Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan lehet elkerülni a...

Hogyan lehet elkerülni a gyorshajtási bírság befizetését törvényesen?

Figyelt kérdés
A minap lefotóztak lakott területen belül,54 % sebességtúllépést regisztrálva. Nem vitatom a tényt, hogy a megengedettnél gyorsabban mentem. Nem is akarok mentegetőzni, hogy "de kutya nem jár arra", meg hogy "nem veszélyezettem senkit", mert ezt egyrészt nem tisztem megítélni, másrészt pedig tudjuk, hogy csak ezeken a helyeken mérnek. Hogyan lehet törvényesen mentesülni a 30 ezer forintos bírság megfizetése alól, valamit egyéb illetékek és adók alól. (Olyat is olvastam, hogy a bírságot még megadóztatják szja-va, ez olyan abszurd, hogy magyarországon még hihető is). Indokolás: úgy gondolom, ha politikusaink milliárdokat lophatnak, és semmilyen törvény és józan erkölcsi szabály nem vonatkozik rájuk, akkor teljesen természetes, hogy nekem ne kelljen má' befizetnem egy ilyen baromságot. Nem a pénz kiadása fáj, inkább utalnám ennek kétszeresét is akár olyan helyre, mondjuk alapítványnak (ha van ilyen) ahol nem lopják el. Ha befizetem a kincstárba, az olyan, mintha fegyvert vennék a józan észt megtagadó, elborult, ingyenélő banda számára. Aki tudja a megoldást, természetesen neki is jár a 30 ezer forint. Annyit hozzátennék, hogy rendőrautóból mértek, teljesen szabálytalanul a járdán parkolva, szemben a forgalommal, még a gyalogosközlekedést is zavarta volna, ha lenne ott olyan. Úgy hallottam, hogy ezeket az autókat a fellebbezés során "átminősítik" állványnak.

#gyorshajtás #gyorshajtási bírság
2014. aug. 18. 23:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"65-től (egyesek szerint csak 68-tól) kapod csak a 30 ezres csekket"

Ha hazamegyek beszkennelek már egy ilyen Szombathelyről kapott értesítőt, amiben leírják,hogy jön ki a 68. Én már nem írom le többször.


Azért lakott területen 77-tel veretni nem szép dolog. AZ, hogy a kutya nem jár arra, még nem jelenti, hogy nem pont akkor fog elég hajtani a semmiből egy részeg bringás.


Én meg úgy gondolom, hogy ha Lakatos Winetouéknak szabad, akkor mostantól én is az út szélére sz@ rok, meg lopok mindent, mai nincs lebetonozva. Mondjuk viszem a te verdádat, mert ha másnak is lehet.. :D


Ez a tetü ingyenélő banda hagyott neked/nekünk egy kiskaput, egy elég nagy rést amiben még nem büntetnek. Azért annyi eszed lehetett volna, ha már gyorsabban is szeretnél menni,hogy azt a büntihatár alatt teszed, azaz Vmax:67km/h, eddig biztosan nem jön csekk.

Majd ha lesz időd, akkor számold ki mennyi időt spóroltál azon a szakaszon 30 000-ért. Drága 1-2 perc volt.

Azért vállalkozóként tudnod kellene, hogy bizonyos dolgokkal meddig lehet elmenni, meddig éri meg és mikortól lehet értelmetlenül nagyot bukni.


De, hogy ne csak oltsak, van egy kiskapu. Megfellebbezed, kérsz adatbekérőt és felvezeted rá egy unión kívüli állampolgár adatait. Ezeket általában elévüléssel szokták zárni és nincs csekk.

2014. aug. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Tipikus magyar vagy, kedves kérdező. Elcseszel valamit és más emberek tetteivel próbálod menteni magad, teljesen feleslegesen. Szerencsére az objektív felelősség alól nem lehet kibújni, valamilyen formában mindenképp behajtják rajtad ezt az összeget. Ha máshogy nem, letiltják a fizetésedből, ha nincs fizetésed, akkor le kell ülnöd/dolgoznod. És még olcsón megúsztad, mert aki a jelenlegi tág tűréshatárokat (50->65, 90->105) nem tudja betartani, azt ennél sokkal többre kellene büntetni.
2014. aug. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
#11: te most közokirat hamisításra bujtottál fel, azt ugye tudod?
2014. aug. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én nem kértem semmire, nem erőltettem rá semmit. felőlem azt csinál, amit akar :D


De azért szomorú vagyok, hogy annak a betűkupacnak csak az utolsó mondatát tartottad említésre méltónak :(

2014. aug. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Valóban, 68 km/h onnantól küldenek ki csekket, az alatt megállításos játék van.


John_McClane, végre egy értelmes és useful válasz a témában, köszi. Nem szép dolog valóban 77-tel menni, ott aho 50-nel lehet. Általában vigyázok is, hogy 68-nál kevesebbel menjek. Nem szoktam sietni, úgy értem nem az időt akarom megspórolni, csak egyszerűen szeretek haladni. Akkor pont időre oda kellett érnem valahová, de visszafogtam magam, mert tudtam, h az egy mérős szakasz. De belefutottam, ez van. Nem is lenne ezzel bajom, ha egy iskola vagy veszélyes útszakasz környékén látnék mérőkocsit, de csak ott van, ahol akár 70-et is lehetne engedélyezni.


Ha holnaptól kitennék a 70-es táblát oda, akkor most mindenki, elnézést kérne, akinek eddig nem tetszett a gyorshajtás? :D


kedves #12, olvasd el, légy oly kedves a kérdésem, lehet, nem egyértelműen fogalmaztam, de nem mentegetőzöm. Csak nem tetszik, hogy nincs egyenlőség és nincs jogállam. Ide csatolom a John_McClane felvetését, a "ha Winetouéknak szabad..." kezdetűt, nos szerintem vinetúék és az úgynevezett "politikai elit" egészen más besorolásba esik, ami a példamutatást és példakövetést illeti.

2014. aug. 24. 12:30
 16/16 Alex Fly ***** válasza:
77%
Nem kell a duma. Látszik, hogy esetedben a pénzbírság nem elég. Próbálsz kibújni a kötelesség alól, miközben eszed ágábam sincs beszüntetni a suabálysértést. Igyexel 68-nál lassabban menni? Miért, annyi a senességkorlát? Az50-et ne lépd túl, akkor nem jár csekk. Ha ez nehezedre esik, akkor alkalmatlan vagy a gépjárművezetésre. Örülj hogy csak fizetned kell és nem vették el a jofosí
2014. aug. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!