Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan lehet elkerülni a...

Hogyan lehet elkerülni a gyorshajtási bírság befizetését törvényesen?

Figyelt kérdés
A minap lefotóztak lakott területen belül,54 % sebességtúllépést regisztrálva. Nem vitatom a tényt, hogy a megengedettnél gyorsabban mentem. Nem is akarok mentegetőzni, hogy "de kutya nem jár arra", meg hogy "nem veszélyezettem senkit", mert ezt egyrészt nem tisztem megítélni, másrészt pedig tudjuk, hogy csak ezeken a helyeken mérnek. Hogyan lehet törvényesen mentesülni a 30 ezer forintos bírság megfizetése alól, valamit egyéb illetékek és adók alól. (Olyat is olvastam, hogy a bírságot még megadóztatják szja-va, ez olyan abszurd, hogy magyarországon még hihető is). Indokolás: úgy gondolom, ha politikusaink milliárdokat lophatnak, és semmilyen törvény és józan erkölcsi szabály nem vonatkozik rájuk, akkor teljesen természetes, hogy nekem ne kelljen má' befizetnem egy ilyen baromságot. Nem a pénz kiadása fáj, inkább utalnám ennek kétszeresét is akár olyan helyre, mondjuk alapítványnak (ha van ilyen) ahol nem lopják el. Ha befizetem a kincstárba, az olyan, mintha fegyvert vennék a józan észt megtagadó, elborult, ingyenélő banda számára. Aki tudja a megoldást, természetesen neki is jár a 30 ezer forint. Annyit hozzátennék, hogy rendőrautóból mértek, teljesen szabálytalanul a járdán parkolva, szemben a forgalommal, még a gyalogosközlekedést is zavarta volna, ha lenne ott olyan. Úgy hallottam, hogy ezeket az autókat a fellebbezés során "átminősítik" állványnak.

#gyorshajtás #gyorshajtási bírság
2014. aug. 18. 23:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
30%

Ezzel a szabálytalan parkolás dologgal meg lehet próbálkozni, de nagyon minimális az esély a sikerre.

Véletlenül se ezt a politikusok milliárdokat lopnak dolgot írd, vagy ha mégis akkor ne lepődj meg ha 8 TEK-es a nyakadon térdelve fog kikérdezni állam ellenes izgatás címen. Persze közben ha megkésel két roma khmm úriember, akkor is a Te nyakadra térdelnek és még a véred feltakarítását is kifizettetik.

Bocs de ez kikívánkozott.

2014. aug. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
A képlet egyszerű, leülöd a bírságot és annyi. Így nem fizetsz az ingyenélő bandának, sőt, még ők fognak etetni néhány napig.
2014. aug. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
2: Nem ők etetik hanem mi.
2014. aug. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Alex Fly ***** válasza:
35%
Van rá egy teljesen legális, egyszerű és kézenfekvő módszer: nem kell gyorsabban hajtani a megengedettnél. Ilyen egyszerű. Ha viszont mégis megteszed, akkor vállald a következményeit is. Pontosan tudhattad, mivel jár, gondolom ennek ismeretében követted el. Attól még, hogy a példsképeid azok a politikusok, akik milliárdos sikkasztásokat úsznak meg büntetlenül, még nem azt jelenti, hogy ezt te is megteheted.
2014. aug. 19. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%
Sehogy, túl lépted a határt, akkor fizess!
2014. aug. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%

Leülve 30 napi elzárás, ha nem fizeted ki, ami 240 ezer forintba kerül az adófizetőknek.

Kérdés, a 30 nap alatt te mennyit veszítesz? Ha van folyamatos munkaviszonyod, akkor biztosan többet veszítesz 30 ezer forintnál.

Ha alkalmazottakkal dolgoztató vállalkozó vagy, akkor talán megúszhatod anyagi veszteség nélkül a 30 napi elzárást, mert a munkásaid dolgoznak nélküled is.

2014. aug. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Alex Fly ***** válasza:
Vagy ha leülni nem jó 5let, akkor ledolgozod közmunkán...
2014. aug. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha fényes nappal fotóztak akkor esélytelen... viszont ha te nem vagy benne a képbe csak a rendszám (pl. este kaptak le) akkor van egy olyan opció ,hogy bemész az ocsmányirodába majd bejelented ,hogy eltűnt az egyik rendszámod (elhagytad,lelopták...) így biztos valaki más autózott azzal a rendszámmal és nem te voltál az!


Ebben az esetben ki kell váltanod egy új rendszámtáblát ami párezer ft és ennyi!


"Indokolás: úgy gondolom, ha politikusaink milliárdokat lophatnak, és semmilyen törvény és józan erkölcsi szabály nem vonatkozik rájuk, akkor teljesen természetes, hogy nekem ne kelljen má' befizetnem egy ilyen baromságot"


Ha így gondolod akkor teljesen természetes módon én is elcsalhatok jópárszázezer' Ft-ot akárkitől (hisz Vityi is ezt csinálja nem de?)! ...

2014. aug. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Leülni nem jó 5let. Ráadásul nem is akarom megterhelni a (még) adófizetőket. Ha vállalkozó vagyok (nem mondom, hogy nincs így, de most már akkor ebbe is bele lehet kötni :P) attól még fizetnem kell magam után a járulékokat.

#8, szerintem nyugodtan elcsalhatsz milliókat is, csak tegyünk különbséget, hogy nem akárkitől, hanem az államtól, és csak akkor, ha azt olyan célra fordítod, ami a közjót szolgálja. Magánembereket nem szeretnék megvezetni semmiképpen, azt nem tartom szép dolognak. Elég ha megvezetik az általad említett "vityiék".

2014. aug. 19. 21:33
 10/16 anonim ***** válasza:
Lakott területen belül 50 km/h a megengedett legnagyobb sebesség. 65-től (egyesek szerint csak 68-tól) kapod csak a 30 ezres csekket. Ha TE lakott területen belül képes voltál még ezt a tűréshatárt is átlépni, és nem elég neked a 60-65-ös tempó városon belül, akkor szégyelld magad, és örülj, hogy nem került egy szabálytalankodó vagy vmilyen váratlan akadály hirtelen eléd... mert akkor nem úsznád meg ennyivel.
2014. aug. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!