Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Trafi de miért így?

Trafi de miért így?

Figyelt kérdés
Száguldozó lettem. Esettanulmány elhagytam a várost az út mentén már házak sem voltak de a Város vége jelző tábláig még volt kb 200 méter. És civil járműből figyeltek a rend rendíthetetlen őrei. Csak én érzem ezt kicsit pénzbehajtásnak? Rendben tényleg nem 50-nel mentem 72km/h írtak a levelükben. De már elhagytam a várost csak a tábláig nem értem el. Viszont az esetek 100%-ban igy cselekszem ezen a szakaszon. Olyan messze van a tábla a város végétől hogy egy örökkévalóságnak tűnik oda eljutni. De a jövőben majd erre is odafigyelek. Nem a tényt akarom kimesézni tényleg nem 50-el mentem de ott senki sem megy 50-nel nem életszerű szerintem. És még csak nem is a városba befelé vezető oldalon mentem hanem a kifelé tartól. Mintha direkt erre utaznának. Na mindegy megyek feladom a csekket legyenek boldogok vele.

2015. máj. 26. 06:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
74%

"Kell a rendőrségnek a pénz, ezért kiküldik őket hogy X összeget szedjenek be és ezt is teszik ahelyett hogy a bűnüldözéssel foglalkoznának. A mi adónkból fizetik őket és nemhogy védenének, hanem ott büntetnek ahol tudnak."


Ehhez annyit tennék hozzá, hogy a gyorshajtásból eredő közigazgatási bírságokból befolyt összegeket nem a rendőrség kapja, hanem az állambácsihoz kerülnek, ahol jó előre meg van tervezve a pénz helye a költségvetésben. Lehet, hogy épp a Rendőrség kapja, lehet, hogy új stadion lesz belőle, de az is lehet, hogy épp a gyermekétkeztetésre megy. Mindenesetre hülye megoldás, mert ha hirtelen mindenki szabálykövetően közlekedne, még csődbe menne itt alattunk az ország.

2015. máj. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Vannak olyan helyek, ahol indokolt lenne a nagyobb sebesség. PL. igen ott, ahol még házak sincsenek. Ott simán lehetne menni 70-el is, mégis 50-es táblát tesznek ki. Pénzbehajtás, de mondjuk az is igaz, hogy a kresz szerint várostábláig tart a sebességhatár. Az már más kérdés, hogy előrébb is hozhatnák a várostáblát, mert semmi nem indokolja...
2015. máj. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel az az egyetlen gond, hogy még SOHA nem láttam ott rendőrautót, ahol valóban szükség volna rájuk. Nálunk van egy olyan vasúti átjáróval megspékelt kereszteződés, ahol kb. hetente történik súlyos baleset, és naponta csak én találkozom legalább 2 olyan autóssal, aki vagy a STOP-táblát hagyja figyelmen kívül, vagy tesz rá magasról, hogy vasúti átjáróból kifelé jövet balra kanyarodni tilos, vagy egyszerűen kikerül egy sorompót, és a tilos ellenére átmegy a síneken. Ebből a háromból szoktak válogatni. Soha mérőkocsit nem láttam még itt, de még rendőrt sem. Ezzel szemben ott büntetnek, amerre a madár se jár, és baromira nem alakul ki veszélyhelyzet, ha csórikám a Felsődörgedelemnádasd vége táblánál 50 helyett 70-nel megy. Na, nekem ez a problémám. Amúgy a KRESZ-szerint a rendőrnek van igaza, a bírság jogos, a Kérdező figyeljen jobban. A legjobb és legegyszerűbb pénzbehajtási módszer ráállni a falukezdet+faluvég táblákra. Én zsigerből fékezek előtte, és kifele a tábla hatálya alatt még mindig 50-55-tel megyek kifelé. Csóri bömösök hadd szívják mögöttem a fogukat. :)
2015. máj. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!