Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egyáltalán kanyarodhatok itt...

Egyáltalán kanyarodhatok itt balra? HELP! Ha az alábbi útkereszteződésben balra szeretnék menni, melyik sávba kell érkeznem?

Figyelt kérdés
[link]
2014. szept. 24. 18:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

neked hogy lett jogosítványod?

szerintem mivel konkrétan tábla nem tiltja a balra kanyarodást, így nyugodtan fordulhatsz balra.

Ha jól látom 2 sáv van az egyik oldalon meg 2 a másikon. A túloldali 2 sávos úton a belsőbe kell érkezned, mert ha a szembejövőknek nincs tiltvva a jobbra kanyarodás, akkor övék a jobb oldali sáv, és majd később át kell sorolnod a külsőbe, mint ha autópálya lenne, mert általában a külső sáv a kanyarodó is.

2014. szept. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nincs jogsija, most tanul!

:)

Amúgy az első jól írta: nincs tiltva a balra kanyarodás, és mint azt az előző kérdésednél megtudtad, a belső sávba kell érkezned!

2014. szept. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Harkonnen jól írja , nincs jogsim és ne haragudjatok rám hogy "hülyeségeket kérdezek"...
2014. szept. 24. 19:04
 4/11 anonim ***** válasza:

Cica, tessék odafigyelni, mert ez majdnem ugyanaz, mint tegnap!

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztonsa..

2014. szept. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A könyvet is kiolvastam tegnap meg ma de csak azt írja hogy 'balra nagy ív jobbra kisív' na oké de ilyen dolgokra nem tér ki, hogy mi van ha többsávos úttestre kanyarodok ki, mikor melyikbe, meg ha T van akkor elvileg mehetnék a külsőbe is nem?
2014. szept. 24. 19:06
 6/11 A kérdező kommentje:
Mármint T kereszteződés.
2014. szept. 24. 19:07
 7/11 anonim ***** válasza:
Láthatnám azt a paragrafust, ami kimondja, hogy a belső sávba kell érkeznie? Köszönöm. Mert én eddig úgy tudtam, hogy nincs ilyen, csak azért kérdezem.
2014. szept. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mielőtt még valaki beidézi: a 31.§. 1. pontja arra vonatkozik, hogy a kanyarodás ELŐTT hogyan kell besorolni.

31. § (1) Az útkereszteződésben másik útra bekanyarodni szándékozó vezető a járművel

a) az útburkolati jelek által meghatározott forgalmi sávba,

b) útburkolati jelek hiányában

- jobbra bekanyarodás esetében az úttest jobb szélére,

- balra bekanyarodás esetében az úttest felezővonala mellé, illetőleg osztottpályás és egyirányú forgalmú úton az úttest bal szélére

köteles - az útkereszteződés előtt kellő távolságban - besorolni. A bekanyarodási szándékot irányjelzéssel [29. § (2) bek.] jelezni kell.


A kanyarodásról csak annyit ír, hogy jobbra kis ívben, balra nagy ívben kell kanyarodni, és ennyi. Innentől fogva a balra kanyarodó nyugodtan kanyarodhat a külső sávba is, maximum arra kell figyelnie, hogy a szemből jobbra kanyarodót elengedje, mert annak elsőbbsége van.

2014. szept. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sajnos egyikőtök sem tudja jól, hogy hogy van. Mindenki írja itt ahogy ő gondolja, de nem úgy vannak a dolgok. Mindezek ellenére ment a zöld kéz mindenkinek, és köszi a segítséget! Ma az oktató elmagyarázta nekem és elég ésszerűen. Egy kicsit mindegyikőtöknek igaza van, azokat kellene összegyúrni amiket ti itt leírtatok. :)
2014. szept. 25. 16:17
 10/11 A kérdező kommentje:
kedves 64%os, utolsó válaszadó van amiben igazad van. De amit te írsz az csak akkor érvényes, ha azaz egy sáv halad balra amelyiken én haladok. Mert akkor mehetek a külsőbe is, stb. De ha a mellettem lévő sáv is balra haladhat, akkor már nem mehetek a járda melletti részre mert oda az megy aki ugye mellettem haladt.
2014. szept. 25. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!