Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha beleszólnának...

Mit tennétek ha beleszólnának a vezetésetekbe?

Figyelt kérdés

2 éve vezetek, egy régi Swiftem van, ami most pihen, mert vár a szerelőre. Apukám addig odaadta a Ő régi Swiftjét mert addig jár a Mazdájával. Ma elvittem ügyet intézni , én vezettem az autóról tudni kell, hogy a kuplungja fönn fog, tehát nehéz rászokni. Körforgalomba ha az első kijáratnál megyek ki, szokás szerint már előre indexelek, ez nálam normális , szerinte olyan vagyok mint egy tehetetlen vezető aki csak az indexben bízik, aztán merőleges parkolás jött, én mindig tolatok, hogy orral előre álljon a kocsi, úgy biztonságosabb kijönni. Mentem, ügye indexelve elhaladtam a parkolóhely előtt majd átmentem a másik sávba ahonnét ráfordultam volna, erre kétségbeesetten kiabál, hogy álljak meg, " mit csinálok?" ugyanis majdnem nekikoccantam a haladó járműnek ( lehetett benne valami, de én még régen megkérdeztem ,hogy ilyen szituba nekimehetek e, erre azt mondta, hogy nem..., most meg..)

A következő, hogy én jobbra míg a szembelévő balra akart kanyarodni, , elengedtem úgy, hogy villantottam ( ez két okból, 1 mire bekanyarodik addig én felengedem a kuplungot fogáspontig 2 előre tudom párhuzamosan fogok parkolni és nem akartam fönntartani) ez után ki volt már bukva teljesen és mondta, hogy ilyen lassú tempót nem látott még, nem is szabadna vezetnem...


19/F


Szerintem nincs gond a vezetési stílusommal, soha nem dudáltak még le.. se nem volt semmi atrocitás, eddig kb. 22 ezer km-t vezettem.


2017. jún. 28. 16:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Átgondolnám, hogy igaza van-e, ha igen, elfogadnám a tanácsát, ha nem, megkérném, hogy ne zavarjon vezetés közben, mert ha mégis megteszi, inkább szálljon ki.
2017. jún. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszeri eset, próbáld meg elfelejteni.

Az én faterom ahhoz is ért, amihez egyébként nem, így nem ülnék vele egy autóban.

2017. jún. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én is csak akkor nem stresszelek ha Ő vezet :)

Már nem egyszer voltam úgy, hogy inkább nem vezetek autót mert szerinte olyan vagyok mint egy ügyetlen első óráknál járó tanuló. Lehet benne valami, mert én is érzem, de csak a bal lábamnál, és az Ő Swiftjébe :) olyan nagy autó feelinget ad számomra az ha nem érzem hol fog a kuplung. Másik autóknál egyből ráérzek kb. az első pár száz méteren. Bár ezzel 100-km-t se vezettem le.. mindegy is. Beleszól, hát tegye, max. rástresszelek és kiszállok. :) Nem küldhetem ki a saját autójából, főleg nem mert az Apukám.

2017. jún. 28. 17:00
 4/9 anonim ***** válasza:

A parkolást nem tudom megítélni a leírás alapján, a többivel nincs problémám. Miért ne indexelnél előre, ha az elsőnél kimész? Pirospont, hogy indexelsz, rengetegen sosem teszik, ami engem kicsit frusztrál, hiszen nem adják meg a szükséges információt.

Parkolni nem mindenki tud jól az elején (2 év az simán lehet az eleje), s nem gond, ha neked más technika fekszik, persze másnak ne menj neki :)

A lassú tempó egyeseket frusztrál, de amíg nem tartod fel a forgalmat, jogod van hozzá (sőt, ha feltartod, akkor is, ha a másik opció mások veszélyeztetése. nem szeretem, ha pl. egy forgalmas szerpentinen tötymörögnek előttem, de inkább, mintsem baleset legyen). Nem Egy Igaz Út van s nem is vagyunk egyformák. Apádat egy igaz hipermiler nagyon kikészítené, azoknál sokszor alap a lassú haladás s joguk van hozzá, ha elég kicsi a forgalom.

