Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Magyarországon miért jellemző...

Magyarországon miért jellemző a gyorshajtás? Miért nincs több trafi, legalább növelné az állami bevételt is.

Figyelt kérdés
Szinte mindenhol látom, főleg a kis utcákban, hogy szemmel láthatóan gyorsan hajtanak az autósok. Szinte majd el taposnak amikor átmegyek a túloldalra a zebrán.
2014. aug. 31. 15:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%
Azért is fizetem többek között az adót, hogy a gyorshajtókat elkapják. Én is utálom őket.
2014. aug. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
45%

Egyre több a trafi azért, de sajnos mindenhová nem tehetnek . Én nagyon várom már a szakaszidő mérés bevezetését az autópályákon, és a követési táv mérő kamerákat mint külföldön.

Zebrás büntető akciókat tényleg végezhetne a rendőrség, jó nagy médiahírveréssel és magas bírságokkal. A magyar csak ebből ért.

2014. aug. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Emelni a büntetéseket!
2014. aug. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%

Épp az autópályákon felesleges erőltetni az ellenőrzéseket, mert ott történik messze a legkevesebb baleset.


Egyébként ez sztereotípia, osztrák céghez járok ki, én tempomat 150 - el járok mindenhol autópályán, itthon is, ott is. Az osztrák autósok kb. fele leelőz.

2014. aug. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A német autóknál is jellemző a gyorshajtás...

Nálunk előre közzé kell tenni hogy hol lesz traffipax és ezt bárki láthatja. Már androidos telefonra is van Traffipaxjelző, ami frissíti magát és autóban ülve csak GPS-t kell bekapcsolni és jelzi is hogy hol van a közelben trafi.

2014. aug. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%

én a körforgalmakba állítanék rendőrt mert 10-ből 9 sofőr azt hiszi hogy az index kart dísznek teszik bele a kocsiba



meg az egyirányú utcákba, mert szinte mindennap jönnek velem szembe az egyirányú utcákban...

2014. aug. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

Zebrák mellé kéne kamerákat inkább.


A gyorshajtás maga nem zavar, inkább az autópályán az eszetlenkedés. Jó, száguldjon a belső sávban felőlem, de ne versenyszlalomozzon a bolgár/román ámokfutókkal előttem, mert én is haza szeretnék jutni.

2014. aug. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

Magyarországon miért nem jellemző a szabálykövető közlekedési magatartás? Vajon hány év alatt szoknánk át a normális közlekedésre, ha mindenért orrba-szájba büntetnének?


A trafikkal az a baj, hogy nálunk egyáltalán nem arra használják, hogy a büntetés útján javítsák a közlekedésbiztonságot. Nyíl egyenes úton kint felejtett 60-as táblánál,Nagykörin befelé a Nagysándor Józsefnél mérve nem fog változni semmi, mivel ezeken a helyeken kb 0 baleset van :D


Az autópályás méricskélés is teljesen felesleges, az autók elég kis százaléka lépi át a százötven-egynéhány km/h-s csekk küszöböt... Viszont a pályákon, főleg a frekventáltabb szakaszokon lenne értelme a követési távolság figyelő kamerarendszer telepítésének, mivel ez a legnagyobb veszélyforrás autópályán és e miatt napi szinten történnek balesetek.


Az autópályákon is meg lehetne azt csinálni, hogy kialakítani pár telepített trafis dobozt és váltogatni köztük a trafit, ahogy az M0-n is teszik.


Az erőket inkább olyan helyre kellene koncentrálni, ami fokozottan baleset veszélyes, iskolák környéke, vagy bárhova, ahol ténylegesen van is értelme.

Vagy, át kellene azt is gondolni, hogy mitől fokozottan balesetveszélyes egy hely. Ha forgalomtechnikai okai vannak, akkor időszerű lenne ezeket átépíteni.


A zebrás dolog, meg tök érdekes. 10ből 10 ember sír, hogy a zebrán nem engedik el. A 10-ből 7 aktív vezető, de amikor a másik oldalra kerül, akkor el van felejtve az egész és csak 1 áll meg...

Ez valahol fejben dől el, azért szoktam mondani, hogy fel kellene nőni kicsit a közlekedéshez. Nem mondok távoli példát, csak át kell ugrani Szlovéniába, még oda sem érsz a zebrához, már meg is áll mindkét irányból a forgalom. Nekik megy, nekünk nem... Biztos, hogy ezen trafival és büntetéssel lehet segíteni?

2014. aug. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
61%

Nem, Magyarországon egyáltalán nem jellemző a gyorshajtás, ezt komolyan mondom. Faluban 70 km/h az lenne, de ebből nem sok baleset van. Vagy van aki főúton megy 120-130at, ez sem veszélyesebb mint a 100.

Szóval elég a traffikból ennyi is. A baj az elsőbbségmegadások hanyagolásával van.

2014. aug. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
40%

megin a nagytudasu kerdezo, gondolom jogsid sincs, en faluban 55~60 korul szoktam, kint attolfugg, milyen az ut meg melyik autom volt, trabantal a 90 is sok volt, az omega meg 130 al is olyan volt mint a trabiba 70.

masreszt meg a legegyszerubb erre fogni a baleseteket.

csuszos uton meg 90 el is csattanhatsz... aki ennyire altalanositja h az a 90 a szentiras, sok koze nincs a vezeteshez...

11 eve vezetek.

2014. aug. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!