Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Itt melyik sávba kellene...

Itt melyik sávba kellene érkeznem ha balra kanyarodnék?

Figyelt kérdés
[link] ,18.1141547,3a,75y,302.28h,73.66t/data=!3m6!1e1!3m4!1s-1EpqdfHaq_DQQVa6MSDoQ!2e0!7i13312!8i6656
2018. szept. 14. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy kanyarodsz, hogy a lehető legkevesebb sávot keresztezd, mert minden sávkeresztezés potenciális balesetforrás. Ez esetben a hozzád legközelebbibe, azaz a belsőbe érkezel, így a másik két sávban zavartalanul mehet a forgalom, illetve szemből is egyidejűleg kanyarodhatnak kis ívben a külsőbe. Utána a párhuzamos közlekedés szabályait alkalmazva válthatsz sávot.
2018. szept. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Én is így gondoltam, de az oktató szerint a külsőre kellene...

2018. szept. 14. 10:06
 3/8 anonim ***** válasza:
KRESZ nem határozza meg, de én mindenképpen azt ajánlom neked, ha jót akarsz, hogy a legbelsőbe, azaz a hozzád legközelebb eső sávba sorolj. Az oktató azért küld a külsőbe, mert nem tiltja semmi, és a tanulónak ugye mindig a külsőben a helye. Amíg meg nem lesz a jogsid, hallgass az oktatóra, utána pedig az eszedre.
2018. szept. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. szept. 14. 10:58
 5/8 anonim ***** válasza:

A képet nem tudom megnézni telefonról, de úgy gondolom, az oktatód joggal tette szóvá, hogy nem az ideális sávba érkeztél.

Felteszem a sáv megválasztásának lehetösége ott szabályos, különben az oktatód azt még inkább szóvá teszi.

Gondolkozz el azon, milyen különbségek vannak az alábbi utasitásokban:

1 - forduljon balra (bekanyarodás után egyenesen mentek tovább, melyik sávban ajánlott a tanulónak haladni?)

2 - forduljon balra, majd ismét balra (jobb szélső sávból, vagy a bal oldali -belső- sávból indulva egyszerűbb ezt végrehajtani?)

3 - forduljon balra, majd jobbra (a kérdés ugyanaz, mint az előbb, miért mennél a belsőbe, ha jobbra fogtok kanyarodni?)


Mindehhez hozzá tartozik, hogy nem lehet mindenhol megválasztani az érkezés helyét, de ahol a szabály engedi, ott jobbra kanyarodáshoz a szélsőbe, balra kanyarodáshoz a belsőbe célszerű érkezni, a tanulónak meg az egyenesen haladáshoz is a jobb szélső sávot ajánlják (mehet a belsőbe, de akkor haladjon, be tartsa fel a forgalmat, és cegyen észre mindent, ami fontos)

2018. szept. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát ez a gáz...

A bal kanyar után ismét balra kellett kimenni, de mégis a külső sávot erőltette.

Sztem majd a hétfői alkalommal lerajzolom neki a kereszteződést és megkérem, hogy magyarázza el.

Motoron tanulok és ott közben nem tudunk kellőképpen kommunikálni. Ráadásul az útburkolati jelek sem láthatók végig. Azt sem tudom, hogy melyik sáv szűnik meg. Csak a belsőnél nyilvánvaló..

2018. szept. 14. 16:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Megszűnő sávot tábla is jelez, nem csak útburkolati jel.
2018. szept. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk elég furcsa, hogy a 3 sávból mindenféle előrejelzés nélkül hirtelen 1 lesz.

Szerintem azért akarja, hogy a külsőbe menjél, mert sávmegszűnésnél a jobboldali sávban haladónak van elsőbbsége, mivel a belső és a középső sáv szűnik meg.

2018. szept. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!