Budapesten nagyon nehéz eligazodni, ha vidéki vagyok?
eleinte nehéz lesz, kell hozzá kellő idő és tapasztalat. minél többet utazol, annál jobb leszel benne.
a csomópontokat érdemes előre "betanulni", de a tömegközlekedéssel kapcsolatos tájékoztatást rengeteg dolog segíti: metrón, villamosokon kiírják/bemondják az átszállási lehetőségeket, az aluljárókban vannak térképek, a kijáratokat betűkkel látták el, így ha látod a metrótól felfelé jövet a mozgólépcső végén, hogy pld. Baross utca vagy egy járatszám "D" kijárat, és neked az kell, akkor a nyilat követed és a kijáratnál megint rápillantasz a táblára, és ha ott a "D" szerepel (és persze a járatszámok és az utca), akkor jó helyen vagy.
azért legyen nálad egy klassz applikáció (vagy egy térkép még az elején, ha nincs okostelefonod), a Budapesti Menetrend és a Google térképe elég jó. ha nincs interneted, akkor offline térképet tölts le.
ha autóval akarsz eligazodni, akkor szerintem csak a GPS menthet meg.
Ha jól tájékozódsz, egyáltalán nem nehéz. De azt ne várd, hogy az egész várost megismered. Én itt születtem, és az egész életemet itt éltem le, nagyon jól tájékozódom, a memóriám is jó, mégis hétről hétre új helyeket ismerek meg a városban, mert olyan nagy, hogy az öreg taxisokon kívül senki sem ismeri az egészet.
A városközpontot (Pesten a Nagykörúton belüli, Budán a Margit krt., Krisztina krt., Alkotás u., Villányi út, Bartók Béla út által határolt részt) érdemes "bemagolni", legalább a főbb útvonalakat.
A metróhálózatot szintén tudni kell fejből, és azt is, hogy a térképen kb. hol futnak a metróvonalak.
A többit majd menet közben megismered, nem kell rajta stresszelni.
Ha tömegközlekedéssel utazol, nagyon tudom ajánlani a BKK futár (Android és iPhone alkalmazás) utazástervezőjét. Ez a legjobb, jobb, mint a Google Maps.
Autós vagy gyalogos közlekedéshez a Google Maps a nyerő, Street View-val azt is meg tudod nézni, hogy néz ki az útvonal a valóságban. Autózás előtt gyakran megnézem Street View-val az útvonal ismeretlen részeit, és amikor odaérek, olyan, mintha már jártam volna ott.
Még annyit javasolnék, hogy az útvonalakat mindig előre jegyezd meg, és menet közben már ne nézegesd a mobilodat. Így lehet megtanulni az önálló közlekedést. A mobil ne "mankó" legyen.
Sok sikert!
Az messze nem attól függ hogy vidéki vagy-e vagy sem.. (mivel Magyarországon mindenki “vidéki” aki nem Pesti!?) ennyi erővel azt is kérdezgetted volna hogy piros papucsba nehéz-e..
Rajtad múlik, hogy mennyire tudsz navigálni, én 18 évesen életemben először felmentek Pestre a szigetre (2000 körül mikor még nem voltak ilyen mobilok) és semmi gond nem volt. Utána Bécs,Prága,Vancouver,.. egyedül. 2-3 alakommal volt hogy egy metrón vagy villamoson egy megállóval előbb vagy később szálltam le, de a nagy városokban pár perc múlva jön egy következő ha nem akarsz sétálni.. ha nagyon eltéved az akkor meg a nyelvet úgy is ismered és megkérdezem valakit, nem szégyen az csak egész nyugodtan, jobb mint rossz irányba menni..
Nekem baromi szar a tájékozódóképességem. Simán el tudok tévedni még egy kisebb városban is. A nejem sokkal könnyebben elnavigál. Érdekes viszont, hogy lakott területen kívül én vagyok jobb tájékozódó.
Valahol olvastam, hogy a nők a tereptárgyakat jegyzik meg. Épületeket, fákat, kirakatokat, míg a férfiak a belső iránytű szerint próbálnak tájékozódni. Fene tudja, mi igaz ebből, de jól hangzik. :-))
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!