Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szóljak nekik hogy arra nem...

Szóljak nekik hogy arra nem szabad kanyarodni? (bővebben lent) 14/L

Figyelt kérdés

Kb. 1-2 hónapja kiraktak egy "Behajtani tilos!" táblát egy kis utca elejére. Én minden nap arra járok haza a suliból, és észrevettem, hogy ott van egy tábla, nem szabad bekanyarodni. De előttem szinte minden nap bekanyarodik ott valaki. Szóljak nekik, hogy ott a tábla? Ha szólni akarok, mindig eszembejut, hogy biztosan kötöszködésnek fognák fel, de aztán meg eszembejut, hogy mi van, ha ott egy rendőr és megbünteti vagy baleset történik vagy valami...

Ez egy kis város, nem sok ilyen tábla van. Szerinted szóljak azoknak akik bekanyarodnak vagy inkább haggyam rá?

14/L


2010. márc. 25. 16:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%

hát figyelj, két fajta autós van:


1. kioktatásnak veszi és csak annyi lesz a vége, hogy jól lecsesz téged (ez a gyakoribb)


2. megfogadja (de ez 10ből 1 szerintem...)

2010. márc. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Sok függ attól, hogy hogy mondod... szerintem mondjad.
2010. márc. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Hát köszi.. Miért, hogy mondjam?
2010. márc. 25. 16:48
 4/20 anonim ***** válasza:

Egy inteligens,értelms ember szerintem nem hurrogna le,hogy ha odamennél hozzá és illedelmesen elmondanád neki a dolgot.

Pl. így:

"Elnézést!Azt szeretném mondani,hogy észrevettem a táblát,amit ide tettek,miszerint nem szabad bekanyarodni.Gondoltam szólok,sosem lehet tudni mikor jön erre egy rendőr,nehogy megbüntessék."

Szerintem erre senki nem hurrogna le,inkább megköszönnék,hogy figyelmeztetted őket!

15/L

2010. márc. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. De ez furcsán jön ki, mert én is biciklivel vagyok, általában az előttem levő is, és állítsam le?
2010. márc. 25. 16:52
 6/20 anonim ***** válasza:
Ha a torvénysérto elotted teker, mikozben torvényt sért, akkor te is azt teszed, nem? Am meg szerintem azért ne tekerj utána, és ne állítsd meg, hogy szólj neki, hogy azért sértettél torvényt, hogy o ne sértsen :)
2010. márc. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Szerintem ne szólj.Látják azok csak nem veszik figyelembe.Még letol valamelyik, hogy kioktatja egy csitri.Tudom, hogy benned a jó szándék munkál,de ez Magyarország.
2010. márc. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

hát, én biztos inkább megköszönném, ha ilyenért szólnak, amit én nem veszek észre.

Csak vigyázz, mert a kresz szerint a biciklis behajthat az egyirányú utcába szembe a forgalommal. És ha te így haladsz, és így szólsz, lehet hogy akinek szólsz az nem ismeri az új szabályt, és visszaszól hogy te is rossz irányba mész :D

De az ilyen az már bunkó lenne.

Szerintem is szólhatsz, előttem írt egy csaj egy megfogalmazást, nah, szerintem azzal nincs gond, ha így mész oda :)

2010. márc. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

"De előttem szinte minden nap bekanyarodik ott valaki." Tehát megyek egyenesen egy utcán, és aki előttem megy, kiteszi a kezét, és balra lekanyarodik. Tehát én nem sértek törvényt. :D

De egyébként okos válasz.. Tehát akkor ne szóljak neki?

2010. márc. 25. 16:58
 10/20 anonim ***** válasza:
Magyarországon be lehet tekerni biciklivel az egyirányúba szembol? Wow :D Én biztosan nem próbálnám ki.
2010. márc. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!