Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megvan a PÁV I-em civil...

Megvan a PÁV I-em civil autóval rámehetek a buszsávra?

Figyelt kérdés
2010. márc. 21. 09:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
szerintem semmi köze a kettőnek egymáshoz, civil autó nem mehet buszsávban, nem kérdezik ki ül benne
2010. márc. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nem mehetsz rá!!!

PÁV1 megvan, de KRESZ-ről lövésed sincs??

2010. márc. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
buszsávban csak akkor mehetsz ha a legközelebbi lehajtónál lefordulsz jobbra
2010. márc. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
61%
Hát nézd, ha kiteszed a kékfényt meg benyomod a szirénát, akkor miért ne mehetnél rá? A megkülönböztető jelzés használata szükséges a szabályok felrúgásához úgymond (és ehhez a PÁV-I).
2010. márc. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Sőt ha felteszel egy pilóta sapkát akkor repülhetsz is felette.
2010. márc. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

10:17 De van fogalmam róla de ezek szerint neked nincs hisz tudhatnád h a kettőnek semmi köze egymáshoz PÁV vizsgán szóba sem kerül a KRESZ. Mellesleg engedélyem van megkülönböztető jelzés használatára ami levehető mágneses. Az autón magán nincs matrica sem fényvisszaverő csík se semmi sima jelöletlen civil autó. Arra lettem volna csak kíváncsi ha nincs fönt a sziréna akkor rámehetek e(mert pl a rendőr mentő stb akkor is rámehet ha nem használ megkülönböztető jelzést) vagy ki kell raknom a tetőre minden alkalommal?

Az utolsó meg igaz humorherold gratulálok az intelligens megnyilvánulásához..

2010. márc. 21. 12:49
 7/16 anonim ***** válasza:
a megkülönböztető jelzés csak akkor van érvényben ha működik a fény és a hangjelzés is egyszerre, máskülönben egy sima hétköznapi autó, a sziréna bekapcsolásához meg elég nagy indokok kellenek úgy tudom
2010. márc. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

11:17-es vagyok.

"Mellesleg engedélyem van megkülönböztető jelzés használatára ami levehető mágneses."

Számomra megdöbbentő, hogy kiadnak egy engedélyt egy olyan embernek, aki nincs 100 %-ig tisztában a jogosultságaival és itt kérdezősködik a laikusoktól. Milyen vizsgát kell letenni hozzá ? Így nekem is kellene egy villogó, mert tök jó buli.

2010. márc. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Figyusz, én ugyan ilyen eset vagyok, nekem is kidobható mágnestalpas van, PÁV-I-em van, és egyedi engedéllyel civil autóval szirénázok ha úgy adódik, tehát nem zölkdeket beszélek, és értem a kérdésedet.

Full komolyan mondtam nemrég, hogy IGEN, minden esetben ki kell tenned a kékfényt a tetőre (!!!!!), mert a rendszám alapján a térfigyelő kamerák rendszerében az ilyen egyedi engedélyes civil autókat nem ismeri fel a rendszer, úgy mint pl a taxikat vagy a mentőket, tehát ha síneken mész meg a szembesávban mész meg akárhol mész, akkor ki kell tenned a kékfényt és az meg csak jótanács, hogy a szirénát mindenképpen nyomd be, mert olyan gyönyörűen neked megy valamelyik sokseszű aki csak néz és nem érti hogyan van egy civil autón kékfény. Na kb ennyi.

Aki pedig értetlenkedik, annak annyit, hogy léátezik ezer féle jogcímen ilyen civil autó, és azon pedig ne csodálkozz, hogy a PÁV-I és a kresz köszönöviszonyban sincs egymással, én már negyedszer tettem le a PÁV-I-et, de ott egy szál KRESZ-kérdés nincs, és biztos furcsa ellentét, de mivel pont arról szól a PÁV-I, hogy kifejezetten tenni kell magasról minden szabályra, erre hatalmaz fel a megkülönböztető jelzés, ott nem a KRESZ-tudásodat vizsgálják, hanem azt, hogy baleset nélkül tudj eljutni úgy x helyre, hogy közben meg szeled át a pirosokat és jönnének beléd 8 oldalról. Szóval köze nincs hozzá, más a lényege !!

Úgyhogy mióta én is kékfényezek, azóta megfigyeltem, én is inkább a forgalomra figyelek mint egy pirosra adott esetben, és ez sokszor bele viszi az embert olyan laikus hibába h mindig kékfényes módon vezet aztán ha tiszta a terep akkor húzás, ha piros, ha zöld. Ez van. Lehet szidni, ez tény. Ahogyan nagyon sok rohamsofőr van így ezzel, egyszerűen megszokás.

2010. márc. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Kedves PÁV-os superman !


"és az meg csak jótanács, hogy a szirénát mindenképpen nyomd be, mert olyan gyönyörűen neked megy valamelyik sokseszű aki csak néz és nem érti hogyan van egy civil autón kékfény."



42. § Magatartás a megkülönböztető vagy figyelmeztető jelzéseket használó járművekkel szemben


(1) A megkülönböztető jelzéseket (villogó kék fényjelzést és szirénát vagy váltakozó hangmagasságú más hangjelzést) használó gépjármű, illetőleg minden ilyen gépjárművekkel kísért (közrefogott) zárt csoportban haladó, megkülönböztető fényjelzést használó gépjármű részére minden járművel, minden helyzetben elsőbbséget kell adni, és akadálytalan továbbhaladását - félrehúzódással és a szükséghez képest megállással - lehetővé kell tenni.


A megkülönböztető jelzés a fényjelzés és a hangjelzés EGYÜTTES alkalmazása esetén szabályos. Ha csak villogva száguldozol akkor ne csodálkozz, esetleg beléd mennek. Be kéne tartani a kresz szabályokat.


Egy sokeszű civil autós.

2010. márc. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!