleg láttad, hallottad vagy másképp tudsz róla. Ha arról van szó, hogy valószínűleg te voltál a szabálysértő, akkor gyanúsítottként idéznek be.
2019. okt. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az előzőt kiegészítve: Ha a tanúvallomás során felmerül, hogy a tanúzó is részt vett a szabálysértésben, akkor lehet belőle gyanúsított is.
2019. okt. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Azért bizonytalanodtam el, mert a rendőr ismerősöm azt mondta, h tilosban parkolás ért is behivhatnak. Teljesen megesz az ideg, hogy esetleg én okoztam valami kárt tudtomon kívül elég bénán parkolok, nekimentem Vikinek, nem vettem észre, vagy olyan helyen álltam meg, ahol nem lehet? Tudtommal nem láttam senkit, hogy bármit elkövetett volna. Köszi a válaszokat.
2019. okt. 11. 15:12
 4/14 A kérdező kommentje:
Bocsi, autocorrect hulyesegeket javít ki
2019. okt. 11. 15:13
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát kérdezd meg Vikitől mi történt...


Egyébként szerintem akkor is tanúként hívnak be, ha vitás esetről van szó.


Ha egy parkoló autóba beletolattál majd elhajtottál, akkor is simán lehet, hogy első körben tanúként hallgatnak meg, mert valaki csak látott valamit, nincs egyértelmű bizonyíték

2019. okt. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

te nem láttál semmit, te nem vettél észre semmit. a kocsidon nincs sérülés, amiből bármire is lehetne következtetni. Ha nem írtál alá senkinek semmit, ha nem készült rólad kép, akkor meg ott se vótál..


De ha valaki téged gyanúsít, mert azt hiszi te voltál ott, ahol, akkor nem kiabálni, nem hőzöngeni, csak kedvesen tagadni..tagadni...tagadni..


a legfőbb erény a nyugalom...a testbeszéd sokat elárul. tehát légy laza.

2019. okt. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
#3: Olvasd el újra az első válaszát! Ha te kárt okoztál vagy tilosban parkoltál, akkor alapból gyanúsítottként hívnak be. Mivel te azt írod, hogy tanúként hívnak be, ezért valószínűleg egy baleset vagy szabálysértés közelében voltál, amikor az történt (lehet téves is a behívás, mert pl. pont nem láttad, csak azt hitték).
2019. okt. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Vigyél fogkefét, elemózsiát, tiszta gatyát, mert a tanúból könnyen lehet vádlott, és akkor mehetsz a guggolóba. Másnap kiengednek, de akkor is.
2019. okt. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát köszi a rendes válaszokat. Mondom, nem tudok róla, hogy szabálytalanságot követtem volna el, de 2 hét a volán mögött, főleg nőként nem tesz magabiztosság. Lehet, igen, h pont rossz helyen álltam, de elsejétől vezetek forgalomban, 7én kelt a levél. Ilyen gyors az átfutási idő? Számomra érdekes. Lehet rosszul adtak meg a rendszamot?
2019. okt. 11. 15:36
 10/14 anonim ***** válasza:
65%
Nekimentél Vikinek? Az Orbán Vikinek? Hát, akkor nagy bajban vagy! :-)
2019. okt. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!