2017. jún. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mi az a hipermiller?
2017. jún. 28. 17:28
 6/9 anonim ***** válasza:

Hypermilerek azok akik minél több mérföldet (mile) szeretnének megtenni minél kevesebb üzemanyag felhasználásával.

Ezért általában nagyon lassan mennek, hogy szinte soha ne kelljen fékezniük, meg ugye a légellenállás is sokkal kisebb kis sebességen.


Amúgy a leírt esetekből én is csak a parkolósat nem tudom így megítélni, ott lehet hogy igaza volt.

A másik kettőben nagyon helyesen jártál el.

Apád bizonyára azokhoz az antiszociális vezetőkhöz tartozik, akik sose mondanak le az elsőbbségükről, még akkor sem, ha alig férnek el és centizni kell, meg akik sose indexelnek a körforgalomban, mert "annak mi haszna van".

2017. jún. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, így jött le nekem is, hogy elolvastam ezt, de nem, ő akkor indexel ha már benne van a körforgalomban gyakorlatilag egy villanányit használja, ez engem zavar.


Amikor lemondtam az elsőbbségemről azt utána én is picit megbántam, mert autóinkat a közparkolóba kamera figyeli ( személyesen kaptam fenyegetést egy kedves ismerősömtől és egy autót RAJZOLT igen, rajzolt a papírra összetörve... ) ezért mindig próbálunk oda parkolni, nos ha odaállt volna infarktust is kaptam volna, de tudtam, hogy nem áll meg az utcába mert nem ott lakik, :) kár volt odaírni a zöldbe a elsőbbségadásos esetet... nagyon bonyesz.


De ezek a hipermillerek szeretnek fékezni mert addig se fogy a benya, kedvencem amikor NAPPAL JÓ LÁTÁSI viszonyokkal áldott úton 55-el zötyög. Az ilyennek meg kéne mondani, hogy 90-nél jobb a fogyasztása az autónak mint 5-be 55-el mert biztos 5-be megy...


Volt egy srác, akivel utaztam mint utas, ő a Mecsekbe fogta és kikapcsolta a motort, gyújtáson mentünk le, mikor szóltam, hogy ha betenné 3-ba és motorfékkel mennénk akkor még azt az 0.0000000001 decit se enné a kocsi és még az önindító se kopna láthatóan örült és a következőben úgy tett :D így nem szállt el a fék :) akkor ő is hypermiler.

2017. jún. 28. 19:35
 8/9 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy ezt mondom, de ez az ismerősöd nem hypermiler, hanem szimplán bolond :(

Nagyon féltem volna mellette, hogy vajon mikor melegszik túl a fék...jó hogy ki nem veszi a kulcsot, akkor aztán az első kanyarban érdekesen nézett volna, amikor kattan a kormányzár...

2017. jún. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Aki üresben, leállított motorral gurul le a hegyről az nem hypermiler, hanem egy idióta.


"De ezek a hipermillerek szeretnek fékezni mert addig se fogy a benya"

Amikor fékezel, akkor a féktárcsákon elfűtöd a benzinből kinyert mozgási energiádat. Az igazi hypermilerek ezt próbálják minél inkább elkerülni.


"Az ilyennek meg kéne mondani, hogy 90-nél jobb a fogyasztása az autónak mint 5-be 55-el mert biztos 5-be megy..."

Egyáltalán nem biztos, hogy jobb a fogyasztása. 90-nél sokkal nagyobb a légellenállás. A legtöbb autónak 60 és 80 km/h között optimális a fogyasztása.

Amúgy meg mit érdekel téged, hogy mennyivel megy? Előzd meg, azt jónapot.

2017. jún. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!