Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Taníthat-e vezetni "civil" sofőr?

Attila Hawk kérdése:

Taníthat-e vezetni "civil" sofőr?

Figyelt kérdés
Olyan ember mellett, aki nem oktat egyáltalán vezetést, az önkormányzattól kért papír, vagy igazolás ellenében vezethetek-e? Régen ez így volt, és szeretném megtudni, hogy ma mi a helyzet. Interneten is kerestem, de nem találtam, ha esetleg ti tudtok vagy találtok valamit, kérlek írjátok le ide!
2010. dec. 27. 13:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem.
2010. dec. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nem hálistennek
2010. dec. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Te jó ég, még jó hogy nem.
2010. dec. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem hogy van egy olyan jogszabály hogy csak olyan kocsiba lehet oktatni ami megvan jelölve a bizonyos T betűvel, van anyósülésnél pedál és kiegészítőtükrök.

Nem tudom hogy ilyen kocsiba csak szakoktatóval mehetsz-e vagy civil sofőrrel is, de valószínűleg csak az előbbivel.

2010. dec. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hivatásos jogosítvány mindenképpen kell hozzá, lehet oktatói engedély is kell, valamint pót-fékpedállal el kell látni az autót, és a T-betű is kötelező. Nem olyan egyszerű dolog, hogy úrvezető mellett vezethetsz.
2010. dec. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Valóban, jó néhány évtizede még bárki oktathatott vezetni. Aztán annyit módosítottak, hogy pót-fékpedál kellett az autóba. Ma csak hivatásos gépjárművezető-oktató oktathat, erre felkészített gépkocsival. Ebben kötelező mindhárom pedált duplázni, illetve kellenek kiegészítő visszapillantó tükrök az oktatónak és jól látható "T" betű. Vagyis az, amire kérdezel, nem megvalósítható.
2010. dec. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Csak tanulókocsiban tanulhatsz hivatalos oktató mellett. Civil sofőr nem tud neked kiállítani papírt arról hogy te levezetted a kötelező órákat.
2010. dec. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen ezt én is tudom, hogy civil sofőr nem állíthat ki nekem papírt :D Én úgy gondoltam, hogy az oktatás mellett kiegészítő jelleggel gyakoroljak. A családban két hivatásos sofőr is van, de akkor ezek szerint tényleg nem lehet a kocsi "hiányos" felszerelése miatt. A pozitív, tartalmas válaszokat köszönöm szépen! :)
2010. dec. 28. 07:01
 9/11 anonim ***** válasza:

Megszűnt ez a lehetőség. Sok házasságot zilált szét,

amúgy a technikai feltételek teljesítése is költséges egy mai autónál.

2010. dec. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha nem fél hogy elveszik hosszabb időre a jogsiját vezetés tiltott átengedése miatt akkor igen. Egyébként én emiatt földutakon tanultam vezetni jópár éve. Ott is meg lehet tanulni elindulni-megállni és ritka a rendőr mint a fehér holló.
2010. dec. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!