Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megvan a PÁV I-em civil...

Megvan a PÁV I-em civil autóval rámehetek a buszsávra?

Figyelt kérdés
2010. márc. 21. 09:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Oké, nyilván te vagy a super, én ezt nem vonhatom kétségbe, de azért nézz körül kicsit a gyakorlatban hog yis megy ez, mert ugyan meséld el nekem amikor mondjuk a síneekn húzunk a mentővel végig és se gyalogosra se autóra még csak esély sincs a környéken se, akkro mégis ki a frásznak szirénáuzzunk?

A másik meg tudod van ám egy olyan egyre gyakoribb jelenség is, hogy igebn kedves emberek betelefonálgatnak, hogy lakótelepeken és sűrűn lakott területeken be kelleen tiltani a szirénát éjjel, mert milyen az már, hogy éjjel 2-kor arra ébred, hogy az balaka alatt szirénáznak?


Tudom én nagyon jó mit mond a KRESZ, meg azt is tudom, hogy azért ez nem mindig így, szó szerint igaz. Autópályán mondjuk Győrtől Budapestig rohammentővel ugyan mondd meg nekem mi a frász értelme lenne a hangnak? Olyan sebességnél a hangnak sok szerepe amúgy sincs, a fény dominál, és ki az aki keresztbe jöhet és hol van gyalogos? A rohamos dolga csak h szépen sodorja a belső sávből le a kocsikat és húzzon. De tapasztalat szerint a sziréna pl ilyen esetben is teljesen felesleges (mármint gyakorlatilag is egyszerűen nem hallatszik ...)


Úgyhogy nagyon aranyos vagy, köszi ezt a szabályt, megfogadom, tudom nagyon jól én is, ennek ellenére kicsit másképpen látom a dolgokat.


De hogy teljes legyen a kép:

Tűzoltóknál parancs, hog ymenet közben menni ekell a szirénának (ezzel együtt a kihalt Budaörsin mondjuk éjjel ők sem fognak szirénával vonulni). Mentőknél nincs ez az általános szabály, abszolút sofőrfüggő, legtöbb csak a kritikusabb pontokban, kerszteződésekben nyomja rá a szirénát, a rendőrök hasonlóképpen.

Na ez pedig a gyakorlat.

2010. márc. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Jézusom én csak azt akartam tudni h megkülönböztető jelzés használatára jogosuló autó illetve a sofőr a megkülönböztető jelzés nélkül mehet e a buszsávban. Mert a taxis pl mehet a PÁV II-jével és a sárga rendszámán ill a tábláján kívül neki sincs más megkülönböztető jelölése.

Abból indultam ki h ha a mentő vagy a rendőr mehet a buszsávban a jelzés használata NÉLKÜL akkor megtehetem e én is hisz a különbség csak annyi h az én autómon nincs matrica se logo se semmi ill nekem levehető fényjelzésem van. Nem az volt a kérdés h van e jogom villogni v sem azt had én tudjam mikor indokolt mikor kell használnom és miért. Itt csak a buszsáv a lényeg. Mellesleg a KRESZ sehol nem ír erről h jelöletlen civil autó mehet e buszsávban nem használt jelzéssel amíg jelölt autó (Pl mentő) mehet.

Nem gondoltam vna h ennyi bunkó ember van itt aki anyázni meg hurrogni meg okoskodni tud de értelmes választ egyik sem tud adni. Nem kioktatás kértem a megkülönböztető jelzés használatáról ill arról h szted nekem van e jogosultságom ill miért.

Pl Bajnai Hormon sofőrje is egy fekete A8-as Audiban ül azon is levehető villogó az is jelöletlen autó. De nem tudom h ha leveszi a villogót rámehet e a buszsávra mert erről őt max. a kormányőrség vagy a BM tájékoztatja de a KRESZ könyvben erről a konkrét kérdésről nincs írva semmi. Mivel se kormányőr se rendőr nem vagyok így a legegyszerűbbnek láttam ha itt kérdezem meg de ennyi tahó "kihaénnem" barmot egyrakáson...

14:12 Egyedül neked köszönöm a választ. A többi meg tehet egy szívességet bő nyállal.

2010. márc. 21. 15:41
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem vagyok superman, de te kezdted a sértegetést a sokeszűvel.

Engem borzasztóan zavar, ha csak a kék fényt használja a mögöttem jövő rendőr vagy mentő de nem szirénázik, akár belvárosi forgalomról van szó akár autópályáról. Autópályán pl. nem nézem 5 másodpercenként a tükröt vajon jön-e mögöttem egy villogó autó jelentős sebesség különbséggel. Tessék szirénázni is és akkor biztosan észreveszem.


Úgy gondolom, hogy az előző beszélgetés nem éjjel kettőre meg lakótelepre vagy autópályára vonatkozott, hanem normál folyamatos városi forgalomra. Szóval még mindig úgy gondolom, hogy normál városi forgalomban tessék együtt használni mindkét megkülönböztető jelzést ahogy a kresz előírja.

2010. márc. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Az autóbusz forgalmi sávban


a) a menetrend szerint közlekedő autóbusz és trolibusz, a villamos, továbbá 20 és 6 óra között a kommunális szemét szállítására szolgáló jármű;


b) az autóbusz- és trolibuszforgalom zavarása nélkül


ba) ha az autóbusz forgalmi sávot az úttest menetirány szerinti jobb szélén jelölték ki, erre utaló jelzés esetében (117/c. ábra) a kerékpáros,


bb) külön jogszabály alapján rögzített üzemmódú megkülönböztető jelzést adó készülékkel felszerelt


bba) sürgősségi betegellátásra rendszeresített gépjármű,


bbb) hivatásos katasztrófavédelmi szervek, a tűzoltóság és a tűzoltó egyesületek közvetlen helyszíni beavatkozására rendszeresített gépjárműve,


bbc) a rendőrség közrendvédelmi és közlekedésrendészeti szolgálati ágának közvetlen helyszíni beavatkozásra rendszeresített gépjárműve,


bc) a betegszállító gépjármű,


bd) a személytaxi,


be) a kétkerekű motorkerékpár és a kétkerekű segédmotoros kerékpár


közlekedhet. Más jármű erre a forgalmi sávra - a sáv keresztezését és a bekanyarodásra felkészülést kivéve - nem hajthat rá.


Tehát nem mehetsz rá civil autóval, hiába van páv 1 és villogó a kesztyű tartóban.

2010. márc. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A PÁV1-ról annyit,hogy a PÁV részben baromság, mert azt tényleg nem vizsgálják, hogy a kreszből mire emlékszel, meg hogy vezetsz.

Nekem is megvan a PÁV, de szerintem a 14 éves öcsémnek is megadnák, szimulátorokkal elbírna, memóriája jó, innentől???

A PÁV 2-őt meg beszúrnám a kresz vizsga meg a városi vezetés közé, aki azt nem bírja megcsinálni, az ne keringőzzön a városban.

2010. márc. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 teglaalatt válasza:

1 rendkívül jól szórakoztam viccesek vagytok

2 a kérdezőn kívül durva, hogy fejben gyerekeknek is adnak páv I-et.

2011. ápr. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!