Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Budapesten nagyon nehéz...

Budapesten nagyon nehéz eligazodni, ha vidéki vagyok?

Figyelt kérdés

2017. szept. 17. 17:56
1 2
 11/18 anonim válasza:

eleinte nehéz lesz, kell hozzá kellő idő és tapasztalat. minél többet utazol, annál jobb leszel benne.

a csomópontokat érdemes előre "betanulni", de a tömegközlekedéssel kapcsolatos tájékoztatást rengeteg dolog segíti: metrón, villamosokon kiírják/bemondják az átszállási lehetőségeket, az aluljárókban vannak térképek, a kijáratokat betűkkel látták el, így ha látod a metrótól felfelé jövet a mozgólépcső végén, hogy pld. Baross utca vagy egy járatszám "D" kijárat, és neked az kell, akkor a nyilat követed és a kijáratnál megint rápillantasz a táblára, és ha ott a "D" szerepel (és persze a járatszámok és az utca), akkor jó helyen vagy.

azért legyen nálad egy klassz applikáció (vagy egy térkép még az elején, ha nincs okostelefonod), a Budapesti Menetrend és a Google térképe elég jó. ha nincs interneted, akkor offline térképet tölts le.

ha autóval akarsz eligazodni, akkor szerintem csak a GPS menthet meg.

2017. szept. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
A maps.google-on a kis sárga emberkével akár előre is bejárhatod azokat az útvonalakat, amiket élőben akarsz majd használni. Sokat tud segíteni, ha egy-egy épület már ismerős, amikor élesben odaérsz.
2017. szept. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:

Ha jól tájékozódsz, egyáltalán nem nehéz. De azt ne várd, hogy az egész várost megismered. Én itt születtem, és az egész életemet itt éltem le, nagyon jól tájékozódom, a memóriám is jó, mégis hétről hétre új helyeket ismerek meg a városban, mert olyan nagy, hogy az öreg taxisokon kívül senki sem ismeri az egészet.


A városközpontot (Pesten a Nagykörúton belüli, Budán a Margit krt., Krisztina krt., Alkotás u., Villányi út, Bartók Béla út által határolt részt) érdemes "bemagolni", legalább a főbb útvonalakat.


A metróhálózatot szintén tudni kell fejből, és azt is, hogy a térképen kb. hol futnak a metróvonalak.


A többit majd menet közben megismered, nem kell rajta stresszelni.


Ha tömegközlekedéssel utazol, nagyon tudom ajánlani a BKK futár (Android és iPhone alkalmazás) utazástervezőjét. Ez a legjobb, jobb, mint a Google Maps.


Autós vagy gyalogos közlekedéshez a Google Maps a nyerő, Street View-val azt is meg tudod nézni, hogy néz ki az útvonal a valóságban. Autózás előtt gyakran megnézem Street View-val az útvonal ismeretlen részeit, és amikor odaérek, olyan, mintha már jártam volna ott.


Még annyit javasolnék, hogy az útvonalakat mindig előre jegyezd meg, és menet közben már ne nézegesd a mobilodat. Így lehet megtanulni az önálló közlekedést. A mobil ne "mankó" legyen.


Sok sikert!

2017. szept. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
#13 vagyok, azt elfelejtettem mondani, hogy a Street View az előző hozzászóló által is említett "sárga emberke".
2017. szept. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A Tengerész ***** válasza:
Szerintem nem nehéz. Mondjuk autóval úgy, hogy nem használsz valamiféle GPS alapú navigátort, úgy nem könnyű, én ott születtem, de negyedik éve elköltöztem a városból és meglepődtem amikor nemrég ott autóztam, hogy nem tudok emlékezetből vetetni, rohadtul figyelni kell, mert egy csomó helyen azóta megváltozott a forgalmi rend. De ha tömegközlekedsz akkor is hasznos az útvonaltervező kütyü, akkor is használom, ha gyalogosan jövök-megyek a városban.Ha veszel egy BKV napijegyet, azzal tudsz közlekedni 24 órán keresztül amennyit és ahova akarsz akárhány átszállással és attól kezdve nem érdekes az se ha eltévedsz, véletlenül rossz helyen szállsz le nem kerül plusz pénzedbe. Én ezt használom ha keresek valami címet bárhol az országban [link]
2017. szept. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

Az messze nem attól függ hogy vidéki vagy-e vagy sem.. (mivel Magyarországon mindenki “vidéki” aki nem Pesti!?) ennyi erővel azt is kérdezgetted volna hogy piros papucsba nehéz-e..

Rajtad múlik, hogy mennyire tudsz navigálni, én 18 évesen életemben először felmentek Pestre a szigetre (2000 körül mikor még nem voltak ilyen mobilok) és semmi gond nem volt. Utána Bécs,Prága,Vancouver,.. egyedül. 2-3 alakommal volt hogy egy metrón vagy villamoson egy megállóval előbb vagy később szálltam le, de a nagy városokban pár perc múlva jön egy következő ha nem akarsz sétálni.. ha nagyon eltéved az akkor meg a nyelvet úgy is ismered és megkérdezem valakit, nem szégyen az csak egész nyugodtan, jobb mint rossz irányba menni..

2017. szept. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nekem baromi szar a tájékozódóképességem. Simán el tudok tévedni még egy kisebb városban is. A nejem sokkal könnyebben elnavigál. Érdekes viszont, hogy lakott területen kívül én vagyok jobb tájékozódó.

Valahol olvastam, hogy a nők a tereptárgyakat jegyzik meg. Épületeket, fákat, kirakatokat, míg a férfiak a belső iránytű szerint próbálnak tájékozódni. Fene tudja, mi igaz ebből, de jól hangzik. :-))

2017. szept. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Én két évig ott laktam úgy, hogy Győrben születtem és én hamar megszoktam. Hjrá! Király hely.
2017. okt. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!