Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ebben az esetben megcsinálnáto...

Ebben az esetben megcsinálnátok a jogsit?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, nincs jogosítványom és soha nem is akartam. Félek a vezetéstől.

Falun lakunk, a tömegközlekedés elég jó, busszal 15 percre van a megyeszékhely.

A férjem jól vezet, autóval jár. A munkahelye kocsival pár percnyire van a lakóhelyünktől, ráadásul szinte bármikor eljöhet, ha netán baj lenne.

Most terhes lettem, és elgondolkoztam, hogy talán érdemes lenne letennem a jogsit?... Ha a terhességem során vagy később a gyerekkel valami baj lenne, talán jobb lenne, ha azonnal tudnék ugrani? Persze akkor kéne vennünk egy másik autót, hiszen ha a férjem itthon van, akkor mindegy. Anyagilag szerencsére ki tudnánk gazdálkodni.

De, mint írtam, 10 percen belül haza tud érni, ha valami baj van. Ha meg messze jár és nem tud hazajönni, akkor hívnék taxit vagy mentőt, megkérnék egy szomszédot vagy akármi.

De tényleg nagyon tartok a vezetéstől. Annyi idióta van az utakon, és ismerem magam annyira, hogy nem feltétlenül tudnék jól lereagálni egy kényes helyzetet. Még a férjem mellett is szorongok a kocsiban, pedig ő tényleg okosan, biztonságosan vezet.

Ti a helyemben áldoznátok pénzt, időt, energiát, szorongást a jogsira + második autóra? Nem biztos, hogy javulna tőle a "nettó biztonságérzetem".


2015. júl. 27. 12:29
1 2
 11/15 anonim válasza:

Vészjelyzet esetén a mentő sokkal jobb.

1 gyorsabb

2 szükség esetén azonnal el tudják kezdeni az ellátást

3 benned a vészhelyzet stresszt okozhat ami nem jó vezetés közben. Plusz a vezetéstől is tartasz.


Ha pedig nem vészhelyzet, a ferjed úgyis el tud menni ertetek.

2015. júl. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én imádom, hogy vezetek, nagyon mobilak és rugalmasak vagyunk így a gyerekkel, de a párom olyan mint te, fél tőle és nem tud tájékozódni, egy ideig próbáltam rábeszélni, de rájöttem, hogy nincs értelme, hogy szorongjon, úfy nem lehet jól vezetni úgyse. Vészhelyzet miatt nem érdemes, inkább csak a kényelem miatt.
2015. júl. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ahogy már többen is írták, ha félsz a vezetéstől, ne akarj jogosítványt.

Különösen nem ajánlott most, amikor kisbabát vársz, sem neked, sem a kicsinek nem tenne jót a vezetés-tanulással járó stressz.

Az elméleti résszel nem hiszem, hogy gondban lennél, de a gyakorlat, a tényleges vezetés a leírtakból kiindulva nagyon megterhelő lenne, amit most a baba érdekében sem szabadna bevállalnod.

2015. júl. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

igen, abszolút!

32 évesen, 4 éves gyerek mellett kezdtem vezetni tanulni. Mondjuk kocsink is még csak fél éve volt akkor, párom vezette néha, bár ő a tizensok éves jogsiját előtte max robogóra használta.

Szóval sosem akartam vezetni tanulni. Féltem is, mondjuk nem a sok hülyétől az utakon, hanem attól, hogy én leszek az egyik... az a tipikus béna ember vagyok, akinek a kés és a küszöb együtt halálos kombináció.

na meg hiába a mérnök-agy, a 2 láb és a 3 pedál valahogy már csak logikailag is képtelenségnek tűnt, hogy kezelhető lenne bármilyen módon is.


Aztán kb 20 óra kellett, hogy eljussak a kocsiban odáig, hogy BELESZERETTEM a vezetésbe. imádom!

És bár kezdetben, friss jogsival rettegve ültem be a volánhoz (mert ha nekem AZ a forgalmi vizsgám sikeres volt, akkor ijesztő belegondolni, hogy többezer ember is hasonló tudással van kint az utakon), ezt egy plusz óra simán helyre tette és azóta még a vécére is kocsival mennék, ha tehetném :D


Szóval hajrá!

Mivel azt írod, nem lenne anyagilag gond, legrosszabb esetben lesz plusz egy kártya a pénztárcádban, amit sosem fogsz használni.

2015. júl. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Sztem.is hanyagold a jogsit ha utaskent is félsz..minimalis felelem mindenkiben lehet tanulóként de ha mar utaskent is szorongaz ne kezdj bele
2015. júl. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!