Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Budapesten nagyon nehéz...

Budapesten nagyon nehéz eligazodni, ha vidéki vagyok?

Figyelt kérdés

2017. szept. 17. 17:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%

Eléggé.

Ha nincs internetes mobilod, GPS-ed, nem igen fogsz tudni eligazodni.

2017. szept. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
15%
Hordj magadnál térképet ill. a Metro állomásokon is van nagyobb méretben. Ha csak a belvárosban vagy szűkebb körzetben mozogsz, akkor nem vészes.
2017. szept. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha soha nem tartózkodtál több ideig nagyvárosban, ahol kellett járkálnod is, akkor elsőre szar lesz. De meg lehet tanulni lassan.
2017. szept. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
50%
BKK Futár app nekem nagy segítség volt a közlekedésben.
2017. szept. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Hol akarsz eligazodni? ugyanis Budapest nagy. Ráadásul a Duna két részre osztja.

Ha van szemed, akkor hamar eligazodsz, csak fő tájékozódási pontokat kell megjegyezni.

A négyes metrónak példaértékű az eligazító táblarengetege.


Ne majrézz, nem okoz gondot még az első nap sem.

2017. szept. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nehéz. Én naponta járok ott, de beismerem, mai napig vannak helyek, ahol gps-t használok. Helyismeret nélkül ez elengedhetetlen.
2017. szept. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Igen.

Autóval és tömegközlekedéssel is.

Jó hír, hogy van google maps, bkk futár, waze, stb. amik elég nagy segítséget tudnak nyújtani.

2017. szept. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Én anno ilyen spirálfüzetes térképpel nyomtam, amin rajta volt az összes BKV járat is.

A lényeg, hogy indulás előtt mindig nézd át a térképet, merre kell menned.

Most már GPS-el okostelefonnal BKK futár appal egyszerűbb a helyzet, viszont ha csak vakon követed a futárt vagy a GPS-t akkor sosem áll össze a fejedben a város.

2017. szept. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Kocsival pedig Waze-t kell használni.

Balra kanyarodni csak néhány kereszteződésben lehet és jobbra kanyarodás is sok helyen tiltva van, ráadásul össze-vissza egyirányú minden. Havonta változnak a lezárások.

2017. szept. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

sok dolog függvénye. hova mész, mivel, milyen a tájékozódási képességed?


én navigációt leginkább csak a pontos címhez használok, de van, hogy ahhoz se. ha nem ismerős egyáltalán a környék, még itthon megnézem google maps-en, egy kis belvárosi utcába is a nagy körutakon kell eljutni, tehát alapvetően nem nehéz támpontot találni, milyen lehetséges útvonalon jutok el arra a környékre.


tömegközlekedéssel szintén nem bonyolult a dolog, a város hálózata elég jól átszőtt, ott is az a tanácsom, hogy nagyobb csomópontokban kell gondolkozni, megnézni előtte, hogy a célod melyikhez van legközelebb. odáig elmész, utána maximum egy kis séta.

2017. szept. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!